Fatmanur Semiz, bir alıntı ekledi.
11 Mar 22:10 · Beğendi

Sen hiç böyle hissettin mi , bilmiyorum.Binlerce yıl uyumak ister gibi.Ya da yalnızca var olmamak.Ya da var olduğunun farkında olmamak.Ya da böyle bir şeyler.Bence bunu istemek marazi ama böyle olduğumda bunu istiyorum.Bu nedenle düşünmemeye çalışıyorum.Her şeyin dönmeyi bırakmasını diliyorum.Daha kötüleşirse , doktora gitmem gerekebilir.Yine o kadar kötüleşiyor.

Saksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky (Sayfa 128 - Artemis yayınları)Saksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky (Sayfa 128 - Artemis yayınları)
Fatmanur Semiz, bir alıntı ekledi.
11 Mar 22:06 · Beğendi

To Kill a Mockingbird kitabını bitirdim.Artık o benim en sevdiğim kitap , ama ben bir başka kitabı okuyuncaya kadar hep böyle düşünürüm.

Saksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky (Sayfa 23 - Feniks yayınları)Saksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky (Sayfa 23 - Feniks yayınları)

It's such a quick read but both so simple and complex at the same time. What makes this book so special is its reality. The Perks of Being a Wallflower, written by Stephen Chbosky, and tells the story of fifteen-year-old Charlie, and his struggles to fit in.
I read the first few pages, after 50 pages, I was slowly losing my interest cause it is basic.
Charlie was the most unrealistic protagonist I have ever seen. He was very honest, I think. As a result this book is funny, honest and maybe comic but not good. Of course you should give a chance for this book. I hope you'll like.

Kelebek Etkisi, Saksı Olmanın Faydaları'ı inceledi.
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı okurken sık sık Charlie'ye sarılıp ona her şeyin iyi olacağını söylemek isterdim ama o bunu hep kendisi yaptı. Yaşamı çözememiş olduğunu düşünmesine rağmen bence çoğu kişiden daha iyi anlamıştı. Gözlemleri öyle merak uyandırıcı ve öyle gerçekti ki. Kitabın bir yerinde alışveriş merkezine gidip insanların oraya neden geldiklerini anlamaya çalışıyordu. Sadece hayranlık duyabildim.

Gerçek sevginin ne demek olduğunu bile öyle net biliyordu ki bazı kısımlarda ona imrenmekten kendimi alamadım. Belki saksı olmak o kadar da kötü bir şey değildir dememe sebep oldu.

Yaşamımın iyi olacağına inandırdı bu kitap beni. Belki şimdi değilse de bir gün... Kesinlikle öneriyorum.

Kelebek Etkisi, bir alıntı ekledi.
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Sanırım tüm demek istediğim tüm bunların çok tanıdık geldiği. Ama tanıdık gelmeleri benim olmalarından kaynaklanmıyor. Bildiğim, bir başka çocuğun da böyle hissetmiş olduğu. Dışarısı bu kadar huzurluyken ve sen istemediğin halde her şeyin hareket ettiğini görüyorken ve herkes uykudayken. Ve tüm okuduğun kitaplar başkaları tarafından okunmuşken. Ve tüm sevdiğin şarkılar başka insanlar tarafından dinlenmişken. Ve beğendiğin kızı başkaları da beğenirken.

Saksı Olmanın Faydaları, Stephen ChboskySaksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky
Kelebek Etkisi, bir alıntı ekledi.
10 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Sen hiç böyle hissettin mi bilmiyorum. Binlerce yıl uyumak istiyormuşsun gibi. Ya da yalnızca var olmamak. Ya da var olduğunun farkında olmamak.

Saksı Olmanın Faydaları, Stephen ChboskySaksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky
Kelebek Etkisi, bir alıntı ekledi.
09 Tem 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

'Charlie, hak ettiğimizi düşündüğümüz aşkı yaşarız.'

Saksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky (Sayfa 44)Saksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky (Sayfa 44)
Selin Demir, Saksı Olmanın Faydaları'ı inceledi.
10 Haz 2017 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Insani düşünmeye itiyor. Hüznün ve umudun bir arada yer aldığı bir kitap. Okurken o arkadaş grubunun içinde olmak istemiyor degil insan :) filmi de en az kitabı kadar güzel, zahmetsiz bir şekilde kendine bağlıyor..

Beyza Yıldırım, bir alıntı ekledi.
20 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Mary Elizabeth gibi bir kızlaysan ona güzel olduğunu değil, kıyafetinin güzel olduğunu söylemeliymişsin, çünkü kıyafeti kendi seçimiyken yüzü değilmiş.

Saksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky (Sayfa 153)Saksı Olmanın Faydaları, Stephen Chbosky (Sayfa 153)