• 352 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Asi || #kitapyorumu
  .
  Herkese Merhaba,
  Bugün çok ama çok severek okuduğum ve tekrardan okumama rağmen sayfaları hızla çevirdiğim bu harika kitap ile geldim.

  Isabel ve Rory kralın dayatması sonucu klanlarının arasındaki savaşı bitirmeleri için nişanlanırlar.Bu savaşı ise Isabel'in dayısı Sleat Rory 'nin kız kardeşi Margaret ile nişanını zalim ve alçakça bozarak başlatıyor.Ama yıllar sonra işi Rory düşüyor ve bir plan yapıyorlar.Isabel'in babasının Sleat'in gücüne ihtiyacı varken,Sleat'in de Rory'e yakın olabilmek için Isabel'e ihtiyacı var.Ancak sadece planları ve amacı olan taraf Isabel ve ailesi değil.Aynı şekilde Rory'nin kendi planı ve almak istediği bir intikamı var.İkisi de bu nişanı kendi planları için bir paravan olarak kullanırlar.Tabi ikisininde ummadıkları şey ise işin içine aşkın ve tutkunun karışacağıdır.Birbirlerini tanıdıkça büyük bir sevgiyle bağlanan çift için zor günler ise oldukça yakında.İşler karışıyor ve Isabel'in bir seçim yapması gerekiyor.Peki Isabel ailesine olan sadakatini mi seçecek yoksa koşulsuz şartsız sevildiği yerdeki mutluluğunu mu?Okuyup öğrenme sırası sizde.

  Çok güzel bir historical romance okumanın mutluluğunu yaşıyorum.Bir İskoç tarihi aşk kitabında olmasını istediğim her şey bu kitapta vardı.Sert, güçlü ve yakışıklı Klan Reisi,entrikalar,tutku,aşk ve daha nicesi.Son derece akıcı ve güzel bir kitaptı.Hemen sizi içine çeken kitaplar olur ya onlardan biriydi.Tekrardan okumama, olayları kitabın sonunu bilmeme rağmen soluksuz okudum ve çok kısa bir sürede kitabı bitirdim.Karakterler çok güzel işlenmişti.Alfa tarzı erkek karakterleri seviyorum.Ne kadar haşin,sinirli,öfkeli ve sert görünüşlü olsalar da aşkın onları değiştirmelerini okumayı çok seviyorum.Bu kitapta onlara çok güzel bir örnekti.Duyguların geçişleri,aşkın onları değiştirmesi sürece yayılmıştı ve biz bunları çok net görebiliyoruz.Hiçbir duygu damdan düşer gibi değildi.

  Rory karakterini çok seviyorum zaten.Kardeşine yapılan şey çok çirkindi ve intikam almak istemesi çok doğaldı.Ki klan lideri olması ve gururlu kişiliği ile bu kaçınılmazdı.Yıkılmaz duruşuna ve Isabel'i öyle güzel sevmesiyle kalbimi fethetti.

  Aynı şekilde Isabel ailemde ailem diye dolanıp saç baş yoldurmadı.Aşkına sahip çıkmasıyla ve Dunvegan Kalesinde yaptıkları, herkesin hayatına bir şekilde dokunmasıyla okumaktan keyif aldığım güçlü kadın karakterlerden biri oldu.

  Sizde harika bir kitap okumak istiyorsanız,tarihi aşk kitapları da benim gibi çok seviyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.Gözlerim kapalı tavsiyemdir.
 • 368 syf.
  ·Beğendi·Puan vermedi
  Güneşin Ardındaki Topraklar || #kitapyorumu
  .
  Herkese Merhaba,
  Bugün okurken duygudan duyguya sürüklendiğim, kadınların gücüne bir kere daha hayran kaldığım, çok etkilendiğim ve sevdiğim kitabın yorumuyla geldim.

  Savaş yüzünden zor durumdaki Çin hem savaşın getirileriyle savaşıyor hemde savaş kadar tehlikeli kolera ile. Mei Ling'in de hikâyesi böyle başlıyor. Maddi manevi zorluk içindeki ailesine yardım etmek için tanımadığı ve çok uzaklarda güneşin ardındaki topraklarda yaşayan biriyle evlenmek zorunda kalarak...
  Mei Ling, ailesini kurtarmak en azından önlerindeki kışı atlatmaları için büyük bir fedakarlık yapıyor. Ve bu fedakarlık bilinmezliklerle dolu günlerin başlamasına sebep oluyor. Zorlu bir gemi yolculuğu, San Francisco'da geçen zorlu bekleyiş ve zorlu günler Mei Ling'i beklerken hayat bazı sürprizleri de beraberinde getiriyor. Eşi Chinn Kai Li ve onun iki yaşındaki oğluyla vakit geçirdikçe birbirlerine bağlanan Mei Ling, ayrıca yolculukta karşılaştıkları Siew ve June ile de kurdukları güçlü bağlarla bu yolculuk artık umuda karşı da yapılıyordur. Peki gerçekten tanımadığı bir adamla yalanlar üzerine kurduğu evlilik gerçek bir evliliğe dönüşebilecek midir? Sevdiklerinden uzakta hayatta kalabilecek gücü var mıdır? Bütün bu soruların ve daha fazlasının cevabı için acilen kitabı okumalısınız.

  Her zaman derim güçlü kadın karakterleri okumayı çok seviyorum diye. Mei Kesinlikle o güçlü kadınlardan biriydi. O genç yaşına sığdırdığı onca acıya ve kayba rağmen asla pes etmemesi, uğraşması, mücadele etmesini okumak çok güzeldi. Ve sanırım kitapta en sevdiğim kısım çocuklara gerçek bir anne sevgisi ve şefkati ile bağlanması oldu. Gerçekten hayran oldum. Ayrıca kitapta Çin kültürüne ait bilgileri, inanışları ve yaşantıları okumakta çok güzeldi.

  Sizde harika bir kitap okumak istiyorsanız cesur, güçlü Mei Ling'in umuda doğru yaptığı bu yolculuk hikayesini mutlaka okumalısınız. Okurken duygudan duyguya sürüklendiğim bu harika kitap gözüm kapalı tavsiyemdir.
 • 480 syf.
  ·Beğendi·Puan vermedi
  Mükemmel Serisi I ~ Bay Mükemmel
  .
  Herkese Merhaba,
  Bugün kalemini ve kitaplarını çok sevdiğim yazarın çok severek okuduğum kitabının yorumuyla geldim.

  Nazenin korkunç geçen çocukluk döneminden sonra hayatta kalmaya çalışan,bunun için çok çabalayan yalnız ve yaralı biri.Hiçbir akrabası olmayan Nazenin ise hayatında ailesi olarak görebileceği iki yakın dostundan başka kimsesi yok.Hayatını devam ettirebilmesi ve okulu için akşamları garsonluk yapan Nazenin'e çok şık ve gözde bir mekanda garsonluk işi denk geliyor.Parası ve mekanın şıklığı için mutlu olduğu bu iş Nazenin hayatını tümden değiştiren bir dizi olayın başlangıcı oluyor.Oradaki ilk iş gününde çarptığı mavi gözlü çarpıcı adamı aklından bir an olsun çıkaramayan Nazenin,o kişinin çalıştığı yerin sahibi ve çok zengin iş adamı Alp Ataman olduğunu öğreniyor.İmkansız gibi görünen ilişki Alp'in yaptığı teklifle artık imkansız değil.Nazenin bu tutkulu serüvene ve acıya hazır mı?

  Yazarın okuduğum en naif karakteriydi Nazenin görünüşte zayıf ve güçsüz biri gibiydi.Ama okudukça,geçmişte yaşadıklarını öğrendikçe aslında ne kadar güçlü olduğunu sadece gücünü keşfetmediğini fark ettim.Yaşadıkları çok zor şeylerdi ama ayakta durmasını,pes etmemesini,yaşananlara rağmen yıkılmamasını çok sevdim.Bu tutku dolu serüvende gücünü keşfetmesini okumak çok güzeldi.

  Alp bir alev aldı buraları.Okuduğum en alfa karakterlerden biriydi.Gizemli,yakışıklı ve güçlü.Ama bu taktığı maskesinin altında yaralı biri vardı.Bazen gösterdiği bu yüzünü ve gizlediklerini ilk kitapta çok görmedik o yüzden ikinci kitabı çok merak ediyorum.Ve tabi ki o sondan sonra onun sürünmesini .Alp'i sevdim ama kitabın son sayfalarında öğrendiğimiz gerçeklerle bende en az Nazenin kadar sarsıldım.O yüzden sürüm sürüm sürünmesini bekliyorum .

  Bu kitabı çok sevdim.Yazarın kalemini çok seviyorum zaten.Aşk ve tutkuyu en iyi harmanlayan yazarlardan biri.Duyguları çok güzel bir şekilde yansıtıyor ve o tutkuyu hissettiriyor.Yine bir solukta okuduğum ve bitirmeden bırakmadığım bir kitap oldu.Çok sevdim.

  Sizde harika bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız,tutkuyla aşkın harmanlandığı kitapları da seviyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.Tavsiyemdir.
 • 440 syf.
  ·Beğendi·Puan vermedi
  Highland Guard Series 4 ~ İhanet || #kitapyorumu
  .
  Herkese Merhaba,
  Bugün çok severek okuduğum kitabın yorumuyla geldim.

  Bella, yaşadığı zorlu hayatına, yapacağı şeyin korkutucu sonuçlarına rağmen vazgeçmiyor. Zorlu bir kaçış sonrası İskoçya'nin tek umudu Robert'a tacını giydirmek için gereken zamanda orada oluyor. Bu geri dönüşü olmayan bir yol ancak ülkesi için bunu göze almak zorunda. Ama bu uğurda kızını geride bırakmak istediği bir şey değildi ve tabi ki koruyucusu Lachlan ile yakınlaşmakta...

  Lachlan MacRuairi güçlü, acımasız ve korkutucu bir savaşçı. Ona verilen görev Bella'yı güvenli bir şekilde taç takma merasimine getirmek. Görevde başarılı oluyor ancak Bella'ya duyduğu akıl almaz çekim karşısında ne yapacağını bilemez halde. Bella'nın Robert'ın yanında yer almak için yaptığı fedakarlıklara karşı şüpheleri ve Bella hakkında olan dedikodulara karşı ne düşüneceğini bilemiyor. Hakkında duydukları ile Bella'nın tavırları çok farklı. Tanıdığı Bella, anlatıldığı gibi günahkar biri değil. Ancak geçmişte aldığı yaralar ve güvensizlikleri nedeniyle bu çekime karşı koyuyor. Aynı şekilde Bella da büyük bir önyargı ile yaklaştığı savaşçı için duyduğu hikâyeler ve savaşçının da bunları yalanlamaması ile gördüğü, tanıdığı Lachlan hakkında ne düşüneceğini bilemiyor. Onu tanıdıkça yanıldığını fark ediyor. Ama yaşanan olaylar, kurulan tuzaklar sonrası artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Devam eden savaş ve bu uğurda kaybettiklerinin yanı sıra geçmişin onlarda bıraktığı izler ve güvensizlikleri ile çiftin aşkları sınanacak.

  Sığındıkları maskeleri sayesinde hayatta kalan, bütün kırgınlıklarını, yalnızlıklarını, acılarını bu maskenin arkasına saklayan çift, birbirlerini tanıdıkça maskeleri düşüyor. Hissettikleri aşk ve güvenle yakınlaşan çiftin aşması gereken çok fazla engel var. Peşlerindeki İngilizler, düşman İskoçlar yüzünden sürekli kaçmak zorundalar. Bu sürede Bella'nın kızına ulaşma çabaları ile de işler iyice karışıyor. Bella Lachlan'a ihanet edip onu ele verirse kızına kavuşmak için bir umudu olacak. Peki Bella umutsuz bir şekilde aşık olduğu Lachlan'a ihanet edebilecek mi?

  Kitabı çok sevdim. Yazar yine bize imkansız bir aşk hikayesini çok güzel yansıtmış. Kaçış sahneleri, çiftin arasındaki aşk ve tutku çok güzeldi. Yazar duyguları çok güzel hissettirdi. Duygu geçişleri çok güzeldi. Karakterleri ve onların kırılganlıklarını çok başarılı bir şekilde yansıtmıştı.

  Bella okumaktan keyif aldığım güçlü kadın karakterlerdendi. Olgun, zeki ve cesur. Hiç pes etmemesi ve aşkı ile kızı için yaptıklarını okumak çok güzeldi.
  Lachlan'a ise bayıldım. O sert ve acımasız maskesinin ardında sevmeye, sevilmeye değer biri vardı. Bella'yı koruması, çok güzel sevmesiyle kalbimi fethetti.

  Sizde harika bir kitap okumak istiyorsanız, benim gibi tarihi aşk kitaplarını çok seviyorsanız Lachlan ile Bella'nın bir sürü zorluk, İhanet, kaçış ve savaşlarla geçen tehlikeli serüvenlerinin yanı sıra adım adım aşka yenilmelerini mutlaka okumalısınız. Gözüm kapalı tavsiyemdir.
 • 488 syf.
  ·Beğendi·Puan vermedi
  Herkese Merhaba,
  Bugün severek okuduğum Türk filmi tadındaki bu güzel kitabın yorumuyla geldim.

  Cihan ve Duygu için son son olacak bir hırsızlık işi var.Bu son olacak ikisi hem avantacı Hikmet'i arkalarında bırakacak hemde hayallerine yelken açacaklar.Ama planlanan ile olan olaylar tam tersi oluyor.Hırsızlık yapacakları evde yakalanan Duygu ve Cihan tam çuvalladıklarını düşünürken onları yakalayan ev sahibinin biricik torunu Burak'ın teklifi ile bir çıkış yolu buluyorlar.Burak'ın teklifi ise Duygu'nun onunla evlenmesi.Bu teklifin ardında ise dedesinin torunlarının ölmeden önce mürüvvetlerini görmek istemesi.Kendi sevgilisi Hülya'yı dedesinin sevmemesi üzerine böyle bir plan aklında var olan Burak'ın hazır eline bir fırsat geçince bunu değerlendiriyor.Duygu Cihan'ı kurtarmak ve bu teklif sonrası hayallerine ulaşabileceğini düşünmesi ile teklifi kabul ediyor.Sonrasında ise dedesiyle tanışma ve düğüne hazırlık süreci başlıyor.Ancak bu sürede birbirini tanımaya başlayan çift aralarında oluşan çekim ile daha yakınlaşıyor.Kendilerini bu çekime bırakmak isteyen çiftin arasında ise sevgilileri ve önyargıları var.Hırsız olarak tanıdığı Duygu'nun gerçek yüzünü bir türlü kabul etmeyen Burak'a karşın minnet ile aşkın arasında sıkışan bir Duygu var.Hangi tarafın ağır basacağını ise zaman gösterecek.

  Kitabı gerçekten çok sevdim.Zoraki bir evlilik okuyacağımı düşünürken ilerleyen sayfalarda olan ters köşe ile şok oldum.Kitaplarda olan ters köşeler kalp ben.Duygu geçişleri çok başarılıydı.Hiçbir duygu damdan düşer gibi değildi.Zamanla ve yaşanan olaylarla birbirine çekilen ve bağlanan çifti okumak çok güzeldi.Kitapta sevdiğim bir diğer şey ise kitabın bir an bile durağan olmaması.Yazar heyecanı hep üstte tutmuştu.

  Duygu karakterini çok sevdim.Güçlü kadın karakterleri okumayı çok seviyorum.Yaşadığı bütün o korkunç ve zor şeylere rağmen hep iyi şeyleri görmesini,insanlara değer vermesini,insanlardaki iyilikleri görmesini çok sevdim.Hep yola devam etmesini ve pes etmemesi çok güzeldi.

  Burak karakterini başlarda çok sevmesemde Duygu sonrasını çok sevdim.Duygu için çabalaması,onun mutlu olması için yaptıklarını okumak keyifliydi.

  Sizde güzel bir kitap okumak istiyorsanız,romantik kitapları da benim gibi seviyorsanız Türk filmi tadındaki bu kitabı mutlaka okumalısınız.Tavsiyemdir.
 • 544 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Broke & Light || #kitapyorumu
  .
  Herkese Merhaba,
  Bugün okurken çok keyif aldığım bazı yerlerde gülmekten okumakta zorlandığım ama aynı derecede okurken boğazımın düğüm düğüm olduğu bu harika kitabın yorumuyla geldim. Ve artık söylemek zorundayım favori Zeynep Sahra kitabım Broke & Light o kadar çok sevdim.

  Işıl kendisine korunaklı Harry Potter evreni oluşturmuş biri, kendisinde barındırdığına inandığı bir sürü kusuru da bu evren sayesinde ardında bıraktığına inanıyor. Ne zaman üzülse, kırılsa, canı yansa bu evrene sığınıyor ve herşeyi dışarıda bırakıyor ya da bıraktığını sanıyordu. Ta ki hayranı olduğu film ve kitap eleştirmeni Bay S. çalıştığı kafeye gelene kadar. Bir şey bulup ona kendini fark ettirmeli ve kusursuzluğu elde etmeli. O da bir sürü plan yapıyor ve Bay S. 'nin her videosunda bıraktığı ipuçlarının, söylediklerinin peşine düşüyor. Bu sürede ona en büyük desteği ise kafede birlikte çalıştığı Burak veriyor. Aslında Burak Işıl'a kendisini daha yakından tanımasını, kendisinde bulduğu kusurların aslında önemli olmadığını ve kendisini sevmesini sağlamaya çalışmak için bu yardımı yapıyor. Tabi ilerleyen sayfalarda ortaya çıkan gerçeklerle bu yardımların farklı sebeplerini öğreniyor ve şok oluyoruz orası ayrı. Ancak Işıl Bay S.'ye yaklaştığı her adımda ve onun ilgisini çekmek için yaptığı her planda kendi benliğinden, kendi kişiliğinden uzaklaştığını fark etmiyor ta ki o uğursuz geceye kadar. Yaşananlar ve sonrasında aldığı ders çok büyük, herşeyin farkına varıyor ama bu seferde geç kalıyor. Bay S. için attığı her adımda kendisinden bir parça bırakmakla kalmamış sevdiği ve onu seven herkesi de kendisinden uzaklaştırmıştı. Peki şimdi ne yapacaktı. Onu hangi süper kahraman kurtaracaktı?

  Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Yazarın Eser karakterinin yeri bende çok ayrı olsa da Burak sen okuduğum en tatlı ve sevilesi erkek karakterlerden birisin. Seni çok ama çok sevdim. En sevdiğim erkek karakterler listesine rahat ilk beşe girdi. O kadar güzel sevdi ve sevdiğinin yanında olmak için yaptıklarıyla beni kendine aşık etti. Böylesini bir daha bulmak çok zor olacak

  Işıl'ı çok sevdim. İçimizden biriydi ve yazar bizi biz yapanın aslında kusurlarımız olduğunu çok güzel işlemişti. Onu çok sevdim. Herşeyiyle. Güvensizliklerine, modaya meydan okuyan kıyafetlerine, baş edemediği kıvırcık saçlarına, dürüstlüğüne, saflığına, iyi düşüncesine, herkese el uzatışına kısacası kendisinde gördüğü bütün kusurlarına rağmen ben onu çok sevdim. Kusurlarıyla sevdim. Sevgisiz bir evde, herşeyin de kusur bulan bir anneyle büyümüş, annesinin onda bıraktığı izi Harry' nin alnında taşıdığı gibi ruhunda , kalbinde taşımış, yaralı biri. Küçükken ona öğretildiği gibi çevresini sadece gören ama bakmayan, fark etmeyen biri. Bu yaşadığı macera ona aşkı, dostluğu, insanları herşeye rağmen sevmeyi öğretirken acıyı, mutsuzluğu ve kaybı da öğretecek. Peki hangi taraf kazanacak? Bunun okuyup öğrenme sırası sizde.
  Son olarak içindeki çizimlere de bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim. Harikaydı

  Sizde harika bir kitap okumak istiyorsanız ve benim gibi bir Potterhead iseniz bu kitabı mutlaka okumalısınız. Kendinizden izler bulacağınız ve tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bu kitap gözüm kapalı tavsiyemdir. Okuyun, okutun!
 • 432 syf.
  ·Beğendi·10/10
  Kitap Masal ve dostlarının sohbet eşliğinde eğlendikleri sahneyle başlıyor.Gayet eğlenceli ve keyifli geçen vakit Masal'ın yanlışlıkla göğüslerinin fotoğrafının Sedat'ın telefonuna gitmesiyle yön değiştiriyor.Arkadaşlarının aklına Sedat ile Masal'ın arasını yapma düşüncesi gelmesiyle de planlar,entrikalar başlamış oluyor.Masal ve Sedat aslında birbirlerinden hep etkilenmiş ama köşe bucak da kaçmışlar.Bunun sebebi yıllar öncesine bir düğün gününe uzanıyor.Tabi aradan geçen zaman ve Sedat'ın yaşadığı acı günlerden sonra aralarına uçurumlar giren çiftin arkadaşlarının yaktığı kıvılcım sayesinde ateşe tutuşacaklar.
  Aşk ve tutku,inat ve şehvetle karışacak.Peki Masal ve Sedat ateşle oynayıp sağ çıkabilecek mi?Bunun ve daha fazlasının cevabı ise kitapta.

  Kitabı aşırı seviyorum.Yeni,yine ve yeniden okudum.Yine çok sevdim.İlk okuduğumda hissettiğim kızgınlığı,mutluluğu,inadı,acıyı,kıskançlıkları,birbirlerine karşı hissettikleri o dayanılmaz tutku ve aşkı tekrar ve aynı etkiyle hissettirmesine ise bayıldım.Her sahneyi sanki ilk defa okuyormuş gibi okudum.Neler olacak,neler yaşanacak diye meraklandım.Olayları bilmeme rağmen sabırsızlıkla sayfaları çevirdim.Soluksuz okudum.Yazarın kalemini çok seviyorum.Duyguları öyle güzel yansıtmış ve o duyguları o kadar yoğun hissettirmiş ki iliklerime kadar hissettim.

  Sedat karakterine sinirlendiğim,kızdığım çok zaman oldu ama öyle bir yarası ve o yaranın üzerindeki etkisi vardı ki.Onu anlıyor onun için üzülüyorsunuz.Yazar Sedat'ın geçmişte yaşadıklarını ve onun üzerindeki etkisini çok başarılı bir şekilde yansıtmış.Onun olduğu her sahnede gözlerimde kalpcikler vardı.Sedatttt diye ortalarda dolandım.(Okuduktan sonra sizde öyle dolanacaksınız)Masal karakterini de çok sevdim.Çok güçlü bir kadın karakterdi.Aşkının peşinden gitmesini okumak çok keyifliydi.

  Sizde aşkın tutkuyla harmanlandığı harika bir aşk hikayesi okumak istiyorsanız mutlaka okumalısınız.Gözüm kapalı tavsiyemdir.Okuyun,okutun.