• Ülkeler her zaman savaşla feth edilmez
  Kimi zaman ilaç sektörü kimi zaman gıda sektörü ile insanları zehirler feth edilir ülkeler.
  Bunuda ancak kâfirler yapar.
 • 168 syf.
  Hani bizde bir atasözü vardır: “ Para parayı çeker “ işte bu söz, Rothschild ailesi için biçilmiş kaftan.
  Rothschild’ler sıklıkla anılan, fakat pekte bilinmeyen bir aile.. Elinde bulundurduğu sermaye gücünü akıllıca kullanıp, parayla para kazanan bir aile haline gelmişler. . Ailenin kökeni Yahudilere dayanmaktadır. Para ve Yahudi yan yana gelince direkt, akla toprak, hırs, sürgünler, entrika ve bankerlik geliyor bende. Gittiği her yeri karıştıran ve kovulan bir millet. Belki de açgözlü olmalarıdır bu sürgünlere sebep. Her şeye rağmen kendi ırklarını korumayı biliyorlar ve çok hırslılar. Şimdi bu Rothschild ailesi öyle bir hırslı ki, bütün dünyanın alayının adamlara borcu var. Kitapta gelir kaynakları daha çok borsa spekülasyonları ve savaşlar olarak anlatılıyor. Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarında bizzat adamlar azmettirici. Hatta Birinci Dünya savaşını “ Altın standardını “ korumak için çıkartıyorlar. Kitap ta oldukça fazla Yahudi protokollerinden bahsediyor. Bu çerçevede dünyayı ekonomik olarak ele geçirme çabalarını anlatıyor. İngiltere’yi ele geçiren Rothschild ailesinin Amerika’yı da kıskaca alma çabasını anlatıyor. Para gücü ile adamlar istedikleri ülkede siyaseti ve siyasetçiyi belirleye biliyorlar.

  Gelelim sona; ekonomi ile ilgili okuduğum birkaç kitap vardı birde bu oldu. Aile hakkında herkes gibi benimde duyduğum bilgiler az çok vardı. Komplo teorileri vs. Ama şu bir gerçek ki bu aile hakkında pek doğru düzgün bilgi yok. Daha iyi tanımak için daha çok okumak gerek. Ve tek kaynakla yetinip kesin kanıya varmak benim harcım değil.
  Şüphe tek gerçektir… Şüphe et ve şüphe ettiğini sorgula, araştır ki gerçeğe varasın. Benim düsturum bu vesselam.
 • Düşün, sorgula, soru sor, araştır, incele, merak et, şüphe duy, kurcala, bozmaya çalış, açık ara, güvenme, sebep ara, neden de, arkasına bak, inanma, eleştir, kabul etme, eksik gör, hata bul, olanla yetinme, üret, fikrini söyle, daha iyisini iste, hesap sor, daha fazla düşün...(E.B.)