• Önemli Bilgi : Aşağıda yazanlar tümden hayal ürünüdür, eğer benzerlikler varsa da tamamen tesadüftür. Öyle saçmalıklar olur mu allasen....

    Siber Tosun İhracatı.
    Evet doğru duydunuz, sonunda siber tosun ihracatı yapmayı başardık! Batı şu an kıskançlığından çatlamakta. Dünyanın ve ülkemizin en iyi sosyolog ve ekonomistleri bu konuyu araştırmakta ve sonuçları kamuoyuyla paylaşmaktadır. Dünya finans çevreleri şokta!

    Yıl 2016. 25 yaşında genç bir “girişimci” batıyı kıskandıracak yerli ve milli sanal proje gerçekleştirmek istiyor. Daha önceki ilk denemesi rap müzik klipleri amaca pek uygun değil gibiydi, zaten sesinde de iş olmadığı hemen açığa çıktı. Çıplak gösteren gözlük satışı iyi başladı çünkü fikir harikaydın gözlük de güzel de tek sorun çıplak göstermiyordu. Bu ikinci deneme de böylece çöpe gitti. Genç girişimci yılmadı ve düşünmeye başladı. Devir internet devri ya yapılacak iş sanal alemde olmalıydı, bir de yüzünü kimse görmemeliydi. O dönem çok moda olan çiftlik oyunlarından da esinlenerek Çiftlik Bank’ı kurdu. İlk reklamlarında “Kudüs kırmızı cizgimizdir” dedi, bu slogan konuyla hiç ilgili olmasa da büyük ilgi ve destek topladı. “ Batı emperyalizmini yıkacak tamamen yerli ve milli bir atılım” olarak değerlendirdiğindeyse para akmaya başladı. Sanal alemde hayvan yetiştiriciliği yaparak ona 200,000 TL veren yatırımcılarına aylık 50,000 kazanç vaad etti. Proje dilden dile yayılarak yüzbinlerce kişiye ulaştı. Kısa yoldan köşeyi dönme meraklısı 80,000 kişiden topladığı 511,000,000 TL ile ortadan kayboldu.... Ortadan kayboldu dediysek yanlış, doğrusu bu çiftliğin ürettiği siber tosun Uruguay’a ihraç oldu. Gerçi ihracatta ihracatçı devlete döviz kazandırılması gerekir ama o küçük bir ayrıntı.

    Ahh benim, kısa yoldan köşe dönme meraklısı ülkem kişileri ahhh. Ne Fadıl’lar ne İhlas Holding' ler göreceğiz daha, ahhh.

    Son bilgi : Çiftlik Bank mağduru 600 kişi “ bize 500 TL verin sizin paranızı kurtaralım” diyenler tarafından paraları alınarak tekrar mağdur edildi...