Sizin olandan asla vazgeçmeyin...
Yalnızca ateşli bir sabır ulastırır bizi muhtesem bir mutluluğun kapısına...

PABLO NERUDA

Sylvester Stallone yüzünün sol alt kısmı felçli doğmuştu ve bu yüzden yamuk ağızlıdır, konuşması da düzgün değildir..
New York'a geldiğinde kimse ona aktörlükte iş vermedi..O kadar fakirdi ki köpeğiyle otobüs terminalinde 3 hafta yattı..Parası bitip köpeğini tanımadığı bir yabancıya 25 dolara satmak zorunda kaldı.. Vurduğu en dip buydu.. Bir gün Muhammed Ali'nin bir maçını izlerken Ali ona ilham kaynağı oldu ve Rocky'nin tüm senaryosunu 3 günde yazdı..
Prodüktör buldu, ona 125.000 dolar önerdiler, ama tek bir sorun vardı, filmde Rocky'yi başkası oynayacaktı.. Kabul etmedi.. Haftalar sonra ona 325.000 dolar teklif ettiler, ama yine kabul etmedi..
En sonunda onun oynamasına izin verdiler, ama 35.000 dolar teklif ettiler ve kabul etti..
Bu 35.000 doların 15.000'ini köpeğini satın alan adamı bulmak için harcadı,ve köpeğini geri aldı..Filmde oynattığı köpek Butkus kendi köpeğiydi..
Rocky filmi Sylvester'a toplamda 200 milyon dolar kazandırdı.. "Sizin olandan, Hakkınızdan ve Hayalleriniz den ASLA VAZGEÇMEYİN"

Disleksi Hikayemiz (Özgün Öğrenme Güçlüğü)
Kitapsever bir Disleksi
Lütfen okumanızı istiyorum..
Kardeşim, okula başlamadan önce çoğu harfi bilirdi.. Ali ata bak, ot, ota bak, gibi oldukça basit kelimeleri de bilirdi, öğretmiştik.. Birinci sınıfa başlayınca sistem değişmişti.. El yazısı olmuştu ve ek olarak direkt harflerden başlanmıyordu.. Önce cümleleri öğrendiler sonra da harfleri.. Bu sistemi hala saçma buluyorum..
Kardeşim çok zorlandı ama biz bunu önceden öğrendiğinden farklı olduğu için böyle zorlandığını düşündük.. Dersleri iyiydi de.. Tek fobisi vardı: Sesli okumak..
Öğretmenler tarafından çok sevilirdi bu yüzden de hep ona okuturlardı fakat bilmedikleri bir şey vardı.. Benim kardeşim bir Disleksiydi..
Önce bunu nerede fark ettik?! Kardeşim bölümü izlerken "tıpkı bendeki gibi!" dedi.. Kardeşimin okumakta güçlük çektiğini, çoğu kez harflerin yer değiştirdiğini söylüyordu.. Shake It Up! Hadi Çalkala adlı Disney Channel gençlik dizisinde Cece adlı karakterin Disleksisi olduğunu gösterdikleri bir bölümdü.. Bu bir farkındalık mesajıydı ve başarılı oldu.. Direkt internette araştırdık.. Özgün Öğrenme Güçlüğü'ymüş..
Elbette ki bunun eski yeni hali yok, bu doğuştan gelen bir şey.. Çocuk Psikiyatristine gittik.. "Öğretmenlerin bunu fark etmesi gerekirdi!" dedi doktor.. Şimdiler de Kamu Spotu şeklinde zorunlu yayın yapıyorlar ama çok geç kalındığına inanıyorum ben.. Çünkü doğuştan olan bu sorunu biz, kardeşim 17 yaşındayken fark ettik.. Şu an bunun için tedavi görüyor ama bu ilaçlar sadece odaklanma sorununa biraz ışık tutuyor..
Kardeşimin alfabesi 14 harften oluşurdu ve ilk harfi D'ydi .. Alfabeyi sayarken çok fazla hata yapardı ki hala yapıyor 19 yaşında.. Matematikten de nefret ediyor çünkü sayılar bazen ona farklı görünüyor..
Çoğu ünlünün de Disleksi olduğunu biliyor muydunuz?!
1. Albert Einstein
2. Thomas Edison
3. Wolfgang Amadeus Mozart
4. Wright Kardeşler
5. Tom Cruise
6. Stephen Hawking
7. Winston Churchill
8. Walt Disney
9. Agatha Christie
10. Sylvester Stallone
11. Dwight D. Eisenhower
12. Pablo Picasso
13. John Lennon
14. Leonardo da Vinci
15. Ebru Cündübeyoğlu
16. Aslı Enver
Görüldüğü üzere tarihe imza atmış insanlar da Disleksi olabiliyor.. Kardeşim muazzam aşk mektubu yazar -Edebi olarak cidden içinde bir şair yatıyor- ve harika resim çizer.. Kitap okumayı çok sevse de zorlandığı için bıraktığı oluyor çünkü sürekli unutuyor.. Sürekli gözüne kestirdiği kitabı fiyatı ne olursa olsun direkt alır.. Kitaplarını kimseye vermez, özenle korur.. Hep kitapçı olmayı istiyor.. Kitaplar satılsa da satılmasa da o dükkanı istiyor..
Kardeşimle gurur duyuyorum çünkü o başarılarını ön plana çıkartmakla meşgul, disleksisini ön plana çıkartıp bahaneler sıralamasıyla değil!

Lord Among Wolves, bir alıntı ekledi.
24 Nis 14:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

33 Aşağıdaki isimlerden hangisi iyiliğin yenilmez gücünü temsil eder?

a) Arnold Schwarzenegger
b) Sylvester Stallone
c) Jean-Claude Van Damm

Buda'nın Serçe Parmağı, Viktor PelevinBuda'nın Serçe Parmağı, Viktor Pelevin
ROMANTİK AŞK, bir alıntı ekledi.
30 Mar 18:36 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

"Tamam. Hangi oyuncuları beğendiğin konusunda bana bir fikir ver."
"Eski filmlerde... Paul Newman, Robert Redford ve Steve McQueen."
Zack kasetlere bakıyordu. Genç kadının nezaket icabı bile olsa kendi adını anmamasına şaşmış ve biraz da
alınmıştı. Ama tekrar düşününce, kendi filmlerinin eski filmler kategorisine girmeyeceğine karar verdi. Bu üç
oyuncunun oynadığı filmleri görmezden gelerek, "Buradaki filmlerin çoğu son on yıl içinde çekilmiş," dedi. "Yeni
oyunculardan kimleri beğeniyorsun?"
Kendi adını söylemesini bekliyordu. "
"Hmm... Kevin Costner, Micheal Douglas, Tom Cruise, Richard Gere, Harrison Ford, Patrick Swayze, Mel
Gibson ve Sylvester Stallone!" Julie bildiği bütün film artistlerini saymıştı.
Zack onun kendisini en sevdiği oyuncular listesine dahil etmemesine çok sinirlenmişti.

Kusursuz, Judith McNaught (Sayfa 221)Kusursuz, Judith McNaught (Sayfa 221)
Simurg (ϜϓſϞ), Şampiyon'u inceledi.
10 Eki 2017 · Kitabı okudu

Yazarın kendisi de boks yapmış. Bu kitap Raki filmini hatırlatmıştı bana. Muhammed Ali'nin boks maçından ilham aldığını söylese de Sylvester Stallone bence bu kitaptan ilham aldı belki de. Akıcı bir dili var London'un. Jack London hayranlarından biriyim zaten. Her yazdığını okumak isterdim. zamanım yetse keşke..