Giriş Yap
Arada sevgi olmadan, sırf menfaat ve servet için yapılan evliliği ahlaka uygun mu buluyorsunuz?
Reklam
Güzellikten büyük asalet, temiz kalpten büyük bir servet mi olur?
678 syf.
·
66 günde
·
10/10 puan
Alimler “evi sat el ezkarı al”demişler Nasıl demesinler ki eser Resulullah -sallallâhu aleyhi vesselam-dan yüzlerce dua ulaştırıyor bize. Kitabın tahlilini yapmak haddim değil ama hakkında gönlümden geçen bir kaç cümleyi buraya bırakmak isterim. Eser öyle muazzam bir eser ki hepsini hıfz ermek istiyor insan. Kitabın konusu muhteşem dua ve zikir. Duayı en büyük ibadet Sayan İslamiyetin her anı dua zikir Kalkıyorsun dua Oturuyorsun dua Yatıyorsun dua dışarı mi çıkacaksın dua Her adımında nefesinde bir dua sürekli dilinde zikir ve dua oluyor bu din güzel olmasında ne olsun. Allah(cc) buyuruyor; De ki: "İbadetiniz (duanız) olmasa Rabbim size ne diye değer versin? (Furkan 77) İşte okurken kendimi kaybettiğim bu eserde nerde hangi duayı edeceğimizi bizim için hadislerden ayetlerden derleyip bir araya getiren imam Nevevi ye Allah rahmet etsin. O ne güzel bir eser kaleme almış. Kitabı okudukça ne kadar az dua bildiğimi ne kadar aZ zikirle yetindiğimi fark ettim okudukça zenginleştim… Allah herkese okumayı nasip etsin çünkü bir servet değerinde bu eser.
2 yorumun tümünü gör
"Bir ülke nüfusunun içinde, hali vakti yerinde sınıfların emrinde hizmetçi olarak istihdam edilenlerin oranı, o ülkenin ulusal servet ve uygarlık bakımından ilerleme düzeyini gösterir."
Tembellik Hakkı, Paul LafargueSayfa 47 - İş Bankası Yayınları
Reklam
Kapitalizm ile Sosyalizim arasındaki fark da diyebiliriz buna.
Aile ve dostlar dünyasında, din dünyasında, başka ölçü­ler yürürlüktedir. Rekabet yerine işbirliği; nefret yerine sev­gi; kendine yontma yerine başkalarına adanma; başkasının sırtına binip zirveye tırmanma yerine başkalarına yardım; "bunda benim ne çıkarım var?" yerine "bunun başkalarına yararı var mı?"; servet tutkusu yerine hizmet arzusu. İşte birbirinden gece ile gündüz kadar farklı, iki ayrı değer dizisi.
Reklam
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42