Senin Yanında Zaman Çok Hızlı Geçiyor Sevdiğim...Ama Zaman Geçiyor Diye Üzülme Her Geçen Saniye Ben Seni Daha Çok Seviyorum...
💓DoGaN ŞiMŞeK💓

Batuhan Yakalı, Başlayanlar'ı inceledi.
45 dk. · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kitap hakkında hatırlaya bildiğim birkaç şey var. Mesela bu kitap daha çok bilimkurgu ve polisiye sevenlerin ilgi odağı olan bir kitap ancak ben sadece o zamanlarda kafamı dağıtmak için okumuştum ve şimdi en sevdiğim kitaplar rafımda. Bu arada bu kitap iki kitaplık bir serinin ilk kitabıdır

Günaydın
Yağmur yağsın isterdim bu sabah
Merhaba soylu sevdam, merhaba
İpil ipil düşsün betona
Merhaba sevgili vatan, merhaba.

Ve üç gece güvercini
Nazlı nazlı uçsun buluta merhaba
Bütün sabahların bu saati
En fazla sevdiğim vakit
Son kez; merhaba...
https://youtu.be/QXb8WkFsHVg

ERen.. BAKIRHAN, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Puan vermedi

Bazen anlayamıyorum, ben onu böyle çok, böyle içten sevdiğim, ondan başka hiçbir şeyi görmediğim ve bilmediğim halde nasıl oluyor da, başkalarını seviyor, sevebiliyor!

Genç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von GoetheGenç Werther'in Acıları, Johann Wolfgang Von Goethe

En sevdiğim kısmı
Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır

Seviyoruz, anıyoruz, arıyoruz seni...
"Ben hakikat ve adâlet için çalıştım. Ferdler için çalışmadım ki, onlardan vefâ bekleyeyim. Bugün beni seven birkaç kişi varsa; o da hakikat ve adâleti sevdiğim içindir."
Ziya Gökalp

keşke bir tuş olsa ve bütün sevdiğim şarkıları kafamın içindeki playlistimin içine koyabilsem

Dök içini satırlara, kalanlar benim olsun...
Kandırıldığını bilen biri buna ses çıkarmıyorsa,kandıran kişi sonunu rahatça hazırlasın diyedir.Kendi sonunu hazırlaman içindi bunca suskunluğum.Daha ilk yalanında anlamıştım seni ama...Ama aşkta söylenen yalanlara akıl inanmasa da kalp inanmak istiyor daima.Sonra bir itiraf bekliyor insan,bir özür içten içe.Bir elinde küsmeler saklıyor sevdiğine...Öbür elinde barış...Belki biraz da gözyaşı,sitem,birkaç bağırış çağırış...Ama affetmeye hep hazır...

Senden beklediğim dürüstlüğü bana hiç göstermedin.Karşındaki sana kanıyormuş gibi yaptıkça süslü yalanlarına daha özensiz olanları ekledin.İnsan kandırdığı insanın değerini,söylediği yalanların ucuzluğuyla bile düşürebiliyormuş anladım.Artık sen, bilmediğimi sandığın yalanlarını bilmeliydin ve ben gitmeliydim.İnsanı en çok bilmediği yerler çağırır ama insan en çok bildiği yeri özler .Bu ihtimali göze ala ala gitmeliydim.

İnsan bazen ayakta kalabilmek için unutmak zorunda olduğu yalanları, gerçekten unuttuğuna kendini inandırıp,o yalanların sahibiyle yaşamaya devam edebiliyormuş.Böylesi aslında ölümden daha zormuş.

Çok değil, derin benim özlemim...

Sımsıkı sarılmıştım sana en son,aramızdan rüzgarın bile geçmesine izin vermeden çünkü biliyordum gitmeliydim.Şimdi aramızdaki mesafeye bir ömür sığıyor bak!Geldiğim yer, olmak istediğim değil sürüklendiğim yer.En çok da sende ne kadar olduğumu değil, ne kadar olmadığımı merak ediyorum.Ne kadar yoktum sen de?Birazdan daha mı az, hiç'ten daha mı çok?

Aslında ben hüznü yaşamayı da taşımayı da çok iyi bilirdim.Ama ...Ama kim bilir bana doğruların arkasına sakladığın kaç yalan söyledin.Sana verdiklerime üzülmedim de benden çaldıkların içime oturuyor.Başkalarıyla yaşamayı seninle ölmeye yeğlemişken, bana en çok ta kalbime dokunmaman dokunuyor.

Üşüdüğünde dünyayı yakacak kadar çok seviyordum.Oysa cehennemde serin bir bulmaya çalışmakmış seni sevmek.Evet, sen vardın! Ama payıma hep yokluğun düşüyordu.Belki aklımdan silebilirim ama ben seni kalbimle sevmiştim.

Hak ettiğin aşkı sunamadığım için değil,senin dünyanda hak ettiğim yerde olamadığım için gittim.Tek tesellim ne biliyor musun ?İyi ki benim sevdiğim gibi sevmedin beni ,yoksa hiç unutamazdım seni çunkü çok yalnızdım.Beraberken yaşadığım yalnızlık ,ayrılırken içine düştüğüm boş kalabalıktan daha kalabalık

O kadar farklıydık ki birbirimizden.Sen kendini kazanmak uğruna,ben,beni kaybetmek pahasına sevmiştim.Ben yolumu yolum yapmıştım, sen geçerken uğramıştın.Hak ettiğim aşkın sen olmadığını biliyorum artık.Ama sen olmasan bunu hiç anlamayacaktım... Teşekkürler

Beni attığın uçurum, hayat merdivenim oldu.Ben acılarıma sarılarak onları sarmayı öğrendim ve şimdi ayaktayım.Sen, yanlış hataları düzeltin, doğruları yanlışa çevirdin .Sana sitem etmiyorum.Sadece şunu istiyorum ;dön ve bende kalan günahını al.sonra git ve hak ettiğin gibi kal!

Evet içimdeki bir uçurumun daha sonuna geldim.Yazdım rahatladım.Yazdıklarımdan çok yazmak istediklerime bak sen.

Olduğun gibi göremedim ama bir gün gördüğüm gibi olman tek dileğim

merve., bir alıntı ekledi.
8 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

En sevdiğim hadislerden.
Kulum gönüllü (nafile) ibadetleriyle bana yaklaşmayı ben onu sevinceye kadar devam ettirir; ben onu sevdiğimde, onun duyan kulağı, gören gözü, tutan eli ve yürüyen ayağı olurum.

Hz. Muhammed'in Hayatı, Martin LingsHz. Muhammed'in Hayatı, Martin Lings