ANİME ve FİLM sevenler için Listem
ANİMELER Lİstesi
- HOKUTO NO KEN
- JoJos Bizarre Adventure Stardust Crusaders 2
- Sengoku Basara
- Sengoku Musou
- Donten ni Warau
- Examurai Sengoku
- HUNTER X HUNTER
- TERRA FORMARS
- Kuiba Zhi Shiwanhuoji
- NARUTO & NARUTO SHIPPUDEN
- ONE PIECE
- Ruroini Kenshin
- Shijou Saikyou Deshi Kenichi
- Guin Saga
- Whisper of the Heart - Mimi wo sumaseba - Yüreğinin Sesi
- efsane beşli
- BARAKAMON
- kingdom 1 - 2
- HAYAO MİYAZAKİ tüm animeleri
- bir böceğin yaşamı
- cesur tavşanın sihirli macerası
- OOKAMİ KODOMO NO AME TO YUKİ
- Rango- türkçe altyazılı
- RİO
- YUKARI BAK
- NİNE
- Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 / 2
- ÖZGÜR RUH
- THE GOOD DINOSAUR
- WALL-E
- BASILISK 1 / 2
- BİR SESİN ŞEKLİ
- Nurarihyon no Mago: Sennen Makyou
- grappler baki
- SAMURAI CHAMPLOO
- Madagaskar Penguenleri – 2014
- Bakemono no Ko
- wolfs rain
- Arabalar 1-2
- KUNG FU PANDA 1- 2 (2011) ve 3
- ÇILGIN HIRSIZ 1 (2010)
- kayıp balık nemo
- karınca z
- The Iron Giant - Demir Dev
- The Secret World of Arrietty – Aşırıcılar
- Horton Hears a Who! – Horton (2008)
- Sword of the Stranger
- Alvin ve Sincaplar
- G Force
- Howl (Türkçe Altyazılı) 720p HD izle
- 6 Süper Kahraman - BIG HERO 6 (2014)
- Tavuklar Firarda - CHICKEN RUN (2000)
- D GRAY MAN
- gin no saji 2
- Tokyo Ghoul
- Drifters
- sengoku basara judge end
- arslan senki 1-2
- shoukoku no altair
- Parasyte
- boku no hero academia
- boku no piko
- koutetsujou no kabaneri
- Ushio to tora

FİLMLER
- Sürgün İnek
- True Legend
- Patch Adams
- Kutup Macerası
- Ben Efsaneyim
- Cennetin Çocukları
- Harika çocuk
- Mucize (Mahsun Kırmızıgül)
- PK
- Benim Adım Khan
- Tatar Ramazan (TRT 1)
- Cesur Yürek (TRT 1)
- Uyanışlar Awakenings
- 3 idiots
- Vahyin İzinde
serisi
- Barfi
- Ölü Ozanlar Derneği izledim çok güzel Robin Williams
- Kunduracı- Valinin imtihanı
- Koleksiyoncu (Türk filmi)
- Çizme
- Taare Zameen Par.. Her çocuk özeldir
- Mandıra Filozofu
- Milat (TRT 1)
- 7 Güzel Adam

"Okuyan Beynin Bilimi ve Hikâyesi" bir kitap ismi olarak kendi adıma, oldukça çekici gelen bir isimdi. Kitabın Birinci Kısım adını taşıyan sayfalarında da bu konu incelenmiş. Diğer kısımlarda ise daha çok, disleksiden bahsediliyor yani öğrenme ya da okuma bozukluğundan. Bu kısımlar bilgilendirici olsa da konuya ilgi duyanları daha çok heyecanlandırabilir. Benim pek ilgimi çekmedi ve okuma süremi uzattı. Kitapta yazı dillerinin nasıl ortaya çıktığı ve medeniyetlerin bunları kendilerinden sonra gelenlere nasıl aktardıkları da anlatılıyor. Bu kısımlar ilginç bilgilerle dolu. Mesela, okumayı öğrenmenin beynin yapısında ortaya koyduğu değişiklikler. Mesela, Sokrates'in herkesin okumayı öğrenmemesi gerektiğini neden düşündüğü. Kitap benim beklentilerimi karşılamadı. Belki de adının büyüklüğü nedeniyle beklentilerimin büyük olmasındandır. Disleksi ile ilgili olarak bir de film önerisi paylaşmak istiyorum. Taare Zameen Par - Her Çocuk Özeldir (2007).

Metin Özdemir, bir alıntı ekledi.
06 May 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bir film yapmak gerçekten zor. Çocuklarla bir film çekmek ise çok daha zor. Ama bu aynı zamanda çok eğlenceli de olabilir, işte bize de öyle oldu.
(Aamir Khan, Taare Zameen Par Director 'ün eleştirisinde.)

Benim Yolum, Christina Daniels (Sayfa 268)Benim Yolum, Christina Daniels (Sayfa 268)
Serpil Ağ, Yıldızlı Gece'yi inceledi.
 29 Oca 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Debbie Macomber'i bazı okurlar; herhangi bir yetkinliğe sahip değil, basit ve sıradan bir yazar olarak yaftalamaktadırlar. Acaba bu haksız yargıya varmadan önce bilgileri dahilinde miydi, Debbie Macomber'in " Disleksi (Öğrenme Bozukluğu ) hastalığı " nedeniyle eğitimine liseden sonra yarım bırakmak zorunda kaldığından. Yazarın hayatını araştırırken, disleksi hastalığına yakalanmış olduğunu okuyunca, aklıma kızımla beş yıl önce izlemiş olduğumuz " Taare Zameen Par "( Yerdeki yıldızlar ) adlı hint filmi geldi. Senaryoda küçük kahramanımız da, bir disleksi hastasıydı. Ne ailesi, ne de çevresi küçük kahramanımızda ki farklılıkların ayırdına bir türlü varamamıştı. Ta ki resim öğretmeni (Aamir Khan ) senaryoya dahil, oluncaya kadar. Sonrası gerçekten tam bir başarı örneğiydi. Kızımla o kadar çok etkilenmiştik ki , disleksi hastalığını ayrıntılarıyla araştırmıştık. Öğrendiklerimiz karşısında şok olmuştuk. Çünkü tanıdığımızı sandığımız bir çok ünlü, geçmişlerinde disleksi hastalığı yüzünden sıkıntılı durumlara maruz kalmıştı. Ama bu hastalık onların, insanlar tarafından sevilmesine ve ünlenmesine bir engel teşkil etmemişti. Mesela, Agatha Christie, Albert Einstein, Alfred Hitchcock ve Napoleon Bonaparte aklımda kalmış ünlülerden sadece birkaçı. Neden incelemede yazarın gençliğinde geçirmiş olduğu, hastalığa önem verdiğimi düşünen arkadaşlar olabilir. Önem veriyorum ki, bir yazarın meydana getirdiği eseri yargılamadan önce herkesi etik olmaya davet ediyorum. Kaldı ki, onların dediği gibi uslüp sade, olay örgüsü basit olsa da bu demek değildir ki, Debbie Macomber kitapları okunmamalı! Aksine satırlar arasında ilerledikçe her okurun kendisinden bir parça bulacağı tartışılmaz bir hakikattir.
" Yıldızlı Gece " adlı kitabımızın muhteviyatına kısaca değinmek istersek; olay örgüsü, bir noel arifesinde gazeteci olan Carrie ve yazar olan Finn Dalton'un birbirlerine karşı hissettikleri çekim üzerine kurulmuş. Carrie ve Finn'in farklı bir kültür de yetişmiş olmalarına rağmen, ortak bir noktada buluşmalarını okumak eğlenceliydi. Ne zaman başlayıp da, bitirdiğimin ayrımına varamadığım bir Debbie Macomber kitabı daha.
" Romanları diğer edebi anlatılardan ayıran şey, gizli bir merkezleri olmasıdır. Romanların onları okurken varlığına inandığımız ve aradığımız gizli bir merkezleri vardır. " diyen, Orhan Pamuk ile aynı fikirde olduğumu belirterek arada yaşama bir mola vermek istediğinizde Debbie Macomber'in herhangi bir kitabını okumanızı tavsiye ederim...

Selman Ç., Ölü Ozanlar Derneği'yi inceledi.
23 May 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle incelememe Bay Keating'e hayran kaldığımı belirterek başlamak istiyorum. Belki de hep özlemini duyduğum bir öğretmen veya yol gösterici birisinin eksikliği olduğundandır Bay Keating gibi insanlara hayran olmam. Aamir Khan'ın Taare Zameen Par filmindeki rolü de beni çok etkilemişti aynı Keating gibi bir öğretmendi orda. Ailelerin çocukların gelişimi konusunda en önemli etken olduğunu vurgulaması ve bir çocuğun isterse her şeyi yapabileceğine değinmesi.
Ve 3 idiots'da ki yol gösterici rolü. Eğitim sistemine karşı duruşu yanlışları dile getirmesi.

Bu kitap bu iki filmin karışımı gibi geldi bana. Bu kitabın filmini izlemek bi türlü nasip olmamıştı nasip kitabınaymış demek ki :) Ben her daim önce kitaptan yanayım film daha sonra.
Öğrencisinden öğretmenine, annesinden babasına, herkesin okuması gereken ve onlarca ders alabileceği bir kitap.
Ayrıca filmi de izleyeceğim.
Ve burda bahsetmiş olduğum iki filmi de izlemediyseniz mutlaka izleyin. Neden bahsettiğimi anlayacaksınız.

Selman Ç., Güneşi Uyandıralım'ı inceledi.
27 Şub 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Zeze artık büyüyor. Acıyı, aşkı, kaybedişi, özlemi, perişanlığı, dostluğu hepsini teker teker yaşıyor. Bütün duyguları bu kitapta bulabilirsiniz. Kendinizden çok fazla şey bulacağınızı düşünüyorum. Şeker Portakalı'nı okurken aklıma Aamir Khan'nın Taare Zameen Par filmi geldi demiştim Şeker Portakalı'nda Portuga vardı. Burda da Fayolle var, Maurice var. Çocuklara destek olup her zaman yanlarında olduklarını hissettirdiğimizde, onlara destek olduğumuzda zorluklarla mücadele etmesini daha iyi öğreniyorlar. Tek başlarına kalırlarsa gerçekten hayat onlar için zor oluyor. Çocuklar bizim dünyamızın en renkli varlıkları onları hep sevelim, üzmeyelim.

Selman Ç., Şeker Portakalı'ı inceledi.
 24 Şub 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kitabı okurken aklıma Aamir Khan'nın Taare Zameen Par filmi geldi. Ne alaka diyebilirsiniz ama izleyenler anlayacaktır diye düşünüyorum. Çocukların dünyası hep farklı olmuştur. Onları anlamakta o kadar kolay değildir. Herkes "Portuga" olamaz. Gerçekten güzel bi kitaptı. Çocukların dünyasını az çok anlayabilirsiniz diye düşünüyorum.

Gerçek hayat; acımasız, rekabete dayalı bir dünya herkes çocuğu dereceye girsin, birinci olsun istiyor. Doktor, mühendis, yönetici daha azı kabul edilemez. Yüz üzerinden 95.5.. 95.6.. 95.7 . daha azı prestijsiz, değil mi? Allah aşkına bir düşünün her çocuğun kendine özgü yetenekleri, kapasitesi ve hayalleri vardır. Ama yok öyle, herkes aynı yarışta aynı şekilde yetişmeli beş parmağın bile beşi bir değil. İsterseniz itip çekin aynı hizaya getirmeyi deneyin. Parmaklarınız kırılır. Başka seçeneği yokmuş diyor. Başka alternatifi yokmuş. Yarışlara bu kadar meraklıysanız, çocuk değil yarış atı yetiştirin. Çocuğunuzu, sizin bu hırsınızın ağır yükü altında ezilmesine zorlamanız çocuk işçiliğinden de beter. Çocuk bu ağır yükün altında eziliyorsa ne zaman farkına varacaklar? Her çocuk farklıdır. Er ya da geç hepsi bir şekilde öğrenir. Her birinin kendi öğrenme hızı var. Beş parmağın beşi bir mi?

Aamir Khan – Her Çocuk Özeldir (Taare Zameen Par)

lgi, çok önemlidir. İyileştirme gücüne sahiptir. Acıya merhem olur. Çocuk ilgilenilmeyi ister. Kucaklanmak, sevdiğinizi göstermek için yanağına kondurduğunuz bir öpücük. Oğlum, seni seviyorum diyebilmek. Korktuğu zaman size sığınabilmesi. Kaydığı zaman, düştüğü zaman sizi yanında bulabilmesi, güven verici. İlgilenmek, budur değil mi? Yerdeki Yıldızlar (Her Çocuk Özeldir) (Taare Zameen Par)