// Kadir İnanır: Vay anam bu ne güzel kız böyle. // Türkan Şoray: Yakışıklı çocuk buralı değil herhalde. // Kadir İnanır: Kekliği ürkütmemeli. // Türkan Şoray: Anam bi duyarsa. // Kadir İnanır: Al yazmalı bir dakka. // Türkan Şoray: Durursam bir daha kurtulamam. // Kadir İnanır: Biraz süt versene bacım. // Türkan Şoray: Sankim bebekte meme emicek deli oğlan. // Kadir İnanır: Eline ayağına düştüm arkadaş! // Kadir İnanır: Elinden tutuversem benimle gelir mi!? // Türkan Şoray: Seninim işte alıp götürsene beni. // Samet : Babacım. // Kadir İnanır: Asyam alyazmalım. // Türkan Şoray: Samet baba demişti onu babalığa seçmişti. Sevgi neydi sevgi iyilikti, dostluktu sevgi emekti. // Kadir İnanır: Asyam. // Türkan Şoray: Durursam bir daha kurtulamam. // Kadir İnanır: Ziyanı yok gülüşü yeter bize. // Türkan Şoray: Yüreğim kaydıysa günah mı!? // Kadir İnanır: Çamura saplansam yardıma gelir misin? // Türkan Şoray: Elini tuttum sıcacıktı yüreği elimdeymiş gibi. // Kadir İnanır: Elinden tutuversem benimle gelir mi? // Türkan Şoray: Seninim işte alıp götürsene beni. // Kadir İnanır: ELVEDA ASYA ELVEDA SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM ELVEDA! //

adem yamaç, bir alıntı ekledi.
21 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

"Yarın gene aynı yerde çamura saplansam, yardıma gelir misiniz bana?"

Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz AytmatovSelvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov
mütereddit, Selvi Boylum Al Yazmalım'ı inceledi.
04 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Yaşımın küçüklüğünden olsa gerek - biraz da meraksızlık- daha önce filmini izlememiştim. Konuyu dahi tam olarak bilmiyordum ama kitapçıda dolaşırken bir merak sardı ve aldım. Cengiz Aytmatov'u daha önce birçok kez okumama rağmen Selvi Boylum Al Yazmalım kitabı gerçekten hiç dikkatimi çekmemişti.
Şunu belirteyim kitap filmle o kadar bütünleşmiş ki kapağında dahi Türkan Şoray ve Kadir İnanır vardı ve ben çok güzel bir aşk hikayesi okuyacağım için baya heyecanlandım. Ama İlyas beni gerçekten çok sinir etti. Belki de bu kadar dilden dile dolaşan bir hikayede adamın kadını aldatmasını sindiremedim. Kendimi cidden mutlu sona hazırlamıştım ya da ne bileyim çok kötü bir sona. Ama İlyas beni şaşırtıp Aysel'i aldattı ve sonra hayatına bir güzel devam etti.
Kitabı bitirdiğimde dedim ki: Yılların hikayesi... Böyle olmamalıydı. Yine de çok beğenerek okudum. Zaten Cengiz Aytmatov'un uslübunu gerçekten çok seviyorum. Henüz filmini izlemedim ve içimde bir yerlerde senaryoyu kitaptan farklı yapmışlardır inşallah diye düşler geziniyor.

niluferinkitapligi, Selvi Boylum Al Yazmalım'ı inceledi.
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Cengiz Aytmatov...Selvi boylum al yazmalım...Kitabın senaryolaştırılmış hali,filmi;okunan her satırda okuyan gözlerin önünden resmi geçidini yaparak geçecek bu kesin.Manas kökenli yazarın dili,anlatımı sürükleyici ve dupduru.Kısa bir roman olmasına rağmen,doyurucu.Dolambaçsız süssüz ama yalın bir yazım ihtişamına sahip.Yazarın okuduğum ilk kitabı ama ilk fırsatta tüm kitaplarını okumak isterim.Tavsiye ediyorum.

niluferinkitapligi, bir alıntı ekledi.
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Bütün varlığımız ortak,yalnız tek şeye dokunmuyoruz.Tek şeyi dilimize almıyoruz.Sanki aramızda bir anlaşma var,o üçüncü kişi aramızda değil..."

Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov (Sayfa 125 - Elips Kitap)Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov (Sayfa 125 - Elips Kitap)
niluferinkitapligi, bir alıntı ekledi.
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Neden gizleyeyim bunu,kendimden de gizlemeye çalıştım olmadı.Sevdim Onu..."

Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov (Sayfa 122 - Elips Kitap)Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov (Sayfa 122 - Elips Kitap)
niluferinkitapligi, bir alıntı ekledi.
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Ondaki bütün çizgilerde,onun her hareketinde bilinen izler keşfediyordum.Ve vakit geçtikçe de içime bir acı çöküyor,yanıp kavruluyordum..."

Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov (Sayfa 99 - Elips Kitap)Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov (Sayfa 99 - Elips Kitap)
niluferinkitapligi, bir alıntı ekledi.
05 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Öyle oluyor işte;insan kendini bıraktı mı bir yol,gidiyor durmuyor gidiyor..."

Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov (Sayfa 91 - Elips Kitap)Selvi Boylum Al Yazmalım, Cengiz Aytmatov (Sayfa 91 - Elips Kitap)