• 416 syf.
  ·2 günde·8/10
  Sarai 14 yaşında annesi yüzünden rehin alınır ve uzun yıllar ispanyol bir adamın yanında kalır. Onun gibi orada kalan ve işkenceye uğrayan onca kız vardır. Bu adam Sarai'yle birlikte olmuş ve ona sapkınca kafayı takmıştır. Sarai her seferinde buradan kaçmaya çalışmış ama başarılı olamamıştır. Bir gün Javier'ı (ispanyol adamı) ziyaret eden genç bir amerikalı adam gelir. Sarai de amerikalıdır ve bu adamın, kaçmak için eline geçen bir fırsat olduğunu düşünüp harekete geçer.

  Sarai, katiller çetesi serisinin ilk kitabı ve bu seri de benim çok sevdiğim bir seri. Sarai'yi okurken çok etkilenmiştim. Sarai'nin ve onca kızın yaşadıkları şeyleri bu dünyada gerçekten yaşayan insanlar var. Kitapta beni en çok bu etkiledi. Sarai'nin yaşadıkları diğerlerine göre biraz daha ağır çünkü kendisine Javier tarafından hiç şiddet uygulanmazken (çünkü sarai nedense Javier'in gözdesi) diğer kızlara yapılan şeyleri görüyor ve içi suçluluk hissiyle doluyor.

  Victor'a bu kitapta gerçekten bayılmıştım ama seri ilerledikçe onun yerine Niklas geçmeye başladı. Bu arada serinin altı kitabını okudum ve şu an yedinci kitap elimde değil ve pdfsi yok diye ağlıyorum. Kitap ilerledikçe seriye yeni karakterler geliyor. Nora da bunlardan biri ve şu an serideki favori karakterim diyebilirim. Onun geçmişini anlatan bir kitabın da çıkmasını isterim, hem de çok.

  Katiller çetesi serisine başlayacak olanlar mutlaka şunu bilsin. Kitapta bolca argo şiddet ve +18 unsur vs. var. Ve bazen rahatsız edebiliyor insanı bu durum. Bu da ön uyarı olsun. Keyifli okumalar :)

  Seri sıralaması
  1. Sarai
  2. Izabel
  3. Kuğu ve Çakal
  4. Kötülük Tohumları (favorim)
  5. Kara Kurt
  6. Victor
  7. Lydia
 • 368 syf.
  ·2 günde·Puan vermedi
  Katiller Çetesi 1 ve 2 için nezdimde genel bir değerlendirmedir (Zaten serinin başka bir kitabını da okumaya hiç niyetim yok açıkçası)
  Sarai ve İzabel olarak giden serinin ilk romanında çıkış noktası olarak enteresan bir konu bulunmuştu. Dünya genelinde insan kaçakçılığının dolu dizgin gittiği ve hatta ülkemiz adına ancak Amerikan polisiye filmlerinde şahit olabileceğimiz olayları yaşar hale geldiğimiz bir dönem adına hatta çarpıcıydı bile denebilir. Ama iki romanın toplamında bundan başka da -tabir caizse- numara yoktu. Hatta ikinci romandaki performansa bakarak söyleyebilirim ki küfür, gel git akıllık içinde bir mantıksal bütünlük kurma çabası ve en ürkütücüsü de vahşet duygusunu insani bir duygu gibi gösterme gayreti... İşte bu noktada en başta belirtmiş olduğum serinin çıkış noktasındaki hassas dokunuş anlamını tamamen kaybederek toplum üzerinde hiç mi hiç ihtiyaç duyulmayacak bir tesir yaratma sürecine girmiş. Kontrolsüz silah kullanımının arttığı, şiddetin iletişimde çözüm yolu halini almış olduğu, insani değerlerin ederinin azaldığı bir dönemde bu tarz vahşetin makul gösterilişlerine hiç ihtiyacımız olmadığı kanısındayım. İnsanoğlu olarak sorunumuz kötülerin yok edilmesi olmamalı!
  Bir tek bu seride mi böyle bir duruma şahit oldun denebilir. Tabi ki hayır. Ama bu denli "doğallaştırılmış" olarak okuduğum ilk romandı. Takdir tabi ki size ait.
 • 416 syf.
  ·9/10
  Evet adını çokca duyduğum bir kitaptı sarai. Beklentimi yüksek tutarak başlamıştım kitabı okumaya çünkü dediğim gibi meşur bir kitap sarai. Aynı zamanda katiller çetesi serisinede başlamış oldum serinin ilk kitabı olan sarai ile.

  Güzel bir kitapdı sarai.
  Keyif alarak okuduğum bir kitab oldu. Tabi bu serinin ilk kitapı, ben bu kadar fazla serisi olan kitabı çok merak etmiştim başlamadan önce, bu kadar uzun serili bir kitap olurmu ya? demiştim kendi kendime, bu sorunun cevabını tam bulamadım tabi, ama serinin ilk kitabı olan sarai güzeldi. Çok övülmüş kitap bu kadar övgüyü hak ediyormu? diye sorduğumda kendime cevabını veremedim. Ama okuyupta pişman olunucak bir kitap olduğunu düşünmüyorum kesinikle.

  Kitabin konusu; sarai 14 yaşında annesini tarafından bir uyuşturucu firmasının sahibi olan aynı zamandada kadın satan bir insana javiere kızını satıyor. 14 yaşından beri bir eve haps edilen sarai kaçış kolunu eve gelen seri katil victor da bulur.
  Ondan sonrada işte macera başlar.

  Peki sarai’nin içinde yatan karakter bir katilmidir? İşte bunu victor çözüyor.

  Bunca maceranın arasında victorla sarai arasındaki yakınlık ise bence okurları keyiflendiriyor.

  Ben serinin ikinci kitapı olan izabel’è başlıyorum
 • 416 syf.
  ·3 günde·7/10
  1-Sarai
  2-İzabel
  3-Kuğu ve Çakal
  4-Kötülük Tohumları
  5-Kara Kurt
  6-Victor
  7-Lydia
  Yedi kitaptan oluşan Katiller Çetesi serisinin ilk kitabı Sarai. On dört yaşındayken annesi tarafından Meksika'daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanan Sarai ve soğukkanlı bir katil olan Victor'un macerasını anlatmakta. Hayal dünyanızda filmini çekebileceğiniz kitaplardan bana göre. Ancak ben bu tür kitaplarda serinin fazla uzamasından yana değilim. Bu yüzden İzabel'i de okuyup bu seriye veda edeceğim.
 • 416 syf.
  ·2 günde·Beğendi·8/10
  Katiller Çetesi serisinin 1. Kitabı “SARAI” bitti.
  Yazarın daha önce diğer serisini okumuş ve beğenmiştim. Bu serisi ise diğerine göre bambaşka. Tanıtımında zaten tek tür üzerine yazmadığını belirtiyor. Bu seride bolca aksiyon, silahlar, kan, bola kavga ve dozunda aşk var  bazılarının tabiri ile vıcık vıcık aşk yok :) :)
  Normalde bu tür kavgalı, dövüşlü, silahlı kitapları da filmleri de pek sevmem ama hikâye beni direk sardı. Gayet akıcı ve ben bir çırpıda bitirip 2. Kitabını yarıladım bile…

  Konusu ise:
  Ana karakterimiz Sarai, uyuşturucu bağımlısı Annesi tarafından 14 yaşında bir uyuşturucu baronu olan Javier'e satılmıştır. 9 yıldır tutsak ve Javier’in gözdesi olarak onun yanında yaşamaya zorlanmış, ve istemese de onunla birlikte olmak zorunda kalmış ve Javier’in manyak kız kardeşi tarafından şiddet görmüştür. Yıllardır oradan kaçmanın yollarını aramış ve hiç pes etmemiştir.
  Bir gün kendisi gibi Amerikalı bir adamın Javier ile görüşmek için evlerine geldiğini görür ve kaçmak için bir fırsatı olduğuna inanır. Konuşmaları gizlice dinlerken Adamın bir tetikçi olduğunu öğrenmesine rağmen korkmaz ve planını gerçekleştirir.
  Diğer ana karakterimiz ise Amerikalı tetikçi Victor 9 yaşında bir birlik tarafından ağır eğitmelerle büyütülmüş ve gözü kara, duygusuz bir asker olarak yetiştirilmiş. Tüm hayatı birliğe bağlılığı ve onların emrindeki görevlerde tetikcilik yapmak. Kardeşi Niklas da birliğe bağlı olarak çalışan yardımcılarından biri.
  Sarai’nin gizlice oradan kaçıp Victor’un arabasına binip kaçması ile hikâyemiz tam gaz başlıyor. Neler olmuyor ki :)
  Uyuşturucu kaçakçıları, zengin ve sapkınca işler yapan iş adamları, kadın tacirleri ve daha bir çok manyak var :)
  Victor’un birlikte çalıştığı ve yine birliğe bağlı olan Frederik da ayrı bir renk hikâye de.
  2. kitabını yarıladım bile çünkü gerçekten çok heyecanlı gidiyor. Seri roman hastası olduğumu zaten anlamışsınızdır :)
  Bu tür kitapları seviyorsanız tavsiye ediyorum.
 • 416 syf.
  ·1 günde·7/10
  Sarai
  Katiller Çetesi 1
  J. A. Redmerski
  (Sopi olabilir yorumda)
  Uzun zamandır okumak istiyordum nasip bugüneymis
  beklediğim kadar iyi bulmadım hatta acaip sıkıcı buldum
  Elde tutulur bir yani var mıydı diye düşünüyorum. Tek şey Victor un tavrı sanırım
  Sarai yıllarca bir adamın yanında esir ediliyor sonra bir fırsatını bulunca kaçıyor tamam buraya kadar iyiydi
  sonrasında ise ikilinin arasında geçen zaman
  Aralarında tutku aşk yada herhangi bir şey hissetmedim ki bence de yoktu zaten
  Kız korkağın teki gibi anlatılmış öncesinde sonrası ise Victora sizin gibi olmak istiyorum diyor
  Burada nedense bana abes geldi hani o ağlayan korkan kız nasıl oldu da böyle bir şey yapmaya karar verdi diyorsunuz. Onu da geçtim yani geçelim yapacak bir şeyi yok kimliği yok onun için yapıyor desek niye böyle bir şeye atıyor kendini diyorsunuz çünkü başlarda tek isteği eve dönmek her neyse sonu okuyunca zaten hepsi karısık geliyor ya bilmiyorum garip bir durum anlamadım ben . Ama kitap kendini okuttuyor arkadaşlar sürükleyici ama tarzı bana göre değil onu net anladım diğer kitaplar da saraiyi anlattığı için okusam mı diye düşünüyorum şimdi
 • 416 syf.
  ·5/10
  #okudumbitti
  Katiller çetesi kitabının 1 Sarai kitabı.
  14 yaşındayken uyuşturucu baronu tarafından tutsak edilmiş olan genç bir kız. Soğuk kanlı katil Victor'un arabasına binerek kaçmayı başarmıştır. Sarai ve Victor birbirlerine yaklaşmaya başlamışlardır. Victor, Sarai yi korumak için elinden geleni yapmaya başlar hatta kardeşini bile gözünü kırpmadan öldürmeyi bile göze almıştır. İnanılmaz bir seri hemen 2 kitap olan izabel kitabına başlıyorum okumadıysanız sizde hemen okuyun derim.