Müzisyen Bayan, Gitmesen Olmaz mı?'ı inceledi.
Dün 14:12 · Kitabı okudu · 10/10 puan

#MehtapSoyuduruÇiçek güzelliği #GitmesenOlmazMı ? . .

Başarılı bir avukat olan Kenan'ın Melis ile evliliği sallantıya girer ve Melis'in işi için saplantı haline getirdiği yazar Akın Mert Günce ile tanışması olayların seyrini değiştirir. . . . " Ayşegül " küçük Esma'sı ile hayatını devam ettirmeye çalışan fedakâr anne. Ve tek varlığı olan kızının elinden alınmasıyla büyük yıkıma uğrayan Ayşegül'ün imdanına yetişen Kenan, sade Esma'nın da süper kahramanı olacak. . . .

Kitap sizi şekilden şekile sokacak. Bir yandan aşka şahit olurken, öte yandan Melis'e lanetler yağdıracaksınız. Ayşegül'ün anneliğine gıpta ile bakacak, Kenan'nın baba olma tutkusuna tanıklık edeceksiniz. Daha önce yazarın #Yolcu kitabını okuyanlar varsa kaleminde ki aşkı bilirler Demem o ki alın okuyun, okutun. Ne siz mahrum kalın ne de dostlarınız. 🤗 #HerEveBirMSÇrafı

F.a.t., Amok Koşucusu'yu inceledi.
Dün 04:17 · 5/10 puan

amok koşucusu
kitaba dair hatirimda kalan tek şey saplantı ve dar bir kalıp. .
tek bir his ve bu his durumundan çıkamama..
amok kosusunda kaç insan var!!
güzel bir anlatım tarzına sahip ..
bu arada stefan zweig benim için amok koşusu..başlangıcı ve sonu olmayan serileri tüketirken cildiriyor olabilirim. ..
okuyun işte. .

Kevser S., bir alıntı ekledi.
 23 May 23:00 · Kitabı okuyor

Asıl sorular?
... Hangi tevizyon programını seyredeceğiniz, hangi arabayı alacağınız, ne zaman terfi edeceğiniz, hangi üniversiteye gideceğiniz gibi saçma sapan şeyleri saplantı haline getiriyor, yaşamda öylece yuvarlanıp gidiyorsunuz. Asıl sormanız gerekenin dışında, yaşamınızdaki tüm ıvır zıvırla derinlemesine ilgileniyorsunuz. Ya asıl sorular?

Empati, Adam Fawer (Sayfa 513 - Aprıl)Empati, Adam Fawer (Sayfa 513 - Aprıl)
ROMANTİK AŞK, Senli'yi inceledi.
23 May 20:10 · Kitabı okudu · 6 günde · 6/10 puan

Bahar'ın ne kadar saplantılı olduğunu düşündüm durdum. Evet, Karan'a aşıktı. Karan'ı seviyordu. Yine de birisine saplantı derecesinde bu duyguları beslemek insanı yaralıyor ve günden güne eritiyor. Bahar'da da bunu görebiliyordunuz. Kendisinden sürekli ödün veriyor, Karan'a ne kadar aşık olduğunu anlatıp duruyordu.
Bahar'a çok kızdım kitabı okurken. Kendi gururunu ayaklar altına alması her seferinde beni deli etti. Değişik bir kitaptı.
Sonu tam sürpriz oldu. İyi okumalar.

Kütüphane bekçisi, bir alıntı ekledi.
22 May 13:39 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir fikre saplantı derecesinde bağlanmış ruh hastaları, bütün benliklerini bir tek fikre odaklamış insanlar, ömrüm boyunca benim ilgimi çekmişlerdir. Çünkü bir insan, nefsini ne kadar çok sınırlandıracak olursa o oranda da sonsuzluğa yaklaşmış olur; görünüşte bu dünyanın dışında yaşıyormuş gibi algılanan insanlar, sahip oldukları kendilerine has kısıtlı malzemelerle kendi iç dünyalarında -bir defaya mahsus olmak üzere- evrenin, dikkate değer bir örneğini yaparlar.

Satranç, Stefan Zweig (Sayfa 13 - Anonim yayıncılık)Satranç, Stefan Zweig (Sayfa 13 - Anonim yayıncılık)
dikenprenses, Saplantı'ı inceledi.
20 May 12:29 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Korkunç ve psikopat bir kitap. Temizlikçi kızın ileri derece temizlik takıntısı, cinayetin her ayrıntısını düşünmesi... Tüyler ürpertici.Eve temizlikçi alırken bir daha düşünün. :D

Xary Nikolaides, Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu'yu inceledi.
18 May 11:54 · Kitabı okudu · 31 günde · 5/10 puan

[spoiler] Çok trajik bir hikaye, insan okurken etkileniyor ama bir yandan sorguluyor, en çok da kadının hislerini. Aşk mı saplantı mı? Tabiricaiz ise çocuk yaşta bir insana aşık olmak daha sonra bütün haksızlıklara karşın bu hislerini sürdürmek. Çocuğunun ölümünde tabi ki ikisinin de payı bulunmaktadır. Fakat aşklarının meyvesi olarak görmesi hele ki ortada iki taraflı bir aşk dahi yokken çocuğunu bu şekilde görmesi saplantılı ve bencil bir aşk olarak yansıdı bana[spoiler]. Hikayeyi sorguladığım için -50 ama diğer yandan tabi ki yazar ve ifade bakımından +50.

Dünya, bir alıntı ekledi.
15 May 16:46 · Kitabı okudu

Bir takıntının boşalan yerini daima başka bir saplantı alır.

Hüznün Fiziği, Georgi Gospodinov (Sayfa 118)Hüznün Fiziği, Georgi Gospodinov (Sayfa 118)