• Bana seslendi, parmağını kalbimin üzerinde gezdirerek, "Burası kalbinin en değerli yeridir. Burada siyah bir nokta vardır. Canın canı, sevenin cananı buradadır. O nokta, yoğun bir damla kandan ibarettir. Adına 'süveyda' yahut 'sevda' derler. Siyaha çalan rengi yüzündendir bu isim. Çünkü sevda, kara talih içinde, o kara kan damlasında büyür. Bütün tecelli denizleri, bütün aşk fırtınaları, işte o bir damla kanda dalgalanıp çırpınır. Aşırı sevgi bu damlayı tahrip edip dağıtırsa, parçaları bütün vücuda dağılır. Aşk, işte bu dağılmanın adıdır ve o dağılırsa âşık artık ne yaptığını bilmez olur."
 • Görmüyorsan yürek yangınımı
  Sinaya git
  Musa şahit
  Tur’a sor

  Tecellisi aşkın ne imiş gör
  Nedir sevda?
  Ne süveyda?
  Nur’a sor

  Öptüğüm ölümümdü gözlerinde
  Azrail’e
  İsrafil’e
  Sur’a sor

  Yeter kanıt değilse şayet sana
  Mahşeri bekle
  Bir melekle,
  Huzur’a sor
  Ahmet Tezcan
 • Vakt-i Ayet-i Kerime
  “Kim Allah’a ve Resûlü’ne itaat eder, Allah’a saygı duyarak emirlerine uygun yaşarsa işte asıl kurtuluşa erenler onlardır.”

  🍂(Nûr Sûresi / 52.)🍂

  🌻Hastalık ve şifası İslam
  Değerli kardeşlerim! İnsanlık hasta, ilacı ise sadece İslam'da ve İslam! Ve malesef ilaçtan "Ağzımın tadı kaçar" diye hasta kalmayı seçen çok fazla insan var. Bir de ilacı keşfeden lakin aksatanların krizli hayatları var. İlacı düzenli alanlar mı? Onlar huzuru bulanlar, cenneti menzil bellemişler yürüyorlar.
  [23 Eylül 2020~06 Safer 1442] Yavuz Korku

  🌼Çehreni tebessüme alıştır, hoşuna gitmese de katlanırken sadaka verircesine gülümse. Yoksa derviş olamazsın. Bağrında baş gerek evladım, gözün dolu yaş gerek
  🌻Burası kalbininin en değerli yeridir. Burada siyah bir nokta vardır. Canın canı, sevenin cananı buradadır. O nokta, yoğun bir damla kandan ibarettir. Adına "süveyda' yahut 'sevda' derler. Siyaha çalan rengi yüzündendir bu isim. Çünkü sevda, kara talih içinde, o kara kan damlasında büyür. Bütün tecelli denizleri, bütün aşk fırtınaları, işte o bir damla kanda dalgalanıp çırpınır. Aşırı sevgi bu damlayı tahrip edip dağıtırsa, parçaları bütün vücuda dağılır. Aşk, işte bu dağılmanın adıdır ve o dağılırsa aşık artık ne yaptığını bilemez olur.
  İskender Pala
  Od, İskender Pala
  🌻Tesettür ile modayı karıştırmamak lazım.. Tesettür; Allahın farzına, Moda ise günümüzün tarzına, koşulsuz uyum sağlamaktır!''

  🌱Allah’ın elçisine olan imanı ve sevgisi her şeyin önüne geçer, o ağladı diye ağlar, tebessüm etti diye tebessüm ederdi. Hacerü’l-Esved için şöyle demişti: “Senin, zarar veya yarari dokunmayan bir taş olduğunu biliyorum; vallahi Allah’ın elçisinin seni öptüğünü görmeseydim, ben de seni öpmezdim.”
  A. Ali Ural
  Peygamber'in Aynaları, A. Ali Ural

  Sert mizaçlıydı, evet. Fakat bu mizaç dini duyarlılıklar konusunda tavizsiz olmasını sağlamıştı. Şeytan onunla karşılaşmaktan korkardı. Hz. Peygamber “Gökte bir melek bulunmasın ki, Ömer’e saygı duymasın; yeryüzünde bir şeytan bulunmasın ki Ömer’den kaçmasın,” buyurmuştu.
  A. Ali Ural
  Peygamber'in Aynaları, A. Ali Ural

  🌼Allah Teâla insanı, evvel emirde: şehvet, gazap ve hırs ateşini söndürsün bir de tevazulu ve örtücü olsun diye topraktan yaratmıştır.”
  Mahmud Ustaosmanoğlu
  Ruhu-l Furkan Tefsiri, Mahmud Ustaosmanoğlu
  Neden dualarımız kabul olmuyor??
  🕯📖🕯📚
  Zâhid İbrahim Edhem’e sorarlar:
  - Neden duâmız kabûl olmuyor?
  - Ey Basra halkı, 'hâlinizi inceledim. Kalbinizin günahlarla ölmüş olduğunu anladım. Ölmüş kalplerin duâsı kabûl olmaz' der.

  Halk sorar:
  - Ne türlü günahlarla kalbimiz ölmüş?
  Büyük Velî 10 tane günah sayar. Bunları da şöyle sıralar

  1- Allah’ı tanıdığınızı söylüyorsunuz, ama emirlerini tanımıyorsunuz

  2- Kur’ân-ı Kerîm’i okuyorsunuz, ama muhtevâsıyla amel etmiyorsunuz

  3- Hz. Peygamberi sevdiğinizi söylüyorsunuz, ama yaşamınızda göstermiyorsunuz

  4- Şeytânın düşmanınız olduğunu söylüyorsunuz, ama onunla dostluktan aslâ geri kalmıyorsunuz.

  5- Cenneti sevdiğinizi söylüyorsunuz, ama ona lâyık bir amel işlemiyorsunuz.

  6- Cehennemden korktuğunuzu iddia ediyorsunuz, ama ona götürecek fiillerden geri kalmıyorsunuz.

  7- Ölüm haktır diyorsunuz, lâkin ölüme hiç hazırlık yapmıyorsunuz

  8- Din kardeşinizin ayıbı ile uğraşıyor, ayıbınızı hiç görmüyorsunuz.

  9- Allâh’ın lütfettiği nimetleri bolca tüketiyor, hiç şükretmiyorsunuz.

  10- Ölülerinizi gömüyorsunuz, bir gün gömüleceğinizi düşünmüyorsunuz.
 • Burası kalbininin en değerli yeridir. Burada siyah bir nokta vardır. Canın canı, sevenin cananı buradadır. O nokta, yoğun bir damla kandan ibarettir. Adına "süveyda' yahut 'sevda' derler. Siyaha çalan rengi yüzündendir bu isim. Çünkü sevda, kara talih içinde, o kara kan damlasında büyür. Bütün tecelli denizleri, bütün aşk fırtınaları, işte o bir damla kanda dalgalanıp çırpınır. Aşırı sevgi bu damlayı tahrip edip dağıtırsa, parçaları bütün vücuda dağılır. Aşk, işte bu dağılmanın adıdır ve o dağılırsa aşık artık ne yaptığını bilemez olur.
  İskender Pala
  Od, İskender Pala
 • Burası kalbininin en değerli yeridir. Burada siyah bir nokta vardır. Canın canı, sevenin cananı buradadır. O nokta, yoğun bir damla kandan ibarettir. Adına "süveyda' yahut 'sevda' derler. Siyaha çalan rengi yüzündendir bu isim. Çünkü sevda, kara talih içinde, o kafa kan damlasında büyür. Bütün tecelli denizleri, bütün aşk fırtınaları, işte o bir damla kanda dalgalanıp çırpınır. Aşırı sevgi bu damlayı tahrip edip dağıtırsa, parçaları bütün vücuda dağılır. Aşk, işte bu dağılmanın adıdır ve o dağılırsa aşık artık ne yaptığını bilemez olur.
 • Bana, "Yunus!" dedi parmağını kalbimin üzerinde gezdirerek, "Burası kalbinin en değerli yeridir.Burada siyah bir nokta vardır. Canın canı, sevenin cananı burdadır. O nokta, yoğun bir damla kandan ibarettir. Adına 'Süveyda' yahut 'Sevda' derler. Siyaha çalan rengi yüzündendir bu isim. Çünkü sevda kara talih içinde, o kara kan damlasında büyür. Bütün tecelli denizleri, bütün aşk fırtınaları, işte o bir damla kanda dalgalanıp çırpınır. Aşırı sevgi bu damlayı tahrip edip dağıtırsa, parçaları bütün vücuda dağılır. 'Aşk' işte bu dağılmanın adıdır. Ve o dağılırsa aşık artık ne yaptığını bilemez olur."
  - Sitare o gün içime öyle bir güzelliğin sevdasını koydu ki, bütün yaratılmışların aşkını derleyip toplasalar, onun yanağındaki bir ben etmezdi...
 • Görmüyorsan yürek yangınımı
  Sinaya git
  Musa şahit
  Tur’a sor

  Tecellisi aşkın ne imiş gör
  Nedir sevda?
  Ne süveyda?
  Nur’a sor