Gökhan, bir alıntı ekledi.
25 May 18:07 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Kültür!!
Ayrıca insanın hastalanmasına neden olan şeylerden biri, "Kültürel benzemedir". Toplumda birtakım kalıplar yaratır ve herkesin bu kalıplara uyması teşvik edilir. Bu kalıplara uymaya çalışan insan, giderek kendisinden, doğallığından, yapıcılığından ve kendi ruhundan kopmaya başlamıştır. Bu durum insanı kendine yabancılaştırmaya ve giderek kendini tanımamaya, strese, parçalanmaya, takıntılar edinmeye itmiştir.

Psikodrama ve Kadim Bilgelik, Hatice Subaşı (Sayfa 140 - Epsilon)Psikodrama ve Kadim Bilgelik, Hatice Subaşı (Sayfa 140 - Epsilon)

Konu doğduğumuz yerin mazisi olunca asla vazgeçemeyeceğimiz takıntılar var çünkü. Renkler var, sesler var, kokular var, binlerce ıvır zıvır var. Sonsuza kadar yitirilmiş anlar var. İnsan zamanını durdurmak istediği yere aittir. Emrah Serbes

Büşra Gülenç, bir alıntı ekledi.
12 May 23:57

Hayat kısadır... Neticeler çabuk alınmalıdır... Ve takıntılar insanı yürümekten alıkoymamalıdır...

Atsız Hikayeler, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 50)Atsız Hikayeler, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 50)
şükriye tuğçe gümüş, Kafamdaki Fillerin Hepsi Mavi'yi inceledi.
21 Nis 23:27 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Kitap okuyan insan zeki insandır, çünkü olağanüstü tüm varsayımların izini sürerek yaşanması muhtemel tüm olaylara şahit olmuştur.
Kitap okuyan insan güzel insandır, gözleri okumaktan güzelleşmişdir.Örneğin kitap okuyan insan herhangi bir savaştan nasıl galip çıkacağını da bilir,çünkü her sayfada bir savaştan galip çıkmıştır.
Hayatın her döneminde büyük bir avantaj sağlar kitap okumak.Sert vücutlarımız sarktığında özgüvenimizi kitaplardan sarkan harfler kaldıracaktır ayağa. Yaşlandığımızda parfüm kokusu artık hoşunuza gitmeyecek işte o anlar da yine en güzel kokuyor kitap verecektir insana"...

Demiş kitabın bi bölümde yazar ne de güzel cümleler değil mi..

Her kitaptan öğreneceğimiz muhakkak bi cümle vardır benim bu kitapta her cümle hoşuma gitti büyük bi keyifle okudum.
Kurgu çok güzeldi en sevdiğim yerler ise her ne kadar yanlış yoldan o paraları alsada sonunda güzele harcayıp kuşlara özgürlük vermesi,ve sevginin önünde yaş engeli olmamasıydı..Ki biz insanalar her zaman bi sayı takıntımız olur hepde bu takıntılar zaten insanı yok etmez mi ?

Barış ve Sevgi'nin imkansızlıklar içinde başlayan evliliği bu evlilikten tam 18 yıl sonra dünyaya gelen Galip ile başlıyor.Galib'in yaşadığı yaşarken dünyayı öğrendiği bu öğrenmeyi Nesrin ile devam ettirirken yaşadığı o olay kurgusu ile devam ediyor ve sonuçlanıyor..

Alperen Arslan, bir alıntı ekledi.
02 Nis 21:08 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Hayat kısadır... Neticeler çabuk alınmalıdır... ve takıntılar insanı yürümekten alıkoymamalıdır.

Atsız Hikayeler, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 50 - Ötüken Neşriyat)Atsız Hikayeler, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 50 - Ötüken Neşriyat)
sleepsleeslesls, bir alıntı ekledi.
19 Mar 14:47

Zamanın memleketi
İnsan bir yerde doğdu mu oralı olmuyor, o zamanlı oluyor daha çok. Memleketi o zaman oluyor. Doğduğumuz büyüdüğümüz şehirdeki bütün değişimleri hüzünle kaydetmemizin nedeni bu. Hüzünlenmek için illa somut bir yıkıma da gerek yok. “Eskiden bu okulun kapısı paslıydı ne güzel,” diye üzüldüğüm de oldu. Konu doğduğumuz yerin mazisi olunca asla vazgeçemeyeceğimiz takıntılar var çünkü. Renkler var, sesler var, kokular var, binlerce ıvır zıvır var. Sonsuza kadar yitirilmiş anlar var. İnsan zamanını durdurmak istediği yere aittir.

Hikayem Paramparça, Emrah Serbes (Sayfa 40 - iletişim yayınları)Hikayem Paramparça, Emrah Serbes (Sayfa 40 - iletişim yayınları)
emin, bir alıntı ekledi.
05 Mar 22:09 · Kitabı okuyor

- Bana sevmeyi dene demişlerdi. Sevecek pek bir şey bulamadım doğrusu. İnsanların tehditten zevk alması nasıl garip. Şaşırmıyor musun? Bu çitlerin ardında dünya var. Bahçenin etrafını saran sarmaşık gibi. İçeriye atıyor kiri.

- Ne yapıyorsun o kirle? Bak yazıyorsun işte..

- Yazmıyorum, ovalıyorum. Sabahtan akşama kadar kendimi ovalıyorum. Temizleneceğine inanmak harika, anlıyor musun? Temizliyorum, temizliyorum. Sonra tekrar başa dönüyor. Ama istikrarlıyım. Belki de temizlik hastasıyım. Gülme. Gül istersen, canın ne çekerse. Takıntılar beni ne hâle getirdi. Taktığım zaman fena takıyorum. Sana kafayı taktım mesela. Benimle bu bahçede dolanıp duruyorsun. Bir süreliğine gelip hiç gitmeyen arsız misafir gibisin. Yanlış anlama, varlığın hoşuma gidiyor. Farkında olmadan seviyor olmalısın.

Bavul Dergisi Sayı 30, Kolektif (Yakınma ve arzunun dışında, Umay Umay)Bavul Dergisi Sayı 30, Kolektif (Yakınma ve arzunun dışında, Umay Umay)
Birsen Kınaçar, Küçük Prens'i inceledi.
05 Mar 09:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Küçük gözüyle büyüklerin yaptıkları saçmalıklar ve takıntılar... Etkileyici anlatım... Büyüklerin farkındalığını da arttıracak bir kitap.
Insan ancak yüreğiyle baktığı zaman doğruyu görebilir! Gerçeğin mayası gözle görülmez.

Mehmet, bir alıntı ekledi.
04 Mar 21:36 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayat kısadır... Neticeler çabuk alınmalıdır... Ve takıntılar insanı yürümekten alıkoymamalıdır...

Atsız Hikayeler, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 50 - Erkek, Kız - Ötüken Neşriyat)Atsız Hikayeler, Hüseyin Nihal Atsız (Sayfa 50 - Erkek, Kız - Ötüken Neşriyat)