1000Kitap Logosu
Lâ
TAKİP ET
@sebiyeldaa
UCİM - Kayseri "Bu ülkede dört şey olmayacaksın: kadın, çocuk, ağaç, sokak hayvanı."
Lisans
Kayseri
46 okur puanı
27 Eki 17:12 tarihinde katıldı.
15
Kitap
6
İnceleme
70
Alıntı
26
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Lâ
Beni Onlara Verme'yi inceledi.
248 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Sonu size kalan istediğiniz gibi devam ettirebileceğiniz hikayelerden oluşuyor.. öyle etkileyici başlıyor ki Tarık Tufan hikâyeye; tüm dikkatinizi topluyorsunuz,bir nefeste bitiyor.Olayi yaşarken, hayatı sorgularken buluyorsunuz kendinizi. ( Felsefe mezunu olmasının esintilerini hissediyorsunuz) Tavsiye edilir)
Beni Onlara Verme
8.1/10
· 3.222 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
9
Lâ
Kendine İyi Davran Güzel İnsan'ı inceledi.
216 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Kitabı hevesle aldım çünkü genelde videolarını izlerim fakat kitabı videoları kadar akıcı bulmadım. Kitabın adı gibi kendinizden ziyade,kitapta daha çok çevre ilişkileri ele alınmış.. İnsanın iç dünyasını çok nadir ele almış . Bazı bölümleri geçmek istedim çünkü bir konuya odaklandıktan sonra aynı bölümün içinde farklı bir konuya ait başlıkla devam ediyorsunuz. Ama sadece konu başlıkları altındaki gerçek danışan hikayeleri icin bile okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.
Kendine İyi Davran Güzel İnsan
Okuyacaklarıma Ekle
24
Lâ
Tesirsiz Parçalar'ı inceledi.
240 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yazarın okuduğum ilk eseri.. Son da olmayacak.Dili çok sade konuşma tarzında yazmış argo fazlasıyla var. Okurken hiç bitmesini istemedim. Herkesin biraz isyan ettiği şu zamanda sizin de duygularınıza tercüman olacaktır.. "bu kitabı okumuştum" deyip kenara koyacağınız bir eserden ziyade ara sıra mutlaka elinize alıp kendinizi bulduğunuz satırları tekrar tekrar okuyacaksınız...
Tesirsiz Parçalar
7.9/10
· 3.924 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
36
Lâ
Kuşlar Yasına Gider'i inceledi.
Cok isterdim ama hakkında yazılanları okuduktan sonra eseri yazardan bağımsız düşünmek imkansızdı..O yüzden bir daha hiçbir kitabını okumamak üzere yarida bıraktım
Kuşlar Yasına Gider
Okuyacaklarıma Ekle
27
Lâ
Mum Hala 1'ı inceledi.
480 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yine ağlayacak hallerimize güldüğümüz bir eser. Aziz Nesin'in arka bahcelerine konuk olduğumuz, iç çekişmelerini sıkça dile getirdiği güncesi. Ölümü bu kadar dile getirip, umursamaz tavırlari ölümden de çok korktuğunun göstergesi aslında.. Çünkü onun için ölüm yok olmak..Bu kadar üretken bir insan yok olmaktan korkmaz mi?! çok beğenerek okudum. Herkes için farklı mıdır bilmiyorum ama böyle dahi insanlarin eserlerinin birkaç kez okunması gerektiği kanaatindeyim..
Mum Hala 1
8.6/10
· 37 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
19
Lâ
Nietzsche Ağladığında'yı inceledi.
432 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bana hediye olarak gelmişti..Bazı kitaplar okunduktan sonra, yaşadıkça anlam kazanir.Benim için bu kitap tamda böyle. İçinde kaybolduğum, çoğu şeyi zamanla anladığım bir efsane..
Nietzsche Ağladığında
Okuyacaklarıma Ekle
36