Giriş Yap
Augustus kendisini seçilmiş bir siyasetçi gibi gösteren askeri bir diktatördü.
Reklam
Siyasetçi kalabalığı:
Bu yeni insan kalabalığı içinde pek çok üçkâğıtçının bulunduğuna hiç kuşku yoktu, ancak yer yer şaşırtıcı bazı yanları olmakla birlikte pek çok dürüst, hatta basbayağı çekici denebilecek kişilerin bulundukları da bir gerçekti. Dürüst, namuslu olanlar, namussuzlardan ve kabalardan çok daha anlaşılmazdılar; ama kim kimin oyuncağıydı, belli değildi.
324 syf.
·
35 günde
·
Puan vermedi
Zülfü Livaneli dili kullanma konusunda oldukça başarılı bulduğum bir yazar bu kitapta da bu konuda oldukça başarılı.Farkli bir bakış açısı getirmiş ama bu kadar da değil yani neredeyse acıyacağız.Biraz bu konuda fazla naif olunmuş ki bu kadar zeki iyi siyasetçi adam geleceğe notlarını da kendi isine geldiği gibi anlatmıştır.Ama mutlaka gerçeklik payı vardır.Okunmalidir
Kaplanın Sırtında
8.6/10 · 1.586 okunma
Bizim artik daha fazla siyasetçi, daha fazla din adamı yetiştirmeye ihtiyacımız yok.Bizim artik kalbinde Allah aski olan bilim insanı yetiştirmeye ihtiyacımız var .
Reklam
416 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Ahmet Taner Kışlalı'nın 90'lı yıllaırn başınd ayazmış olduğu gazete ve diğer mecralarda yazmış olduklarından oluşan bir kitaptır kendileir. Kitabın içinde Atatürkçü kesime atılan iftiraları ve Atatürk'ü karalma kampanyalarına karşı verilen cevapları bulabiliriz. Ayrıca kitapta dönemin siyasi havasını eski bir siyasetçi ve bir siyaset bilimi profesörünün gözünden okuma şansımızda oluyor.
2
326
3.259 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42