• " (...)
  Ve, 100 senelik melodik bir öykünün parçası olan
  Yılmaz Tatlıses dün sessiz sedasız vefat etti.
  Sıla'nın tokatlanmasıyla meşgul olan sayın
  basınımızda tek sütun haber olabilmeyi bile
  başaramadı ama, en azından sizin haberiniz olsun
  istedim. Memleket değerli bir evladını kaybetti.
  *
  Senden bir hatıra bana bu şarkı
  Bir gün gitsen bile hatıran yeter
  Bir yanda yaşanan o güzel günler
  Bir yanda anılar, bir yanda dünler
  Seni yaşatacak neler var neler
  Bir gün gitsen bile hatıran yeter…"

  «Yılmaz Özdil, Sözcü Gazetesi, 4 Kasım 2018»

  " İbrahim Tatlıses'e soyadını veren Yılmaz Tatlıses'in şarkıları Nuri
  Sesigüzel'den İbrahim Tatlıses'e, Müslüm Gürses'ten Ferdi Tayfur'a
  ve Zeki Müren'e kadar çok sayıda ünlü isim tarafından okundu."

  «Hürriyet Gazetesi, 2 Kasım 2018»
 • Kağıt sıkıntısı nedeniyle Sözcü Gazetesi bir ekini kapattı. Milli Gazete sayfa sayısını 16’ya düşürdü.

  Dünya Gazetesi 3.75 TL olan fiyatını 4.25 TL’ye, Sözcü Gazetesi 1.25 TL olan fiyatını 1.75 TL’ye, BirGün ve Cumhuriyet gazeteleri de 2 lira olan fiyatlarını 2.50 TL’ye çıkardı
 • TÜRKİYE MAZLUMLARIN LİMANIDIR
  TÜRKİYE dünyada mazlumların sığınacağı limandır.
  Ortadoğu Derin ABDAvrupa tarafından yüzyıl sonra bir daha bölünmek, parçalanmak, şehir ve uydu devletçikler kurma planlarını devreye sokarken, Müslüman ülkeler savruluyorsa oradaki Müslüman halkların da umutla ellerini uzatıp tutunmak istedikleri yer Türkiye'dir.
  Erdoğan, kurtarıcıdır, sahip çıkandır, gecesini gündüze katandır... Ünü sadece Türkiye için değil, parçalanmış Müslüman ülkelerin birliği için kullanmaktadır.
  Savrulan Müslüman coğrafyasında, insanlar, Müslümanlar bir fener görevi yapan Erdoğan'a bakmaktadır. İşte mazlum halkların yaşadığı coğrafyadaki sevinç gözyaşlarının sebebi budur.
  Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde Türkiye büyüdükçe, savrulan İslam dünyası için sığınma limanı, kendini toparlama ve birlik içinde ilerleme yolunda hayati bir limana sahip olacaklardır.
  Bunu iyi bilelim.
  Gönül coğrafyası bizi bekliyor. 100 yıldır emperyalist Batı'nın akıttığı kanları, ancak 'Büyük Türkiye'nin durduracağını gayet iyi biliyor.

  KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR VERİR
  SEÇİM bitti, Yıkım Koalisyonu'nun önde gelen adayı Muharrem İnce, önüne gelenle kavga ediyor. Dün bir, bugün iki, öyle kavgacı bır karaktere sahipmiş ki Muharrem İnce, inanılır gibi değil.
  Birkaç gündür, Muharrem İnce ile Sözcü yazarı Yılmaz Özdil arasındaki kavga ilginç gelişmelere sahne oluyor.
  Muharrem İnce için canla başla çalışan Sözcü Gazetesi'nin başyazarı Rahmi Turan bile Muharrem İnce'nin kindarlığına çok sert tepki koymak zorunda kaldı.
  "Keskin Sirke Muharrem İnce" başlıklı Rahmi Turan yazısı, Muharrem İnce karakterini iyi tanımamızı sağlıyor.
  Rahmi Turan'ı isyan ettiren Muharrem İnce hakkında yazdığı pişmanlık yazısına bakalım:
  "Muharrem Bey'in, Ayşe Arman'la yaptığı söyleşiyi okuduğumda onun da eleştiriye tahammül edemeyen bir siyasetçi olduğunu anladım. Seçim kampanyasında, Sözcü'nün onun mitinglerini en geniş şekilde vererek objektif davranmasını takdir etmesi gereken Muharrem Bey, söyleşide Yılmaz Özdil'in benimle ne özel derdi var bilmiyorum. SÖZCÜ Gazetesi ile bir derdi var da benim üzerimden bir hesaplaşma mı yapıyor, onu da bilmiyorum! Ama anlar o buradan ne demek istediğimi.
  Herkes haddini bilecek. Ahlâklı olsun herkes. Benim canımı sıkmasınlar!" dedi.
  Muharrem Bey biraderim...
  Eleştiriye tahammülsüzlük gösterip "Herkes haddini bilecek. Benim canımı sıkmasınlar" ifadesi gözdağı amacını taşıyorsa, yanlış kapı çaldın! Keskin sirke küpüne zarar verir, bunu unutma!

  DERİN SÖZ
  "TÜRK MİLLETİ , SİZ TARİH YAZIYORSUNUZ, ASIRLAR SİZİ ÇOK FARKLI ANACAK .24 Haziran'da, kazanan demokrasimiz, kazanan milli iradenin üstünlüğü, kazanan Türkiye, kazanan Türk milleti, kazanan bölgemizdeki tüm mağdurlar, kazanan dünyadaki tüm mazlumlar olmuştur. Bize verdiğiniz güçle, ülkemizi 2023 hedeflerine inşallah hep birlikte ulaştıracağız." (Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan).
 • Ben hayatımda bu kadar çok ve her biri yerinde kullanılan " (!) " işareti içeren bir kitap okumamıştım. Bay Dündar'ın kalemine Sözcü gazetesinden aşina olsam da, eski bir TRT'li olarak, benden önceki dönemlerde yaşanan trajikomik hadiseleri paylaştıkları için Bay Baykal ile tanıştığıma da çok memnun oldum. Ülkenin hali malum, ağlanacak halimize gülüyoruz. Arada sırada da olsa, sadece gülünecek şeylere gülmek lazım.. TRT devletin kurumu, Sözcü halkın gazetesi, TBMM milletin meclisi olduğuna göre bu kitaptaki anektodlar da bizim. Kahvenize eşlik edecek ve keyifle okuyacağınız bir kitap mı arıyordunuz? Tebrikler, buldunuz. Tavsiyemdir. =)