Giriş Yap
ÖMER H
@syh_byz
ÖMER H tekrar paylaştı.
100 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
"Belki de sürdürdüğüm yaşam, sürdürmem gereken yaşam değildir?" Bazı cümleler vardır, tüm hayatını sorgulatır... Taktığın at gözlüğünü fırlatır ve gerçekleri daha iyi gör diye numaralı gözlük uzatır. Bana göre bu cümle işte onlardan biri. Belki de sürdürmemiz gereken yaşamı sürdürmüyoruzdur kim bilir...
İvan İlyiç'in Ölümü,
spoiler kaygısı olmadan rahat rahat inceleme yazacağım bir kitap. Çünkü kitabın adı başlı başına spoiler zaten, hani ola ki ölümü farklı yorumladıysanız diye de kesin bilgiyi kitabın ilk sayfasında veriyor
Lev Tolstoy
Ee peki sonunu biliyoruz madem neden okuyalım bu kitabı diyor olabilirsiniz. Ama bazen varılacak yer değil, gidilen yoldur önemli olan. Bu kitapta da önemli olan sonuç değil o sonucun nasıl gerçekleştiği.
İvan İlyiç'in Ölümü,
ölümcül bir hastalığa yakalanan ve bunun bilincinde olan İvan'ın ölüme hazırlanışını, yaklaşan ölümün psikolojisini, hayat muhasebesini anlatıyor. "Hayat gitgide artan acılar demek; artan bir hızla en dibe, en korkunç acılara doğru uçmak demekti. "İşte ben de uçuyorum..." Karakterimiz İvan da giderek artan acılarla uçuyor ve son noktaya varıyor sonunda. Kitap bunların yanında ölen kişinin çevresindekilerin de tutumunu ve düşüncelerini aktarıyor. "Ölen ben değilim, o." Düşüncesi taşıyan insanların umursamazlıkları okuru da düşündürüyor. Acaba bu benim başıma geldiğinde çevremdekiler ne hissedecek diye düşündüm ben de okurken.
Şükrü Erbaş
'ın "Öldüğünüz gün unutulacaksınız." sözü doğrudur belki de... Tolstoy'un hayat ve ölüme dair felsefik düşünceleri ve sözleriyle zenginleştirdiği bu kitabı okumanızı tavsiye ederim. Kitapla kalın kitap dostları.
·
3 yorumun tümünü gör
Reklam
ÖMER H tekrar paylaştı.
Titanik. Oysa;"Allah bile batıramaz" denmişti(haşa)
Gemi ilk yolculuğuna çıktığı 14 Nisan 1912 gününün bulutsuz bir akşam vaktinde, bir buzdağıyla çarpıştı. Feci kazada 1.522 kişi dondurucu sularda kaybolmuştu.
·
ÖMER H tekrar paylaştı.
Ahhhh Jessica'm, keşke başka bir yerde olsaydık; bu korkunç yerden uzakta, herhangi bir yerde olsaydık... Baş başa, yalnızca ikimiz, dertsiz tasasız.
·

Okur takip önerileri

Sümeyye
@gulbesekerimÖMER H ile benzer
Ömer
@BalerionÖMER H ile benzer
Zehra Y.
@y_zzÖMER H ile benzer
Daha fazla göster
ÖMER H tekrar paylaştı.
Ad koyunca büyüsü bozulur diye, isimsiz.. izinsiz.. içinden sev beni.. 💜
·
2 yorumun tümünü gör
ÖMER H tekrar paylaştı.
Aşktır gönlün alın teri.
·
2
3420
34,2bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42