Vaveyla'nın Kapak Resmi
Vaveyla tekrar paylaştı. 21 Nis 20:13
Demet Kılıç, bir alıntı ekledi.
21 Nis 19:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

“Zaman tasarruf edeyim derken aslında başka şeylerden tasarruf ettiğinin kimse farkında değildi. Yaşamlarının gittikçe daha zavallı, daha tekdüze ve daha soğuk geçtiğini kavramak istemiyorlardı. Bu gerçeği sadece çocuklar, taa yüreklerinde hissettiler.”

Momo, Michael EndeMomo, Michael Ende
Vaveyla, bir alıntı ekledi.
20 Nis 01:53 · Kitabı okudu · 8/10 puan

“...
-Ne sormak istiyorsun bana?
-İnsanoğlunun seni en çok şaşırtan davranışlarını?
Tanrı şöyle cevapladı sorumu:
-Çocukluktan sıkılırlar, büyümek için acele ederler ve sonra çocukluklarını özlerler. Para kazanmak için sağlıklarını kaybederler ve sağlıklarını geri kazanmak için para verirler. Gelecekten endişe ederken bugünü unuturlar, böylece ne bugünde ne gelecekte yaşarlar. Hiç ölmeyecek gibi yaşarlar, hiç yaşamamış gibi ölürler.”

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 131 - Elma)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 131 - Elma)
Vaveyla, bir alıntı ekledi.
19 Nis 00:12 · Kitabı okudu · 8/10 puan

“Ben kimim? Niçin buradayım? Yapmak istediğim şey bu mu? Çoğu zaman bu üç soruyu sormadan koca bir hayatı yaşar gideriz.”

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 17 - Elma)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 17 - Elma)
Vaveyla, bir alıntı ekledi.
19 Nis 00:11 · Kitabı okudu · 8/10 puan

“Herkes kendi evinin önünü süpürse sokaklar tertemiz olur. diye bir laf var ya, sakın inanmayın, silin kafanızdan. Eğer bu ülkede kendi evinizin önünü süpürürseniz görevinizi yapmıyorsunuz demektir. Çıkın ve bütün sokağı süpürün, çünkü herkes evinde sokağını ve ülkesini televizyondan izliyor ve çöpünü sokağa atıyor.”

Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 15 - Elma)Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 15 - Elma)