• Kalite takıntım hep oldu..
  Doğan görünümlü şahinleri hiç sevmem mesela..
  Efendi markalı terbiyesiz adamları..
  Yüzünün yarısı kadar beyni için endişelenmeyen aptal kadınları..
  Vitrinlerinde nezaket satıp, tezgah arkasına ulaştığınızda seviyesi sıfır altına düşenleri sevmem...
  Çünkü azizim kalite, insan denen mahlukun çok zor sahip olduğu en güzel cazibedir.
 • Evet normalde bir kitabı bu kadar uzun sürede okumam ama sindire sindire okumak istedim. Tadını çıkara çıkara. Aslında böyle tarihi bol kitaplar okumak bana sıkıcı geliyor fakat yazar öyle güzel anlatmış ki kelimeleri öyle güzel seçmiş ki sıkılmaktan ziyade bayılarak okudum.
  Kitap incelemesine şöyle devam edeyim; insan türünü binlerce yıl öncesinden öyle güzel bir incelemeyle ele almış ki hayran olmamak elde değil. İnsan türü, bilişsel devrimi, tarım devrimi, bilimsel devrim başlıklarıyla karşımıza çıkan her konuda farklı bir merak uyandırıyor.
  Apollo 11ler, George Orwell, Freud, Jean Jacques Rousseau, Frankenstein Kehaneti ve bir çok dikkat çeken konular ve bunun yanında insan türünü anlatışı, para , ekonomi, tarım, insanın evcilleşmesi, bankalar, dinler, mitler, mutluluk, güç, insanların zamanla neleri göz ardı ettiği, bu kısa tarihte neler olduğu ve daha bir çok konuda dikkat çeken yazılar okunmaya değer bir eser olduğunu hatırlatıyor.
  Şunu da söylemeden geçemeyeceğim evet kitap bol değerlendirme yapılması gereken hatta üstünde konuyla ilgili merakı olan insanlarla tartışılması gereken bir kitap fakat eğer belirli takıntılarınız var ise ve böyle kitaplar okumaya karşı iseniz pek hoşunuza gitmeyebilir.
  Her zaman şunu düşünürüm görüşlerin ne olursa olsun farklı pencerelere sahip olmalısın.
  Keyifli okumalar dilerim.!