Neden bana öyle sinsi sinsi bakıyorsun? Sana taptığımı biliyorsun. Olağanüstü güzel olduğun için. Sanatçı olduğun için. Benim biriciğim olduğun için.
Sayfa 203
Feyruz konser­lerinde şarkılarını seslendirirken gülmez. Ortadoğu'nun acılarına şarkılarıyla tanıklık eden sanatçı ne zaman Filis­tin'de kadınların yüzü gülerse o vakit şarkılarını gülerek söyleyeceğini ifade eder.
PDF(>﹏<)
Bir sanatçı aynı alandaki bir kişiye ve yapıtına saldırıyorsa bilin ki yeteneksizliğini örtmeye çalışıyordur.
Her yenilik tepki görür ; her büyük filozof, her büyük sanatçı önce reddedilir , sonra kabullenir ve klasik olur . Bu yüzden sanat da hayatın gerçeği gibi devrimcidir.
Tarih, halk yığınlarının bir hayvan sürüsü hâlinden ya da çalışkan bir karınca yuvası (Ameisenvölker) şeklinden çıkarı­larak, akılcı ve neşeli bir yaşam üreten milyonlarca sanatçı ve üreticiye dönüştürmenin çözümlerini, devlet hayatının nasıl güçlendirileceğini, toplumun nasıl eğitileceğini gösteren bir bilimdir.
bir zamanlar dilin efendisi olan ben, çektiğim acıyı ve utancı ifade edecek söz bulamıyorum. Böylesine aziz bir yükü taşıyabilecek, kimseye aktaramayacağım kederimin morlara bürünmüş geçit töreninde gereğince gururlu ve uyumlu hareket edecek sözcükleri asla, bir sanatçı olarak gelişimimin en mükemmel günlerinde bile bulamazdım.
Sayfa 82 - Can Yayınları, Fotoğraflı KlasiklerKitabı okudu
"Gerçek sa­natçı, kendine güvenen, sağlıklı dişidir ve dişi bir top­lumda tek Sanat, tek Kültür birbirlerine ve evrendeki başka her şeye haz veren cesur, korkusuz dişiler tara­fından oluşturulacaktır."
165 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Boyun Eğme
Sanata ve sosyalizme değer veren herkes bu kitabı okumalı. Demokrasinin tüm imkanlarini kullanarak demokrasiyi yok etmekte olan bir zümre ve onların itinayla ve gözünü kırpmadan kandırdıkları koca bir kalabalıkla karşı karşıyayız, biliyorum. Aynı ülkede yaşayıp aynı dili konuştuğumuz; aynı yollarda yürüyüp aynı yemekleri yedigimiz halde aramıza sıkışmış yüzyıllar olduğunun da farkındayım. Maalesef, Türkçe bilmeyen bir Çinliye 10 dakikada anlatabileceğimiz problemleri kendi ana dilimizde kendi vatandaşlarımıza anlatamıyoruz… Güzel yürekli sanatçı Levent Üzümcü, görüşlerinden ve düşüncelerinden dolayı siyasal islamcı iktidarın kendisine yaptıkları haksızlıkları ve hukuksuzlukları tüm gerçekçiliğiyle boyun eğme diyerek dile getiriyor…
Levent Üzümcü
Levent Üzümcü
Boyun Eğme
Boyun Eğme
Boyun Eğme
Boyun EğmeLevent Üzümcü · Ka Kitap Yayınları · 2016124 okunma
Boyun Eğme
Güzel yürekli sanatçı Levent Üzümcü, görüşlerinden ve düşüncelerinden dolayı siyasal islamcı iktidarın kendisine yaptıkları haksızlıkları ve hukuksuzlukları tüm gerçekçiliğiyle boyun eğme diyerek dile getiriyor…
Levent Üzümcü
Levent Üzümcü
Boyun Eğme
Boyun Eğme
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.