Oğuz Özkan, Sarı Siyah Bursa'yı inceledi.
20 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitaptan nedense çok etkilendim. Bir Bursalı olarak, kitapta adı geçen sokaklarda kendime ait olmayan anılarım oldu. Gerçekten çok sürükleyici ve okuması zevkli bir kitap. Tavsiyemdir.

Merve Fikir, Sarı Siyah Bursa'yı inceledi.
17 Tem 2017 · Kitabı okudu · 3 günde

Ahmet Şerif İzgören ve Ahmet Nacar' ın çocukluk dönemlerindeki, Bursa'daki yaşantılarındaki kesitlerin kendi ağızlarından birebir anlatıldığı kitap.
İlk kitabı okumadan direk bu kitabı okudum fakat tek başına da okunabilecek nitelikte bir kitap. Sadece bazı yerlerde, kişiler için, "diğer kitaptan hatırlayacağınız gibi" şeklinde ifadelere yer verilmesi, merak uyandırıyor. O sebeple, onu da okumayı düşünüyorum.

Ahmet Nacar ve AŞİ.in kaleme aldıkları mizah ve duygusal bir kitap.iki arkadaşın Bursa daki yaşamlarına dair haylaz, masum, düşündürücü ama komik anlarını anlatıyor.

Sarı siyah Bursa/Ahmet Nacar,Ahmet Şerif İzgören
Hem kolay hem zordur ülkemde yaşamak.Zordur, çünkü her gün birilerinin fikri gelir durduk yere, zikreder ortalığa.Yumurtlanmış fikirler ele ayağa dolanır, ortalık toz duman olur, Kayar gider nice hayatlar.Kolaydır, eğer içinde yaşayıp büyüdüğümüz iyi bir ailemiz varsa.En karanlık zamanlarda bir çift göz aydınlatır.Bir gülümseme uzanır önünüzde sanki Samanyolu nda yürürsünüz.Boyledir bizim memleket.Kolayı Zor,zoru kolay eder insanımız.S;8

Ali Osman Sarı, Sarı Siyah Bursa'yı inceledi.
25 Şub 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Bir Bursalı olarak fena bulmadım kitabı.Okuması kolay, Seyirlik bir kitap. Çocukluk yıllarından başlayarak Bursa'ya gelişleri ve pek çok semtte yaşanmış aile, çevre ilişkilerine gençlik kitabı havasında değinilmiş. Bu açıdan Bursa'nın birçok yüzü olduğunu göstermiş. Bununla birlikte İzmir'den beraber göçtükleri arkadaşları ve onların tecrübeleri de kitaba ayrı bir renk katmış.