Sylvester Stallone yüzünün sol alt kısmı felçli doğmuştu, ve konuşması da düzgün değildi. New York'a geldiğinde kimse ona aktörlükte iş vermedi. O kadar fakirdi ki köpeğiyle otobüs terminalinde 3 hafta yattı. Parası bitip köpeğini tanımadığı bir yabancıya 25 dolara satmak zorunda kaldı. Vurduğu en dip buydu.

Bir gün Muhammed Ali'nin bir maçını izlerken Ali ona ilham kaynağı oldu ve Rocky'nin tüm senaryosunu 3 günde yazdı. Prodüktör buldu, ona 125.000 dolar önerdiler, ama tek bir sorun vardı, filmde Rocky'yi başkası oynayacaktı. Kabul etmedi. Haftalar sonra ona 325.000 dolar teklif ettiler, ama yine kabul etmedi. En sonunda onun oynamasına izin verdiler, ama 35.000 dolar teklif ettiler ve kabul etti.

Bu 35.000 doların 15.000'ini köpeğini satın alan adamı bulmak için harcadı, ve köpeğini geri aldı. Filmde oynattığı köpek Butkus kendi köpeğiydi.

Rocky Sylvester'a toplamda 200 milyon dolar kazandırdı.

Yazarın kendisi de boks yapmış. Bu kitap Raki filmini hatırlatmıştı bana. Muhammed Ali'nin boks maçından ilham aldığını söylese de Sylvester Stallone bence bu kitaptan ilham aldı belki de. Akıcı bir dili var London'un. Jack London hayranlarından biriyim zaten. Her yazdığını okumak isterdim. zamanım yetse keşke..