ozakiabi, bir alıntı ekledi.
19 saat önce · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Tesla'nın (1856-1943) bir efsane olmasının nedeni, kuşkusuz sadece Manhattan ve Colorado'da yapay depremlere neden olması ve Dünya'yı elma gibi ortada ikiye böleceği teziyle övünmesi değildi. Aynı zamanda Marconi'den önce radyoyu icat etti, alternatif akımı buldu ve Westinghouse firmasını bir imalatçısından elektrik endüstrisinin devlerinden birine dönüştürdü. Thomas Edison, Tesla'nın dehasından korktu ve ününü yıkmak için ahlak dışı medya kampanyaları düzenledi (bunlar kısmen başarılı oldular ama yine de Tesla'nın buluşları Westinghouse'u 20. yüzyılına güçlü bir şekilde taşıdı. Dramatik hünerlere olan eğilimine karşın...) kütlesel yapay şimşek topları dökmek ve kablosuz, bir ampulü millerce öteden yakmak gibi Tesla'nın teorileri Dünya'nın elektromanyetik alanıyla ölümcül güneş rüzgarları dalgaları iten demirden, dönen bir top kesintisiz olarak inanılmaz oranlarda güç üreten kütlesel bir elektromıknatıs olduğu gibi konulara dayanır.

Kızıl Tarikat, Aydoğan Vatandaş (Sayfa 77)Kızıl Tarikat, Aydoğan Vatandaş (Sayfa 77)
S. Ali, bir alıntı ekledi.
28 Şub 12:45 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Ben başarısız olmadım. Sadece işe yaramayan on bin yol buldum". - Thomas Edison-

Karanlığın Son Günleri, Graham Moore (Sayfa 45 - Doğan Kitap Yayınları)Karanlığın Son Günleri, Graham Moore (Sayfa 45 - Doğan Kitap Yayınları)

(Thomas Edison)
"Bazı yenilgilerin nedeni, insanların işi yarıda bıraktıklarında, başarıya ne kadar yakın olduklarını bilmemeleridir."

xx.eilyiu.xx, bir alıntı ekledi.
20 Şub 18:58 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Thomas edison bir zamanlar başarıya giden tek yolun başarısızlıktan geçtiğini söylemişti. Hayattaki yegane suç hiç denememiş olmaktır. Yanılmaya çalışmak yerine doğru yapmaya çalışın...

Dahilerin Oynadığı Oyunlar, Michael Michalko (Sayfa 26)Dahilerin Oynadığı Oyunlar, Michael Michalko (Sayfa 26)

Thomas Edison
"Sıkı bir çalışmanın yerini hiç bir şey alamaz. Dehanın %1'i ilham ve %99'u alın teridir."

handan, bir alıntı ekledi.
26 Oca 16:29 · İnceledi

Tanınmış bir editör ve mühendis olan Thomas Commerfold Martin bir keresinde Tesla'nın doğduğu köyü Hırvatistan haritasında bulamayan Edison'un Tesla'ya ciddi ciddi hayatında hiç insan eti yiyip yemediğini sorduğunu anlatır.

Tesla : Anlaşılamamış Dahi, Margaret CheneyTesla : Anlaşılamamış Dahi, Margaret Cheney