Hümeyra Akbulut, Siyahlar İçinde Gelen'i inceledi.
13 Ara 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

.
.
.
Patronlar..
Ortaklar..
Çalışanlar..
Iş dosyaları..
Kahve muhabbetindeki toplantılar..
İstanbuldan şehirlere uzanan gözde şirketin görünen yüzü..!
.
Peki ya görünmeyenleri..?
.
Patronunun her işine, isteğine yetişen, sağ kolu, yardımcısı, zeki, güzel, alımlı, çalışkan sekreter..
.
Kendi elinde yem olarak kullandığını düşünen Mümtaz'ı günü geldiğinde yem yapacak olan sırdaşı. .
.
Babasının masum prensesi, aynaları çatlatacak düzeydeki dış görünüşün saf güzelliği, karanlık dünyaların anahtarı Esra..
.
Geleceği başka ellerde şekillenen, yarının ne getireceğini bilmeyen, iki güzel arasında kendi düşüncelerinde cebelleşen Yusuf..
.
Teşkilatın bilinmeyen yüzü..!
.
Anadolu insanı saflığında, balıkçılık gözüyle yürütülen planların ana kaynağı, kilit noktası Selçuk bey..
.
Ince planların, hesapların, oyunların döndüğü dünya da ince ince işlenen gözden gönüle nakşedilen aşk..!
.
Siyahlar içinde gelen gecelerde oynanan oyunlara aydınlık gündüzlerdeki umutlara şahitlik yapan Istanbul'a eşlik etmeye ne dersiniz..?
.
Yeni bir aşkı yaşamak için muhteşem bir gündü ve İstanbul'un şuh omuzları pekala bu yükü taşıyabilirdi...
.
.
.
#SiyahlarIçindeGelen
#BünyaminÇoban
#UğurTunaYayınları
#HalhaldakiSır
#SandığınAkıbeti
#Şifreler
#GizliAnahtarlar
#BilinmeyenTeşkilat
#Ayinler
#Peçenekli
#Başpatron
#AjanSeniha
#Avcı
#KitapYorumu
#AralıkAyı
#Aralık2017
#HümeyranınKütüphanesi

Hümeyra Akbulut, bir alıntı ekledi.
08 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İstanbul'un akşam üstü saatleri şehri bir mahşer yerine döndürür. Insanlar diğer şehirlerdekilere göre iki kat daha hızlıdır. Fakat taşıma araçları bu hıza pek ayak uyduramaz. Burası zamanın ayrı bir muhteva kazandığı yerdir. Taşı toprağı bugün için hiç de altın olmayan bu şehir, evet bir zamanlar kartaldı ve "Kartallar yüksek uçur'ı. " bütün ihtişamıyla asırlarca yaşadı. Ama şimdi bütün bir milletle aynı kaderi yaşamaktan pek mustarip... Kalabalık nüfusunun içerisinde her türden insan barındıran Istanbul, her gün her türden suça gebedir ve her gün yeni bir doğum sancısına uyanır...

Siyahlar İçinde Gelen, Bünyamin ÇobanSiyahlar İçinde Gelen, Bünyamin Çoban
Hümeyra Akbulut, bir alıntı ekledi.
07 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Insanoğlu doğrusu tuhaftı, alışık olmadığı beklenmeyen her olaya kaygıyla yaklaşıp bir mesaj buluyordu. Belki bu, bilinmezliğin cazibesinde beslenen ve insan ruhunu tedirgin edici bir davetti. ...

Siyahlar İçinde Gelen, Bünyamin ÇobanSiyahlar İçinde Gelen, Bünyamin Çoban
Elif Peksöz, Siyahlar İçinde Gelen'i inceledi.
27 Kas 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Yazarın sanırım ilk ve tek kitabı şuan için.Bir acemilik olduğu belli ediyor kendinspnh. Kitap aslında 414 sayfa ama bazı yerlerde Yusuf’un kendi kendine söylenmesi kısa kesilebilirdi çünkü tekrara düşen yerler. Çok rahat 250-300 sayfa olabilirdi ve o zaman daha haz verici bir kitap olurdu diye düşünüyorum. Başlarken aşk kitabı gibi başladı. Tam sıkıldım bırakıcam derken işin içine sandıklar,teşkilatlar,derin devlet yapıları girdi ve kitap zevkli bir hale gelmeye başladı. Ancak tam heyecan doruktayken hoooop yeniden aşk kitabı oluveriyor. Ve böyle de sürüp gidiyor. Kitabın sonu ise bence muallakta kaldı. Teşkilatlar üzerinden biraz daha gidilebilir ve onlar da bir sonuca bağlanabilirdi.

Elif Peksöz, bir alıntı ekledi.
25 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Komşu kızını sevmek akıllıların,padişah kızına tutulmak çılgınların işiydi ve uzak hedeflerin cazibesine ancak o uzakları görenler kapılabilirdi.

Siyahlar İçinde Gelen, Bünyamin Çoban (Sayfa 34)Siyahlar İçinde Gelen, Bünyamin Çoban (Sayfa 34)
cemil güneş, Siyahlar İçinde Gelen'i inceledi.
22 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

nefis bir kitap. ezber bozan cinsinden!!! şiddetle tavsiye ediyorum. Yazar Bünyamin Çoban'ı bu değerli eseri bizlere kazandırdığı için şükranlarımı sunuyor. kalemine sağlık.

Meltem Parlak, Siyahlar İçinde Gelen'i inceledi.
03 Tem 2017 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Istanbul Üniversitesi İşletme mezunuydu ve okulu birincilikle bitirmesi kimse için tesadüf değildi.. Yusuf, onca zaman kim olduğunu bilmeden yaşayan ve patronunun kızına aşık olan bir adam.. Ömrü boyunca bir teşkilat tarafından korunup kollanmis, yetiştirilmiş.. Sonrasında tabi kendini olaylar silsilesi içinde buluyor.. Ritüeller, satanist tarikatlar, ajanlar, kurulan komplolar, derinlemesine olaylar olaylarrr.. Hele ayinler pek bir fenaydi Yusuf'un bulunduğu aşk üçgeninde durumlar ne olacak acaba ? Yalnız tanıştığı kadınlar ile canım cicim muhabbetine girmesi, hemen aşık olması şaşılası bir durumdu benim için.. Ahhh,. Avcı adındaki karaktere de hayran kaldığımı söylemeden geçemeyeceğim.. Adamın bir gizemi, bir albenisi vardı da talihsizmiş canım ya.. kısacası roman tek bir türden ibaret değildi.. Klasik aşk hikayesi, macera, gizem yada herhangibir tür değil.. Birkaç türün bir araya gelmesi ile oluşmuş ve bana göre mükemmel olmuş.. Tavsiye eder miyim ??? Evet ederim, hem de ŞİDDETLE.. şu son aylarda okudugum en güzel romanlardan biri olmaya hak kazandı benim için..

Siyahlar İçinde Gelen-Bünyamin Çoban
Ne içindi aşk? Benzeri olmayan bir dilberin gözlerinde tüketmek için mi? Yoksa harcadıkça çoğalan bir şey miydi aşk? Haddimiz değil miydi yoksa onu kimsede tüketmemek, kimseyi ona layık görmemek? Aşk, son durağı mıydı insanın yada yeni bir başlangıç mı?