Özlem Vatansever, Şeker Portakalı'ı inceledi.
25 Oca 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir çocuk sadece uslu olduğunda mı sevilmeli? Yaramazlık yapan çocuk dayakla mı terbiye edilmeli? Bu soruların acımasızca cevabını veren satırlar... Zeze'nin sevgisizliğinin dışarıya yaramazlıklarıyla çıktığını gördüm. Ne zaman ki sevgisizliğini dindirecek bir nesne veya bir kişi buluyor; o zaman yaramazlıkları son buluyor gibi geldi bana. İhtiyacı olan tek şey sevgiydi... İyi kalbi, hayal dünyası, keşfetme arzusu, yaramazlıkları ''Her çocuk özeldir'' filmindeki Ishaan'ı aklıma getirdi zaman zaman. Eğer bu filmi izleyip sevdiyseniz muhtemelen bu kitabı da seveceksiniz. Çocukların iç dünyasını ancak onların bakış açısıyla anlayabilirizi bir de Zeze'den dinleyin, anlayın derim :)

Selman Ç., Güneşi Uyandıralım'ı inceledi.
27 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde

Zeze artık büyüyor. Acıyı, aşkı, kaybedişi, özlemi, perişanlığı, dostluğu hepsini teker teker yaşıyor. Bütün duyguları bu kitapta bulabilirsiniz. Kendinizden çok fazla şey bulacağınızı düşünüyorum. Şeker Portakalı'nı okurken aklıma Aamir Khan'nın Taare Zameen Par filmi geldi demiştim Şeker Portakalı'nda Portuga vardı. Burda da Fayolle var, Maurice var. Çocuklara destek olup her zaman yanlarında olduklarını hissettirdiğimizde, onlara destek olduğumuzda zorluklarla mücadele etmesini daha iyi öğreniyorlar. Tek başlarına kalırlarsa gerçekten hayat onlar için zor oluyor. Çocuklar bizim dünyamızın en renkli varlıkları onları hep sevelim, üzmeyelim.

Selman Ç., Şeker Portakalı'ı inceledi.
 24 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde

Kitabı okurken aklıma Aamir Khan'nın Taare Zameen Par filmi geldi. Ne alaka diyebilirsiniz ama izleyenler anlayacaktır diye düşünüyorum. Çocukların dünyası hep farklı olmuştur. Onları anlamakta o kadar kolay değildir. Herkes "Portuga" olamaz. Gerçekten güzel bi kitaptı. Çocukların dünyasını az çok anlayabilirsiniz diye düşünüyorum.