Giriş Yap
Sara.seferli
@saraseferli
Ben mutlu bir kelebeğim, yaşasam da ölsem de... pin.it/6umcrSW
hemşire
Naxcivan
Azərbaycan, 19 Temmuz 1999
724 okur puanı
06 Şub 2021 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
96 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
İnceleme konusunda pek iyi olmasam da kendimce birşeyler yazmak istedim. 1885 yılında yazılan kitap, insanlara hayatı öğreten 3 hikayeden oluşuyor. Yazar kitapta insanın ne olursa olsun asla gözünün doymayacğını çok güzel bir şekilde anlatıyor. Bizler, günlerin, ayların hesabını gören, bir anda ne olacağını bilemeyen varlıklarız. Kitaptaki son öyküde Tolstoy sevgiyi, merhameti çok guzel vurguluyor.Gerçekten sevgi ,merhamet hissi olmayan insan hayata nasıl tutunur? Keyfli okumalar.
Reklam
184 syf.
·
14 günde
·
Puan vermedi
Dersler açık olduğu için pek kitap okuyamıyorum ama sonunda bitire bildim. Hayatta beni en çok ağlatan kitap oldu.Kitap boyunca Zezey'le ağlayıp,Zezey'le güldüm. Bu kitap her çocuğun sevgiye ihtiyacı olduğunun kanıtıdır. Keşke her anne baba bu kitabı okusa.... Keyfli okumalar
1 yorumun tümünü gör
112 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Kitapa başladığımda başta sıkıcı geliyordu; ama başladığım işi bitirmek gibi bir huyum var. İyi ki sonuna kadar okumuşum. Kitap namus cinayetini konu alıyor.Üstelik bu cinayet öldürülen Santiago Nasar dışında herkes tarafından biliniyor. Olaylar Angela Vicario ve Bayardo San Roman'ın evlenmesiyle başlar.Lakin bu evlilik 6 saat gibi kısa sürer.Çünkü Bayardo San Roman, Angela Vicario'nun bakire olmadığını öğrenir ve babası evine geri götürür.Angela'nın kardeşleri Padro ve Pablo bunu yapanın kim olduğunu zorla öğrenmeye çalişirlar.Angela' da Santiago Nasarın ismini verir;ama nasıl olduğu hakkında hiçbir şey söylemez.Padro ve Pablo Santiago'nu öldürmek icin plan yaparlar.Aslında öldürmek istemediklerini düşünüyorum,çünki belki karşı çikarlar diye tüm insanlara Santiago'nu öldüreceklerini söylerler.Ne yazı ki,kimse karşı cikmaz bu cinayete ve Santiago bıçaklanarak öldürülür.Arkadaşı onu uyarmak için arasa da artık geç kalır. Kanıt yokken bir insan nasıl bu kadar kolay öldürülebilir diye kafamda soruyorum ve cevap bulamıyorum. En acısı da aynı şeylerin devam etmesi ve aynı zihniyete sahip insanların olması.

Okur takip önerileri

Gökçe
@g_gkcSara.seferli ile benzer
Yiğit
@PertevuykudaSara.seferli ile benzer
Mine Zeytun
@minishSara.seferli ile benzer
Daha fazla göster
184 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
"İnsancıklar"Dostoyevski'nin okuduğum 4-cü kitapı oldu.Kitap Dostoyevski'nin ilk eseri ve 23 yaşindayken yazmış. Bu eser Makar Devuskin ve Varvara Alekseyevan'ın birbirlerine yazdığı mektuplardan oluşmaktadır.Yazar yoksulluk ve insanların kendilerini yoksulluk içinde buldukları durumu, acıma duygusunu tüm çıplaklığıyla yansıtmış bizlere. Eser mektuplaşma şeklinde yazilsa da toplumsal bir kitap. Eserde Makar'ın kendisinin bile kabul edemediği Varvara aşkı insanların kalbini ısıtıyor. Varvara'nın sonunda Makar'ın aşkını bırakıp zengin bir adamla evlenmesi beni çok hayal kırıklığına uğrattı. Eser çok akıcı.Dostoyevski okumaya bu kitapla başlaya bilirsiniz. keyifli okumalar :)
2 yorumun tümünü gör
74 syf.
·
5 günde
·
6/10 puan
Franz Kafka'nın okuduğum ilk kitabıydı.Aslında kitapta bir böcek başrol olsa da Kafka bir şekilde kendi hayatını anlatmış.Franz Kafka babasının baskısı altında büyümüş ve ondan sevgi görmemiştir. Gregor Samsa bir gün uyandığında kendini böceğe dönüşmüş olarak bulur. Artık Gregor'un hayatı değişir.Kız kardeşi her gün Gregor için farklı yemekler getirir,ama Gregor kokumuş yemekler sevmeye başlar. Gregor'u çok seven annesi korkudan oğluna yaklaşamaz.Babası tarafından defalarca sopa yiyen Gregor'un vücudu zayıf düşer,yemek yiyemez ve sonda ölür. İyi okumalar
Dönüşüm
8.0/10 · 175,7bin okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
Reklam