Mazoyan, bir alıntı ekledi.
03 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

O niye öldü bilmiyorum. Ölmesi gereken o kadar çok insan varken, Soner niye öldü hiç anlamayacağım. Zaten hep böyle olmuyor mu? O insanın ölebileceğini hiç aklımıza getirmemişizdir, öyle afallarız, öyle ihtiyaç duyarız, öyle özleriz ki niye diye bas bas bağırırız, sanki her şeyin bir niyesi varmış gibi! Bu tür abukluklarımıza
“şartlanılmış melankoli” diyebiliriz. Ama adını ne koyarsak koyalım, bir yerlerimizi acıtmasına da engel olamayız.

Eroin Güncesi, Kanat Güner (Sayfa 38 - Mb Yayınevi)Eroin Güncesi, Kanat Güner (Sayfa 38 - Mb Yayınevi)
Barış, bir alıntı ekledi.
20 May 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

O niye öldü bilmiyorum.Ölmesi gereken onca insan varken Soner neden öldü hiç anlamayacağım.Zaten hep böyle olmaz mı? O insanın ölebileceğini hiç aklımıza getirmemişizdir,öyle afallarız,öyle ihtiyaç duyarız öyle özleriz ki niye diye bas bas bağırırız,sanki her şeyin bir niyesi varmış gibi!

Eroin Güncesi, Kanat Güner (Sayfa 31)Eroin Güncesi, Kanat Güner (Sayfa 31)
O.Ö, bir alıntı ekledi.
22 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

O niye öldü bilmiyorum. Ölmesi gereken o kadar çok insan varken, Soner niye öldü hiç anlamayacağım. Zaten hep böyle olmuyor mu? O insanın ölebileceğini hiç aklımıza getirmemişizdir,öyle afallarız,öyle ihtiyaç duyarız,öyle özleriz ki niye diye bas bas bağırırız,sanki her şeyin bir niyesi varmış gibi ! Bu tür abukluklarımıza "şartlandırılmış melankoli" diyebiliriz. Ama adını ne koyarsak koyalım,bir yerlerimizi acıtmasına da engel olamayız.

Eroin Güncesi, Kanat GünerEroin Güncesi, Kanat Güner