free eagle, bir alıntı ekledi.
 01 May 18:10 · Kitabı okuyor

Teknoloji sayesinde bilgiye değil, bilgi kaynaklarına ulaşmak kolaylaştı.
BİLGİ PATLAMASI
Birkaç yıl önce, ortalama bir insan bilgi nehirlerinde rahatlıkla seyahat edebilirken günümüzde bu nehirler bizi yutmakla tehdit eden çok şiddetli akıntılara dönüştüler.

Hızlı Okuma, Tony Buzan (Sayfa 41)Hızlı Okuma, Tony Buzan (Sayfa 41)
free eagle, bir alıntı ekledi.
 01 May 02:48 · Kitabı okuyor

Herhangi bir öğrenme ve kendini geliştirme etkinliğinde, doğru başlangıç noktasını bulmak esastır. Doğru ya da yanlış, iyi ya da kötü yoktur; yalnızca şu an bulunduğumuz noktanın doğru olarak değerlendirilmesi söz konusudur. Bu nokta ne olursa olsun, başarılı bir biçimde nihai hedefinize ulaşmanız için sağlam bir temel oluşturacaktır.

Hızlı Okuma, Tony BuzanHızlı Okuma, Tony Buzan
Ferda Çalışır, bir alıntı ekledi.
13 Nis 23:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tony Bu­zan, “Sol be­yin­le plan­la­yın, sağ be­yin­le yö­ne­tin!” slo­ga­nı­nı kul­la­nır.

Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 133)Dikkat Vücudunuz Konuşuyor, Ahmet Şerif İzgören (Sayfa 133)
Enes Çelebi, bir alıntı ekledi.
15 Mar 14:04 · Kitabı okuyor

Bazı insanlar varlıkları oldukları gibi görür ve sorarlar: "Neden?" Bense hiç bir zaman varolmayanların hayalini kurar ve sorarım: "Neden olmasın?"
George Bernard Shaw

Değişimi Kucakla, Tony Buzan (Sayfa 34 - Alfa)Değişimi Kucakla, Tony Buzan (Sayfa 34 - Alfa)
Enes Çelebi, bir alıntı ekledi.
 14 Mar 11:01 · Kitabı okuyor

Charles Darwin
Türler arasında hayatta kalabilenler ne en güçlüler ne de en zekilerdir. Sadece değişime ayak uydurabilenler nesillerini sürdürebilirler.

Değişimi Kucakla, Tony Buzan (Sayfa 1 - Alfa)Değişimi Kucakla, Tony Buzan (Sayfa 1 - Alfa)
Aysu, bir alıntı ekledi.
 18 Şub 00:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

TEFCAS SİSTEMİ -TONY BUZAN
Deneyin(Try), Olayı Yaşayın(Event),Geri Bildirim Yapın(Ferda Back), Kontrol Edin(Control), Ayarlayın (Adjust),Başarıyı Yakalayın(Success)

Sattım Gitti, Ömer Yavuz Gülen (Sayfa 130 - Değişimi kucaklayın)Sattım Gitti, Ömer Yavuz Gülen (Sayfa 130 - Değişimi kucaklayın)
Erhan B., bir alıntı ekledi.
10 Şub 21:13 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

"1970'lerin başında yapay zekânın ortaya çıkmasıyla bir mega-bitlik bilgisayar almıştım. Bu bilgisayarın 1000 sayfalık bir kullanım klavuzu vardı. Gelişmiş saydığımız medeniyetimizde bizler şaşırtıcı derecede karmaşık, bilinen tüm bilgisayarlardan katrilyonlarca güçlü bir biyo-bilgisayar olarak dünyaya geliyoruz, peki bizim kullanım klavuzlarımız nerede?"

Zihin Haritaları, Tony Buzan (Sayfa 1)Zihin Haritaları, Tony Buzan (Sayfa 1)
Kevser S., bir alıntı ekledi.
 10 Şub 20:21 · Kitabı okudu

Aynı şeyi görmüyoruz!
düşünürlerin ve felsefecilerin yüzyıllardır ilgisini çeken bir sorudur: insan bir şeyi diğerlerinin gördüğü gibi mi görür? Eğer ben bir renk görüyorsam ve buna "kırmızı" diyorsam ve siz de aynı rengi görüp onun gerçekten de "kırmızı" olduğunu onaylıyorsanız, yine de "aynı şeyi" gördüğümüzden emin olamayız. Çünkü hem ben hem de siz ne zaman görsek o ışık titreşimine "kırmızı" demek için eğitilmişizdir. Ancak, aynı ışık titreşiminin Her birimizin zihninde aynı görüntüyü oluşturup oluşturmadığını bilemeyiz.

Farklı ruh hallerinde aynı şey oldukça farklı olarak algılanacaktır. Her şeye "pembe gözlüklerle" bakan sevgililere ve her şeyi "kapkara" gören depresyondaki kişilere bakıp bunu anlayabilirsiniz.

Aklını En İyi Şekilde Kullan, Tony Buzan (Sayfa 121 - Olimpos)Aklını En İyi Şekilde Kullan, Tony Buzan (Sayfa 121 - Olimpos)