• Bazen şöyle düşünüyorum, dünyaya gelirken melek şeklinde dizayn edilmiş görünmez bir rehber verseler. O da ihtiyacımız olduğu anlarda fısıldasa kulağımıza, Fulbright şudur kardeşim, Google'ın da esas manası budur, şuradan git sola dön, TEDAŞ'da orada, elektrik faturanı mesai saatleri içinde yatırabilirsin. Kimsenin kendi kendine konuşan insanları yadırgamadığı bir dünya olurdu işte bu. Üzüldüğün zaman bile beraber ağlardın rehber meleğinle. Işte o zaman görürdü Allah Teâlâ gözyaşlarımızı, gelin evladım buraya derdi, bir şu üzüldüğünüz şeylere bakın bir de evrenin sonsuzluğuna. Bu kadar acı yeter size, bu kadar saçmalık yeter, haydi gelin biraz da bu tarafta yaşayın.
 • TEDAŞ EN SONUNDA PATLAK VERDİ
  VE DOLANDIRICILIĞI. GÜN YÜZÜNE ÇIKTI
  NOT : tüm halkımız okuyun ve hakkınızı yargıya taşıyın
  TEDAŞIN VATANDAŞ. SOYGUNU
  Endeks Okuma Görevlisi anlattı: DEDAŞ 30 TL gelen faturayı 80 TL’ye tamamlıyor

  DEDAŞ’ın “Ek tüketim bedeli” ve kayıp kaçak bedelini fazladan aboneye yansıttığını belirterek kurumdan istifa eden Ebubekir Özgür, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Ağrı, Batman ve Urfa’da 1 yılda 2 milyon 300 faturayla oynandığını ve 100 milyon TL haksız kazanç elde edildiğini kaydetti

  DEDAŞ’ta yapılan usulsüzlükleri önce savcılığa veren daha sonra da basınla paylaşan Özgür, yetkilileri göreve çağırdı. Özgür, DEDAŞ’ın sadece Urfa’da son 3 yıl içinde 70 milyon TL haksız kazanç elde ettiğini elindeki evraklarla belgeledi.

  ‘Ek tüketim’ adı altında yolsuzluk

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nda (EPDK) yasaların açık bir şekilde yazıldığını ifade eden Özgür, DEDAŞ’ın meskenlerde 80 TL altındaki faturaları kabul etmediğini, 80 TL altında kalan faturaya ekleme yapıp 80 TL’ye tamamladığını iddia etti. Özgür, elindeki evrakları göstererek, “Örneğin 30 TL gelen fatura DEDAŞ tarafından 80 TL’ye tamamlanıyor. Elektrik faturanız 10 ya da 30 TL geldi, DEDAŞ bu tutarı kabul etmiyor, aboneye sistemden bir kod aracılığıyla ek tüketimden 80 TL’ye tamamlanacak şekilde miktar ekliyor.

  Nitelikli dolandırıcılık

  Savcılığa bu konuda ifade vererek suç duyurusunda bulunduklarını belirten Özgür, savcılığın konuyu hukuk itilafı olarak değerlendirip, iş mahkemesine yönlendirdiğini, takipsizlik kararı verdiğini, ancak karara itiraz ettiklerini, hakimin takipsizlik kararını kaldırdığını, yeniden soruşturmanın açılması için savcılığa talimat yazdığını “Nitelikli dolandırıcılıktan” yeniden soruşturma açıldığını anlattı.

  100 milyon haksız kazanç

  2018’in Eylül ayında yaşanan usulsüzlükleri fark ettiğini ve iş sözleşmesini bozarak işten ayrıldığını dile getiren Özgür, şöyle devam etti: “Kasım ayında ‘yaşananlardan haberimiz yok’ deyip görüşme talep ettiler ve maaşıma yüzde 50 zamla işime geri döndüm. 54 gün geçti, ancak usulsüzlükler devam etti. Enerji Bakanlığı’na, CİMER’e, Savcılığa konuyu aktardık. Hükümet yetkililerini görevlerini yapmaya davet ediyorum.”

  7 ilde aynı hile

  DEDAŞ’ın haksız uygulamasını Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şırnak, Batman ve Ağrı, Urfa olmak üzere 7 kentte yaptığını, çalıştığı birimde bunları görebildiğini sözlerine ekleyen Özgür, bu kentlerde 1 yılda 2 milyon 300 faturanın bu şekilde kesilerek 100 milyon TL haksız kazanç elde edildiğini belirtti.
  Kaynak: KURTALAN-56 sayfası
 • Bazen şöyle düşünüyorum, dünyaya gelirken melek şeklinde dizayn edilmiş görünmez bir rehber verseler. O da ihtiyacımız olduğu anlarda fısıldasa kulağımıza, Fulbright şudur kardeşim, Google’ın da esas manası budur, şuradan git sola dön, TEDAŞ da orada, elektrik faturanı mesai saatleri içinde yatırabilirsin. Kimsenin kendi kendine konuşan insanları yadırgamadığı bir dünya olurdu işte bu.
 • "Kasımda aşk başkadır"cılara ayrılan süre bitti.
  Şimdi Aralık'sız fatura kesme zamanı.
  Ocak'larınıza incir ağacı dikmeye geliyoruz.

  Tedaş