Okur
MAVİ HUYDUR BENDE...♥ Hayat hiç mavi yerinden vurmadi..... Çünkü ben maviyi, beyazı koruyan masumiyet tanırım.... Karanlığı görünür kılan bir renktir mavi... öyle bilirim. Sürükleyendir, bitmeyendir.... Mavi olarak anlatmalıyım her şeyi... Kaldırın başınızı gökyüzüne, görmek istediğinizi değil, gördüğünüzü söyleyin bana... Yaşamın ta kendisidir mavi... Belkide sadece bu yüzden ölmeye değil, yaşamaya mahkum edilmiştir...♥ Maviyi soruyordun, gözlerimden yüzüme yayılan maviyi mi??? Bir renk değildir, mavi huydur bende W ve benim yetinmezliğimdir, . ve herkesin yetinmezliğidir.... Belki denecektir ki bir süre, Ve denenecektir.... Bir akşam üstünü düşünmek, bir akşam üstünü düşünmekten başka nedir ki... Gönül gözüm görendedir.... Derinler mavidir... Edip Cansever
3
Behice
bir alıntı ekledi.
"Tüm umutlarım yıkıldı, yüreğim paramparça oldu, hayatım söndü, etrafımda sadece yas ve bezginlik var; dünya küle döndü; insanların sesleri içimi parçalıyor, dediğimde... Ölmeme izin vermenin bana merhamet etmek anlamına geldiğini, ölmemi engellerseniz aklımı kaçırıp delireceğimi söylediğimde... söylesenize Mösyö, tüm bunları söylediğimde ve yüreğimin endişeleri ve gözyaşlarıyla birlikte söylediğimde... bana haksızsınız yanıtı verilebilir mi? Dünyanın en bahtsız insanı olmam engellenebilir mi? Söyleyin Mösyö, söyleyin, buna cesaretiniz var mı?"
4
hayat biraz kekre biraz vivaldi yürek yangınının suyumuydu aşk? ilkbaharı yakalamaya çalışırken sonbahara tutunan bi çare gönüller geçermiydi artık söyleyin bana onsuz zaman sükunetle?
6
yasemin yasemin
bir alıntı ekledi.
“Evet, Yakov Petroviç, şimdi söyleyin bana bakalım, iyi istirahat edebildiniz mi?” diye yanıtladı onu Bay Öteki-Golyadkin, Bay Büyük-Golyadkin’in gözlerinin içine baka baka. “Beyefendi, lütfen kendinize geliniz,” dedi tamamen çileden çıkmış bir halde dokuzuncu dereceden devlet memuru Golyadkin, sanki ayakları yerden kesilmişti, “Umarım bu tonda konuşmaya devam etmezsiniz…”
14