Giriş Yap
Peygamberimiz (s.a.v.) buyuruyor: Kim cân-ı gönülden Allahü Teâlâ’ dan şehit olmayı isterse, yatağında ö lse bile Allah onu şehitlik derecesine ulaştırır.(Buhârî - Müslim - İbni Mâce)
Reklam
Kuşatmanın sonlarına doğru, karşı taraftan gelen talihsiz bir ok," Sa'd b. Muaz'ın koluna isabet etmiş, kolun ana damarını kopartmıştı. Hz. Sa'd, suratle kan kaybediyordu. Sa'd b. Muaz o yaralı anlarında şöyle dua edecekti: "Ey Allah'ım! Eğer Kureyş, bundan sonra yine Senin Peygamberin ile savaşacaksa, beni yaşat! Benim için, Senin Resûlü'ne eziyet edip O'nu yurdundan çıkaran topluluk ile savaşmaktan daha sevimli bir şey yoktur. Eğer onlarla aramızda harp sona ermişse, beni şehitlik makamına ulaştır!" Sonra Sa'd'ın aklına Yahudilerin ihaneti gelmişti, o anda duasına şu cümleyi de eklemişti: "Allah'ım! Benû Kureyza'dan intikamımızı alıncaya kadar bana hayat ver. Ondan sonra beni şehit olarak katına al! " Bu nasıl bir dava aşkıdır, bu nasıl bir ruh halidir, Allah aşkına anlamak mümkün mü? Masa başında söylenen sözler değil bunlar, bir ok yediği zaman aklına ilk gelen şey: "Davasıdır, Resulullah'tır."
1 yorumun tümünü gör
Katıldığı her operasyonda personelinin önünden giderdi. “Bir şey olacaksa önce bana olsun, şehitlik yüce, makamı yüksek ama ben evlatlarımın şehit olmasını görmeyeyim.” derdi.
Katıldığı her operasyon da personelinin önünden giderdi. “Bir şey olacaksa önce bana olsun şehitlik yüce makamı yüksek ama ben evlatlarımın şehit olduğunu görmiyeyim.”
Reklam
Kum saati bir kere daha boşaldı. Sabır ve şehitlik iki sadık dost gibi ağırlanıyor körpe yüreklerde, dev gibi dağları dolanan yiğitlerde.
2
195
1.949 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48