İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:15 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

ÖSO:
Özgür Suriye Ordusu veya Hür Suriye Ordusu, Suriye'de kurulan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı devirmek için savaşan, Kuzey Suriyeli Kürtlerden oluşan silahlı bir örgüttür.
*
Suriye iç savaşı sırasında rejimi yıkmak isteyen, askerler ve paralı savaşçılar tarafından, 29 Temmuz 2011 tarihinde Riyad el-Esad liderliğinde kurulmuştur.
*
Siyasi kanadı Suriye Ulusal Konseyi'dir ve ona bağlıdır. Küresel çetelerin karma kiralık savaş örgütü kurucusu, Erik Prince'e bağlıdır.

Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 45 - Siyah Beyaz Yayınları)Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 45 - Siyah Beyaz Yayınları)
İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:14 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Türk ordusunun Suriye'ye girmesini Recep Bey ilk beyanatında; "Suriye'ye, devlet terörü estiren zalim Esed'in hükümranlığına son vermek için girdik, başka bir şey için değil" demişti. Uluslararası camiadan ve Türkiye içindeki gelen sesler üzerine Recep Bey "Biz özgür Suriye ordusuna destek için Suriye'deyiz" cümlesiyle beyanatını değiştirdi.
*
Başka bir konuşmasında da "Ne işimiz var Suriye topraklarında diye muhalefet atıp tutuyor. Antep'e, Kilis'e bomba yağdıran işid insanlarımızı öldürüyordu. İşte onun için Suriye'deyiz" demişti.

Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 44 - Siyah Beyaz Yayınları)Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 44 - Siyah Beyaz Yayınları)
İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:12 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Sabah akşam açılım saçılımla, terör örgütlerinin isimleri ve yaptıkları katliamlar milletin beyin altına işletildi. Propagandaları yapıldı, yakınlık duyanları çoğaltıldı.
*
Bunlar yapılırken küresel öetelerin kurdukları sosyal radarlarla Türk milletinin etkisi tepkisi ölçüldü. Her ölçümden sonra biraz daha narkoz verilmeye devam edildi.

Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 32 - Siyah Beyaz Yayınları)Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 32 - Siyah Beyaz Yayınları)
İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:11 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Beyinde yara açan yarışmalar toplumun tüm kesimi üzerinde çalışılıyor. Yazılımların tümü dış kaynaklı, şarkıcılardan berberlere, aşçılardan modacılara herkes yarıştırılıyor.
*
En önemlisi aile bireyleri yarıştırılırken bir birlerine parayla bağlanıyor. Bir yarışmada kadın, kocasına hedefe ulaşması için "beni başkasıyla düşün" diyecek kadar aşağılık hale düşürülüyor.

Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 31 - Siyah Beyaz Yayınları)Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 31 - Siyah Beyaz Yayınları)
İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:10 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Küresel çetelerin maşası AB, Soros, Rand ve Graham Fuller'in ortak aklı "Türkiye ulus devletinin parçalanması olunca hepsi aynı evrakların altına imza atabiliyorlar, aynı çatı altında birleşebiliyor ama paylaşıma gelince anlaşamıyorlar.

Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 18 - Siyah Beyaz Yayınları)Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 18 - Siyah Beyaz Yayınları)
İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:09 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

ATATÜRK, bütün hayatının çoğunu savaş meydanlarında geçirmiş, kalan hayatıyla da bizlere Laik, özgür Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmak için çalışmış, öldükten sonra da "Benim en büyük eserim Türkiye Cumhuriyetidir, benim naçiz vücudum elbet toprak olacak, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." sözlerini söyleyecek kadar erdemli bir dünya lideridir.

Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 9 - Siyah Beyaz Yayınları)Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 9 - Siyah Beyaz Yayınları)
İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:07 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Türk Eğitim sistemini 1949'dan beri elinde bulunduran ABD Türkiye kuruluşu Fulbright Entitüsü'nün, Türk öğrencilere burs vermeden önce "Amerikalı Bursiyerlerimiz için Okuma Önerileri" adlı kitaplığının başına Andrew Mango yerleştirilmiştir.
(Andrew Mango 5 yıllık araştırması sonucunda Kurt Ziemke'nin kitabını referans alarak Atatürk biyografisi yazar. Atatürk'ü öyle güzel anlatır ki, savaşları, kurduğu cumhuriyeti, karizması, zaafları, dostlukları vs. yalnız kadın ve din başlığına gelince insanları salak yerine koyar. Ziemke teorisini aşılamak için)

Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 8 - Siyah Beyaz Yayınları)Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 8 - Siyah Beyaz Yayınları)
İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
31 Mar 20:05 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

Kurt Ziemke Teorisi;
Küresel çetelerin Ortadoğu uzmanının, 1929 yılında geliştirdiği teori: "Atatürk'ü; ilk önce Kürtlere karşı, sonra Dincilere karşı, daha sonra da Türkiye'de yaşayan Musevi Türklerine karşı kötülenmesinin" gerektiğini, çalışmaların bu üç kurguda yapılmasını bildirir.

Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 7 - Siyah Beyaz Yayınları)Düzenek, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 7 - Siyah Beyaz Yayınları)
İbrahim KAŞUT, Düzenek'i inceledi.
 31 Mar 20:04 · Kitabı okudu · 6 günde · 5/10 puan

#benimmücadelem #manifestom Bu yıl Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ebediyete uğurlayışımızın 80.yıl dönümü olması dolayısıyla kendi adıma son yıllarda ATATÜRK'e ve Cumhuriyete yapılan çirkin saldırılara, değersizleştirme ve unutturma politikalarına bir tepki göstermenin gerektiğini düşünüyorum ve bu tepkimin de aramızdan ayrılışının 80.yıl dönüm'üne denk geliyor olması daha da bir anlamlı olacak benim için.
*
Bu anlamda, 2018 yılı içerisinde ve sonraki yıllar da, Ülkemizin kurtarıcısı ve Cumhuriyet'imizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'e ve Milli Mücadeleye ait kitapları ağırlıklı okuma ve paylaşma kararı aldım.
*
AB, Soros, Rand gibi kuruluşların sivil toplum örgütleri aracılığı ile etnik kökeni ayrıştırıcı ve mikro milliyetçiliği tetikleyen politikalarını...
*
Ortadoğu CIA istasyon şefi olan ve ABD'de oturum izni alması için Gülen'e referans mektubu yazan Fuller'in, Yeni Türkiye Cumhuriyeti kitabında yer alan ulus devlet karşıtlığına ve Kemalist düşmanlığına tespitleri ve önerileri bakımından önemli görüşlere yer vermesi ile birlikte yazarın okuduğum ilk kitabı olma özelliği taşımaktadır.
*
Yazar kaynak olarak gösterdiği diğer yazarların kitap ve makalelerinden çok fazla alıntıya yer verdiğinden özgünlüğünü zayıflatmış aynı zaman da kitapta basım hatasının çok olması cümle bütünlüğünü bozduğu için okuyucuyu da biraz zorluyor.

İbrahim KAŞUT, bir alıntı ekledi.
24 Şub 18:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 4/10 puan

Md.20:
Türkiye, Britanya Hükümeti'nce Kıbrıs'ın 5 Kasım 1914 tarihinde ilan edilen Kıbrıs'ın İngiltere'ye katılışını tanıdığını bildirir.

Lozan Yalanları, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 42 - Siyah Beyaz)Lozan Yalanları, Süleyman Türkoğlu (Sayfa 42 - Siyah Beyaz)