Zeliha, bir alıntı ekledi.
01 Şub 00:09 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

"Hayat özünde hiç değişmiyor, diye düşündü. Aynı ufak tefek, minicik ayrıntılar insanı mutlu etmeye devam ediyor. Her zaman da devam edecek..."

Senatörün Karısı, Sue Miller (Sayfa 451 - İlyada)Senatörün Karısı, Sue Miller (Sayfa 451 - İlyada)
Zeliha, Senatörün Karısı'ı inceledi.
01 Şub 00:06 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

Meri ve Nathan kendilerine uygun ev aramaktadırlar. Baktıkları evlerden hiçbirisi ilgilerini çekmez. Baktıkları villanın bitişiğindeki villada Nathan’ın hayranlık duyduğu Senatör Tom ve eşinin oturuyor olması evi almalarının en büyük sebeplerinden birisi olur. Eve taşınırlar ne var ki senatör ortalarda gözükmemektedir. Sadece eşi kalmaktadır villada.
Aradan zaman geçmekte ve her iki tarafta birbirini tanımaya başlamaktadır. Ama Tom’un ortalada gözükmeyişi Nathan ve Meri tarafından her geçen gün daha meraklı bir hal almaktadır. Delia’nın sonbaharda her sene Fransa’ya gitmesi nedeniyle evi komşularına emanet eder ve Meri merakına yenik düşer evin üst katında Delia’ ya ait mektupları okumaya başlar. Meri, okuduğu mektuplardanTom’un eşini defalarca aldatmasını buna rağmen Delia’ın aşkından vazgeçmediğini öğrenir.
Delia sabırla, özveriyle birçok kadının kaldıramayacağı olayları kendi içinde hakli bir sebeplere bağlayarak çocuklarının bile hoş karşılamamasına rağmen onu defalarca affetmiştir. Felç geçirdiğinde de en büyük destekçisi olmuştur.
Fakat kitabın sonunda yaşadığı olay nedeniyle Tom’u bırakması ve tek basına kızına yakın bir yerde huzurevinde hayatını kaybetmesi bana göre üzücü bir son olmuştur.
...
Aradığı aile sıcaklığını annesinde ve kardeşinde bulamayan Meri’nin yolu Nathan’la kesişir ve evlenirler. Evlenmelerine rağmen aile olmak, paylaşmak ve sevmek hala ona uzak kavramlardır. Hamile olduğunu öğrendiğinde kararsız kalmış ve bu kararsızlığı hamilelik sürecinde de devam etmiştir. Her geçen gün kendinden bir şey çalınıyor gibi hissetmiş ve değişen vücuduna karşı büyük bir mağlubiyet yaşamıştır. Çocukları dünyaya geldiğinde zamanla ona haksızlık edişini anlamış, çocuğuna yakınlaşmaya ve onu sevmeye başlamıştır.
Meri artık anneliğin ne demek olduğunu öğrenmiştir. Tom ve Delia Meri'ye çok şey katmıştır...

" İki kadın ve iki de aşk. Bu aşkın çevresini kuşatan iki evlilik hikayesi. Kitap edebi olarak doyurucu olmaktan uzak olmakla beraber dikkat çekici bir konuya ve güzel, özenle işlenmiş bir kurguya sahip. Yer yer bazı bölümler detaylı anlatıldığı için yavaş ilerlese de genel olarak güzel bir kitap..."

Zeliha, bir alıntı ekledi.
27 Oca 16:40 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

“Belki de hiçbir sebebi yoktur.Belki de bazı insanlar bazı şeyleri kendilerine saklamayı seviyorlardır.”

Senatörün Karısı, Sue Miller (İlyada)Senatörün Karısı, Sue Miller (İlyada)
Güler Bilkay Aygün, Senatörün Karısı'ı inceledi.
13 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Genç bir çift, bitişik komşularının eski ünlü bir senatörün karısı olduğunu öğrenir. Zamanla evin hanımı ile yaşlı kadın arasında dostluk oluşur. Sıkıcı bulduğum bir kitap.

Aysel, bir alıntı ekledi.
15 Nis 2015

“Belki de hiçbir sebebi yoktur.Belki de bazı insanlar bazı şeyleri kendilerine saklamayı seviyorlardır.”

Senatörün Karısı, Sue MillerSenatörün Karısı, Sue Miller