Dideral40, bir alıntı ekledi.
 20 Mar 15:56 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Star Trek
Star Trek (Uzay Yolu) dizisinin "Wolf in the Fold [Sürüye Kurt Girdi]" adlı bölümünde Spock, kötü niyetli bilgisayarı "pi'nin değerinin son basamagini hesapla' komutu ile engeller.

Pi Coşkusu, David Blatner (Sayfa 128)Pi Coşkusu, David Blatner (Sayfa 128)
Barış, bir alıntı ekledi.
04 Mar 22:21 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Babam sanki bilmiyormuşuz gibi,haklılığını daha da pekiştirmek istercesine bize bir saat önceki koordinatlarını verdi: "Veli Toplantısındaydım."
Baba değil Mr.Spock mübarek..

Bizim De Renkli Televizyonumuz Vardı, Onur Gökşen (Sayfa 29)Bizim De Renkli Televizyonumuz Vardı, Onur Gökşen (Sayfa 29)

Gerçek hayatta kendini Mr. Spock (Star Trek) gibi hissederken burada normal hissetmek. Çok güzel insanlarsınız, çok.

Serdar Poirot, Uzay Yolu - Mr. Spak Ölmeli'yi inceledi.
31 Oca 15:59 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Uzay yolu serisinin en güzel romanı. Atılgan gemisi kaptanı James Kirk ve ekibi Atılgan'daki en zor görevlerine çıkacaktır. Federasyon ve Klingon imparatorluğu arasında savaş başlamıştır ve Klingon, zamanında savaşı engelleyen Organya gezegenine bir enerji kalkanı eklemiştir. Bu gezegenden haber almak için Mr. Spock'u taçyon şeklinde göndermek isterler ama kabinden iki tane Mr. Spock çıkar. Acaba hangisi gerçek ve hangisi sahtedir? Ayrıca Organya'yı kurtarmayı başarabilecek midir? Klingon ile olan savaşı federasyon kazanabilecek midir? Bir başka seferde de Truva'ya gelin gidecek olan Dahlman, Atılgan'a gelir ama kadıns nezaket öğretilmesi gerekmektedir. Kirk bu işi halletmeye çalışırken Klingon gemisi tarafından saldırıya uğrarlar. Kirk de Dahlman'ın gözyaşındaki madde sebebiyle aşık olmuştur. Acaba bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Keyifle soluksuz okunan bir roman.

Serdar Poirot, Uzay Yolu 8 - Mr. Spak'ın Beyni'yi inceledi.
31 Oca 15:58 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Uzay Yolu serisinin oldukça güzel sekizinci romanı. Atılgan gemisi kaptanı James Kirk ve ekibinin başına yine gelmeyen kalmaz. İlk olarak Atılgan'a sızan bir kadın herkesi etkisiz hale getirdikten sonra Mr. Spock'un beynini çalarak kaçar. 3 gün içerisinde onu bulup beyni vücuda geri takmaları gerekmektedir. Sonra başka bir gezegende araştırma esnasında herkes bir virüs kapar ve hızla yaşlanmaya başlarlar. Geminin kaptanlığını komodor Stocker alır ama Romulan saldırısı başlamıştır. Atılgan acaba kendini kurtarabilecek midir? Kirk'in kabusu olan ve kanka beslenen yaratık tekrar ortaya çıkmıştır. Gemi mürettebatından pek çok isim ölür. Gemide aynı zamanda Kirk'in eski komutanının oğlu da vardır? Acaba Kirk ve bu asteğmen bu sefer yaratığı alt etmeyi başarabilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Serdar Poirot, Uzay Yolu - Ben Değişmem'i inceledi.
31 Oca 15:58 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Uzay yolu serisinin son derece güzel yedinci romanı. Atılgan gemisi ile Kirk ve diğerleri maceradan maceraya koşar yine. Bir gezegende Değişmez adlı bir makine bulurlar. Makineyi yapan adamın da adı Kirk olduğu için bizim Kirk'i yaratıcısı zanneder ve hatalı olan her şeyi yok ettiği için büyük bir tehlike atlatırlar. Başka bir gezegende kendisinin tanrı Apollo olduğunu iddia eden biri, ekipten Teğmen Carolyn ile ilgilenir. Bir başka gezegene göktaşı çarpacaktır ama Kirk düşer ve hafızasını yitirir. Bu arada evlenir. Tanrı olmadığı ortaya çıkar. En son olarak da bir katil bir gezegende gizlenmiştir? Kodos adlı bu katil kimdir ve Kirk ile ekibi bunu öğrenince ne yapacaktır? Acaba Kirk, Mr. Spock, McCoy, Scotty, Uhura ve diğerleri başlarına gelen olaylardan kurtulabilecek midir? Soluksuz okunan bir roman.

Serdar Poirot, Uzay Yolu - Vahşet Perdesi'ni inceledi.
31 Oca 15:57 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Uzay Yolu serisinin altıncı kitabı. Atılgan gemisi kaptanı James Kirk, Mr. Spock, doktor McCoy ve diğerlerinin maceraları devam etmektedir. Bir gezegende zenite madeni almaya giderler ama gezegendeki hakim ırk diğerlerini köle gibi çalıştırdıkları için sıkıntılar çıkar. Başka bir gezegende cennet gibi bir yer zannederler ama elektronik bir makinaya tapan insanlar yüzünden sıkıntı yaşarlar. Bir seferinde aşırı zeki ve hakim bir ırkın insanları tarafından Atılgan ele geçirilir ve başları belaya girer. Acaba başlarına gelen bu belalardan kurtulabilecek midir? Atılgan maceralarına devam edebilecek midir? Birleşik komisyonun galakside düzeni sağlamasına yardım edebilecek midir? Hikayeler belli bir noktadan sonra tekrara düşüyor gibi hissettirse de bir solukta okunan bir roman.

Serdar Poirot, Uzay Yolu - Uzayda Fırtına'yı inceledi.
31 Oca 15:56 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Uzay yolu serisinin beşinci güzel romanı. Atılgan gemisi ile maceradan maceraya koşan kaptan James Kirk, doktor Bones McCoy, Mr. Spock, haberleşme uzmanı Uhura, Scotty ve diğerlerinin başına gelmeyen kalmaz. Bir gezegende yarısı siyah yarısı beyaz olan kaçak Lokai'yi alan ekip peşinden gelen Bele ile mücadele eder. Yok olmak üzere olan bir dünya gemisinde Kirk kaybolur ve Mr. Spock onu bulabilmek için bütün gemiyi riske atar. Başka bir dünya gemisinde 200 yıl uyuyakalan Han Kirk ve ekibi tarafından uyandırıldıktan sonra gemiyi ele geçirmeye çalışır. Bir gezegene ilaç götürmeye gittiklerinde eski bir efsane olan Kaptan Garth, Kirk ve Spock'u ele geçirir ve istediklerini yaptırmaya kalkar. Başka bir gezegende normalde ölmesi gereken insanların yaşadıklarını görürler ve bitkilerdeki bir spor yüzünden bütün hırslarını yitirirler. Bir başka gezegende Kirk eski sevgilisi Janice ile karşılaşır ama Janice bedenlerini değiştirerek Atılgan'a kaptan olmaya kalkar. Acaba Kirk, McCoy, Spock ve diğerleri başlarına gelen bu tehlikeleri atlatabilecek midir? Nelerden fedakarlık yapmaları gerekecektir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Serdar Poirot, Uzay Yolu - Uzayda Aşk'ı inceledi.
31 Oca 15:55 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Atılgan gemisi kaptanı James Kirk ve ekibi Mr. Spock, doktor McCoy, Scotty, Sulu ve diğerlerinin maceraları devam etmektedir. Bir gün Spock'un evlenmesi için Volkan gezegenine giderler ve orada Spock ile Kirk düello yapmak zorunda kalır. Bir gün tahıl açısından önemli bir gezegende fareye benzeyen tribble'lar ve Klingon ajanları ile uğraşmak zorunda kalırlar. Sonra Melkot'lar tarafından yakalanan Kirk, Spock, McCoy kendilerini 1800'ler Amerikasında Wyatt kardeşler ile düelloda bulurlar. James adında başka bir uygarlıktan gelen bir adamın 1969 nükleer füze atışını sabote etmesi olayına karışırlar. Manyetizma sebebiyle başka bir evrendeki Atılgan'da saldırgan Sulu, Spock ve diğerleri ile cebelleşirler ve en sonunda Topalin için gittikleri bir gezegendeki iktidar kavgasına istemeden dahil olmak zorunda kalırlar. Soluksuz okunan bir roman.

Serdar Poirot, Uzay Yolu - Sonsuzluğun Bekçisi'yi inceledi.
31 Oca 15:55 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 7/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Atılgan gemisi kaptanı James Kirk ve ekibinin maceraları devam etmektedir. Bir yandan hastalanan McCoy'un peşinden zamanda yolculuk yapıp dünyaya dönerler ve ikinci dünya savaşını Nazilerin kazanması ve dünyanın değişmemesi için Kirk'in aşık olduğu Edith'in ölümüne göz yumarlar. Bir yandan da 1970 yılına yanlışlıkla gidip Ay'a ilk çıkacak insanlardan biri olan yüzbaşı Christopher'ı gemilerine almak zorunda kalırlar. Dehaye adlı gezegende insana sızıp ona acılar çektiren ve Mr. Spock'un da etkilendiği bir virüsü yok etmeye çalışırken son olarak da yine geçmişte Chicago gangsterlerinin kitabını kutsal kitap olarak gören ve birbirleri ile didişen Bela Okmiks ile Krako arasındaki savaşa bir çözüm bulmaya çalışırlar. Ayrıca Klingon gemisini kovalarken bir gezegende silahsız olarak Kor adındaki kaptan ile dövüşmek zorunda kalır. Keyifle bir solukta okunan bir roman.