Giriş Yap
160 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Beğendiğim ikinci kitabı yazarın. Gerçekten çok güzel yazmış. Ne yapılması gerektiğini yazmış. Katılmadığım noktalar olmasına rağmen imkanım olsa kitaptan 10 000 tane alıp Türkiye'nin her yerine dağıtırım. Çünkü Türkiye'nin böyle kitapları okumaya ve bilinçlenmeye ihtiyacı var.
Reklam
İki insanın iyi geçinmesi kusursuz olmalarıyla değil, birbirlerinin kusurlarını hoş görmeleriyle sağlanır. - Tocqueville
MaşAllah
Öyle bir yabancı işadamı gelmiş Türkiye'ye, pazar araştırması yapıyorlar. İşadamı sormuş kendini gezdiren mihmandara: – Gezdiğimiz bütün dükkânlarda bir firmanın logosu var, ne iş yapıyor o şirket? – Bir gösterir misin? Girmişler bir dükkâna, göstermiş Avrupalı yazıyı. Kocaman "MAŞALLAH" yazıyor. – İşte bu şirket. Mihmandar düşünmüş düşünmüş, cevaplamış: – Türkiye'nin en büyük sigorta şirketi.
İyi ki hayal ettiklerinize bedavadan ulaşamıyorsunuz.
Reklam
Bizim on yaşındaki Türk çocuğun yemeğini babası alır, anası yedirir, teyzesi de ağzını siler. Çocuk otuz beş yaşına gelir, hâlâ ana, baba, teyze çocuğun peşinde yemek yedireceğiz diye koştururlar. Bu nasıl bir korumacılık, kollamacılıktır.
Reklam
2
524
5,2bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48