Elinizde kördüğümlerle bir yumak haline gelmiş ip olurda onun düğümlerini çözmeye çalışırsınız ya, ha işte bu kitap da bu şekilde.Okuyunca kitabın komplo teorisi olduğu üzerinde düşüne bilinecek bir eser.Tam bir Soner Yalçın klasiği. Kitap bir devri aydınlatmaktan ziyade bir devrin hısım akrabalığına yoğunlaşmış gibi.Kitabı bitirince ne anladım sorusunu kolay cevaplayamasanızda, bu alanla ilgili doymaz bir iştahla yeni kitabı arayacaksınız...Kolay gelsin, zira cidden zor...

Soner Yalçın okumaya Efendi veya Bay Pipo ile başlayanar için daha rahat ve anlaşılır bir kitap. Son dönem Türkiye'sinin belli konularda özeti diyebilirim. Her Soner yalçın kitabında olduğu gibi kişiler arası ilişkiler ve bi nevi Mit elemanı hatıraları okuyor hissine kapılacaksınız..Yani okuyun işde ne diyim..

Çocukluğun Soğuk Geceleri
Tezer Özlü
Edebiyat Ölmelidir
Enver Aysever
Efendi 2: Beyaz Müslümanların Büyük Sırrı
Soner Yalçın
Efendi: Beyaz Türklerin Büyük Sırrı
Soner Yalçın ·
İllüminatı Entrika Çemberi
Ne Yapmalı?
Oktay Sinanoğlu
Rothschild Para İmparatorluğu: Derin Yahudi Devleti
George Armstrong
%100 Düşünce Gücü
Jack Ensign Addington öneririm.

nejla güldalı, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

arpacıya borç eden ahırını tez satarmış...

Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 322 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 322 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
nejla güldalı, bir alıntı ekledi.
20 saat önce · Kitabı okuyor

Behçet Kemal Çağlar
“Sürer, eker, biçeriz güvenip ötesine,
Milletin her kazancı, milletin kesesine,
Toplandık baş çiftçinin Atatürk’ün sesine,
Toprakla savaş için ziraat cephesine.
Biz ulusal varlığın temeliyiz, köküyüz.
Biz yurdun öz sahibi, efendisi, köylüyüz.(…)”

Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 318 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 318 - Kırmızı Kedi Yayınevi)
DENİZ, bir alıntı ekledi.
19 May 18:50 · Puan vermedi

İnsanoğlu "aptallaştırılarak" gıda yoluyla haz bağımlısı yapılıyor.

Saklı Seçilmişler, Soner YalçınSaklı Seçilmişler, Soner Yalçın
Tuco Herrera, bir alıntı ekledi.
19 May 15:43 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Habitatla Uğraşırsan ..
İsviçreli kimyacı Paul Hermann Müller, 1935'ten itibaren böcek ilaçları üzerinde çalışıyordu. Bir süre sonra "bitkilere ve sıcak kanlı hayvanlara zarar vermeyecek", etkisini uzun süre koruyabilecek, güçlü bir ilaç geliştirmek amacıyla yaptığı yoğun çalışmalar sonucunda "diklorodifeniltrikloroetan" (DOT) adlı maddeyi buldu. 1948 yılında Nobel Ödülü aldı! Gerçekte DOT ilk olarak Alman kimyacı Othmar Zeidler tarafından 1874'te bulunmuş, ancak böcek ilacı olarak değeri anlaşılamamıştı. "Böceklerin atom bombası" denen DOT, Dünya Sağlık Örgütü tarfından sıtma salgınını önlemek için- 76 ülkede kullanıldı. Böcekler zehre karşı bağışıklık geliştirdi ve bu ekosistemde dengesizliklere sebep oldu. Örneğin, Malezya Sarawak bölgesinde zehirli böcekleri yiyen kediler ölünce, verem-tifüs hastalıklarının taşıyıcısı fare popülasyonunda inanılmaz patlama yaşandı. Dünya Sağlık Örgütü İngiliz Kraliyet Hava Ordusu'nu yardıma çağırdı. Bölgeye kediler bırakıldı! DOT yasaklandı.

Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 106 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 106 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))
Tuco Herrera, bir alıntı ekledi.
19 May 15:31 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

WTF ?!?!?!?!
Ben bu ucuzluğun da gizli bir amacı olduğunu düşünüyorum ... Çok ayrıntılara girerek kafanızı karıştırmak istemiyorum. Tek örnek vereceğim: Mısır şu rubu elde etmek için
CIVA kullanılıyor! Üretiminde kullanılan kostik soda (NaOH) genellikle cıva hücreleri kullanan "klor-alkali" işletmelerde üretilmektedir. Cıva kuvvetli bir nörolojik toksindir / zehirdir.

Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 95 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 95 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))
Tuco Herrera, bir alıntı ekledi.
19 May 15:28 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

1 ' e 1000 !
Nişasta bazlı şekerin "icadı", şekeri inanılmaz düzeyde ucuzlaştırdı ve bollaştırdı. Tatlandırıcıların maliyetinde her bir senelik düşüş -örneğin- Coca-Cola'ya milyon dolarlık kazanç elde ettiriyor. Fast-food niye bu kadar ucuz sanıyorsunız? Ve ...

3 kilo yapay tatlandırıcı 750 kilo şekere denk geliyor.

Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 95 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 95 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))
Tuco Herrera, bir alıntı ekledi.
19 May 15:25 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

LIVE TO EAT LIKE A PIG!!
Fast-food olarak ifade edilen tüketim kültürünün en önemli unsurlarından biri budur; SÜREKLİ YE VE HİÇ DOYMA!

Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 93 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))Saklı Seçilmişler, Soner Yalçın (Sayfa 93 - Kırmızı Kedi Yayınları 2. basım (2017))