MERVE DOĞAN

MERVE DOĞAN
@smervedogan
Hayatına anlam verenler unutulmaz... Ve anlamlı olan her şey emek ister ve zaman alır⏳
143 syf.
·
Puan vermedi
·
1 saatte okudu
izlenimlerim
Dünya bir durak . Her gelenin az da olsa eğlendiği bir durak . Kimimiz elimizde valizlerle beklemeye koyulduk . Kimimiz yüksüz , azıksız, katıksız geldik buraya. Yağmurlar yağdı, tufanların ortasında kaldık. Bazen güneşin yakıcılığı bazen zemherinin soğuğu yakaladı bizi . Ellerimiz vardı, onları gökyüzüne kaldırdık. Yüzümüzü döndük. Yüzler gördük . Yürüdükçe yaklaştık bitiş çizgisine . Ne kadar yakın ne kadar uzak bir çizgi. Dur durak bildik. Ömrümüz Üç dakikadan ibaret 1 dk çocukluk 2dk gençlik 3.dk Yaşlılık süresi. Hayatı ,alemi, kâinatı oku Kendini oku Her yenilgi bir zafer olabilir Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır. Sırların sırrına erişmek için sende anahtar vardır (Sezai Karakoç) Bizim o anahtarı keşfetmemiz gerek Belki o anahtar o yenilginin içindedir Zira kendisini geçmeye çalışanı kimse geçemez
Sizin Ömrünüz Kaç Saniye ?
Sizin Ömrünüz Kaç Saniye ?Dursun Ali Tökel · Diyanet Vakfı Yayınları · 202341 okunma
Reklam
224 syf.
·
Puan vermedi
·
12 günde okudu
Eksikliğimiz çok fazla. Yüce şahsiyetlerimizi bilemiyoruz. Doğru yol tam olarak nasıl elde edilir her şey muamma... Şehitlerimiz Hedeflerimiz Hayallerimiz Sonumuz...???
Öncü Şahsiyetler
Öncü ŞahsiyetlerKoray Şerbetçi · Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları · 018 okunma
136 syf.
·
Puan vermedi
·
9 günde okudu
Bir sırlar mezarlığı âlemindeyiz. Umarım bu âlemin gerçek gizemini yakalar. Ona ayak uydurur ve ona layık oluruz.. Gizemin kendisini bize hatırlatan kaynaklardan biri.
Deprem Gecesinde Büyük Sır
Deprem Gecesinde Büyük SırHalit Ertuğrul · Nesil Yayınları · 202347 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
126 syf.
·
Puan vermedi
·
7 günde okudu
Hayattan alacağımız o kadar ibreti olaylar var ki... Çok imrendim hayat hikayelerine. Halit Ertuğrul hocamızın aktarmış olduğu hayatlar gerçek yaşamları konu ediniyor. Bizzat kişiler yani kahramanlar ile diyalog halinde. Bu kitapta öyle. O kadar ibretlik ki okumanızı çok ama çok isterim . Bir deprem yaşadık, içimizi sallayan bizi kendimize getiren ... Bu cümle kitabı kısa ve öz biçimde tarif edebilir.(Sayfa 126)
Selim ve Hande
Selim ve HandeHalit Ertuğrul · Nesil · 20181,342 okunma
168 syf.
·
Puan vermedi
·
26 saatte okudu
Eksikliğimiz çok var. Hayatta hep bir olumsuzlukla karşılaşırken neden başkalarını suçlarız ki ... Bana verdiği en büyük ders budur. Okumanızı öneririm.
Kudüs Yazıları
Kudüs YazılarıTaha Kılınç · Aşina Yayınları · 20231,692 okunma
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam