Audrey Hepburn
İnsanların öldüğünü gördüm. Hergün tekrar eden zulümü ve açlığı. Bütün bunlar bana gösterdi ki, hayatta hiçbir şey acı çeken insana duyacağımız empatiden daha önemli değildir. Hiçbir şey. Ne kariyer, ne servet, ne mevki. Soylu bir hayat yaşayacaksak, başkalarının acılarına kayıtsız kalamayız.

%99 pokerface, bir alıntı ekledi.
12 saat önce

Türkiye'de Yönetim Formülü
Bu formül bu çarpık tabloyu son dönemlerde sürdürebilir yapan ''fakirlere daha çok din zenginlere daha çok servet'' şeklinde işlemektedir.

Türk Jeopolitiği, Abdullah GündoğduTürk Jeopolitiği, Abdullah Gündoğdu
Mehmet S., bir alıntı ekledi.
17 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Sosyal zafiyetten servet kazanmak kötü şeydir, kokain bağımlılığı kötü bir şeydir, bağımlılık duyduğunuz tek madde "kitap" olsun...

OT Dergi Sayı: 61, Kolektif (Sayfa 54 - Vedat Özdemiroğlu)OT Dergi Sayı: 61, Kolektif (Sayfa 54 - Vedat Özdemiroğlu)

Din bunun farkındaki insanın sözünü tutma çabasıdır. Hayatın dehşeti altında bir şeyler verme gayretidir. Haybeden gelen canın karşılığını ödemektir. Bu kadar din boşuna değildir. Bu kadar inançlı insan rastlantı olamaz. İnsanlar itiraf etmiyor, ama bu eşitliğin sağlanacağını biliyorlar. Din bunun gayreti, vefat da nihayetidir. Can, kişilik, kendin olmak, beden, eşya, varlık, servet hep ödünçtür. Can emanettir, hayat kendimizin değildir. Ölüm ise geri ödemeden ibarettir. Saçma olan ise böylesine geçici bir hayatta “ben” yanılgısı ile hareket etmektir.

Aldığını Vermeyen Aradığını Bulamaz.

Vefat hayatın nihai hedefidir. Hayat kesilmez, vefa eder. Olacak olan gerçekleşir ve dengeye bir adım daha yaklaşılır. Böyle bir denklikte mal sevdasına tutulmak, dünya nimetlerine dört elle sarılmak ancak sefalet getirir. Sizin bile olmayan bir can ve ona ait olmayan servet sadece yük olmaz mı? Neden sadece gelip geçtiğimiz bir diyarda yükümüzü artırmaya çabalıyoruz?

Bahar, bir alıntı ekledi.
 22 saat önce · Kitabı okuyor · Beğendi

Kimi için güzel bir kadındır “büyük balık”, kimi için zengin bir damat,iyi bir hayat,hayırlı bir evlat ya da müstakil bir ev,son model bir araba,sınırsız servet... Kimi, büyük balığı hiç görmeden ölür.Kimi,bir kez tuttu mu,bir daha açılmaz hiç..Onunla gömülür.Kimi ise yaşam denilen şakaya gelmez deryanın dalgalarında yalpalana yalpalana arar büyük balığı bir ömür boyu...Açıldıkça bulma şansıyla birlikte artar yitirme ihtimali..Zor bulanlar çabuk yitirir bazen.. Acımasızca yağmalanır ve sonuçta elde bir kılçıkla kalakalırlar. Yenilgi değildir onlarınki aslında.. Olsa olsa biraz fazla açılmışlardır. Ama insanlık,kısmen de onların fazla açılması sayesinde ilerler.

Avcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgörenAvcunuzdaki Kelebek, Ahmet Şerif İzgören
Ömer Öner, bir alıntı ekledi.
Dün 00:08 · Kitabı okuyor · İnceledi · Beğendi

Bir insan, ihtiyacı olduğundan daha fazla bir servet kazanmak uğruna arkasında on bin kurban bırakmamalıydı.
Tosun'a gelsin :)

Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 204 - Martı Yayınevi)Aklın Şüphesi Suçun Gerçeğidir, Arthur Conan Doyle (Sayfa 204 - Martı Yayınevi)

Annem verdiği güveni ve sevgiyi şişeleyip satabilseydi eğer, ufak bir servet kazanabilirdi.

Gökkuşağını Yakalamak, Kathleen Long

zeynepdlmc, bir alıntı ekledi.
21 Mar 22:18 · Kitabı okuyor

''Çünkü servet ve altının çekiciliği karşısında kurallar ve yasalar,hatta büyük inanışlar bir kez bile olsun değişir.''

Simyacı, Samuel Laydor (Sayfa 3)Simyacı, Samuel Laydor (Sayfa 3)