Ben kısaca F.T. profil resmi
Ne Mutlu Türküm Diyene...
Botunun Bastığı Heryer
Erkek
46 okur puanı
17 Tem 2017 tarihinde katıldı.
 • Ben kısaca F.T. paylaştı.
  "İnsan tek başına yaşamı karşılamak zorunda, bense ille de bir sevgiliyle el ele verip değiştirecektim dünyayı! Ne ham hayal, ne zırvalık."
  #leylaerbil
 • Joker gibi delirmeye
  Ferhat gibi sevmeye
  Tosun gibi kandırmaya
  Herkes gibi ölmeye niyetim var 🙋‍♂️
 • Sessiz sedasız biten aşklar var
  Şehrin karanlığında kaybolmuş
  Bazen 2 bira şişesine sığmış
  Bazen bir türküden taşmış
  Ama ne cana sığmış
  Ne de cananına ulaşmış
  Kısa film tadında
  Bu sıcak havaların son aylarında
  Bir dram tiyatrosu gibi
  Ağlatan biraz genzi yakan
  Puslu geçmişin tozlu raflarına kaldırılmış
  İşte sen kadın o eski kitabın
  Ortasında unutulmuş
  Kurumuş gül yaprağındın

  F.T.
 • Hep kadın olmanın zorluğundan dem vurulur, her ortam, her tartışmada. Kadın olmak çok güzel. Erkek sürpriz yapsın, erkek yakalayıncaya kadar kovalasın. Sen ne yapıyon? Seviyom. Vay be! Koca olursun karının, baba olursun kızının, abi olursun bacının sorumluluğu. Oysa kadınlar öyle mi? Doğuştan kazanılmış hak gibi, girdiği her yeri doğal sahası, kendini her konuda haklı hisseder. Çok şey bekler kadın, çünkü çoktur kadın, çokluktur, çoğalmaktır. Erkek ise soğan kadar yalnız.

  Bu ülkede erkek olmak, gülistanda çıyanın göze batması gibi şiddet eğimlisi, her an manyak yerine konulabilme ihtimalini de bünyesinde barındıran yıkıcı bir psikolojiyi taşımaktır. Karşı cinsten birine selam verirken bile temkinli olmaktır. Zordur erkek olmak. Başkalarının beğenisini kazanmak uğruna kendini eksilten, hayallerini, “kendi olmayı” terk eden ve bu yüzden sonunda dibe vuran kendini geri kazanma savaşının öyküsüdür erkek... Kadınların, kah gelecekteki garanti belgesi algıladığı, kah erkeksi kimliğini sulandırarak “katıksız itaat” adı altında bir nevi köleleştirdiği "ıssız insandır".

  Hayatın kendine doğru akmasını isteyen kadın karşısında meraklı gözlerle etrafı gözlemleyen bebek masumiyetiyle yüreği kadın avucunda atan tutsak güvercindir erkekler. Şöyle desek yanlış olmaz; Erkekler dünyayı yönetir, kadınlar da onları! Tarihte bunu doğrulayacak sayısız örnekler bulmak mümkün. Sesini kaybetmiş çocuk gibidir erkek. Dile gelse söyleyecek çok şeyi, sadece erkeklerin bildiği hikayeleri var, kimseye anlatamadığı. Hep ‘’odun’’, ‘’hıyar'', “ana kuzusu'' diye horlandı. Dışarıda koskocaman şehir varken, koyu bir kederle gecenin tam ortasında, kendi içinde kayıp gözyaşının peşinde garip bir yolcudur O! Oklara göğüs geren dev kanatları engeldir yürümesine. Gülemez kahkahayla, ''karı gibi gülüyor'' demesinler diye, Ağlayamaz, ''karı gibi zırlıyor'' derler diye... Ağlamak, gülmek, korkmak yasaktır Türk erkeğine. Yanmışsın halinden ne bilsin ham. Bir mutsuz şiirdir erkek, ışığa küs, çayı dahi kederle yudumlayan. Çayı açık sever ama, karısını çok koyu!

  ''Erkeğin olmadığı hayat nasıl bir şeydir'' merakına düşen kızlar! etrafınızda binlerce gezegenin dolaştığı Güneş bile olsanız, biliyorsunuz ki, hayat sadece Dünyada var. Sen erkeğin gönlüne haciz koymayı bil, iflas etmeye razıdır o! Neye isyan ettiğini bile tam olarak bilemeyen, 'Beni taşıyabilecek adam arıyorum'' diyen kızlar; nakliyeci Remzi'nin numarasını veriyorum yazın çok mülayim adamdır!

  *

  Ömrünüz bahtlı, gününüz tatlı olsun efendim!

  SEZAİ KESKİN
 • Mutluluk beynin karmaşık bir durumu çözdüğünde salgıladığı bir takım hormonlardır.
  Şuan kronik bir şekilde mutsuz olmamamızın sebebi hiçbir konuda net çizgilerimiz olmamasıdır.
  Sevgidiğimiz insanlardan şüpheliyiz
  Hayatımızdaki konularda kararsısız
  Bir maratonun içinde koşturup duran ama bitiş yerini bilmeyen daha doğrusu bunu kabullenemeyen varlıklarız.
  Hepimizin ağzında şu cümle var elindekilerle mutlu ol peki pratikde işler tam tersi bir sormuyor değil insan kendine, olay bence bizde bitiriyor. Kurallarımız olmalı bizi biz yapan kurallar kimse için hiçbirşey için taviz vermeyeceğimiz kurallar, duygularımızdan emin olmalıyız. Birini seviyorsak seviyoruzdur sevmiyorsak zorlamaya gerek yok bir şey bize birşeyler katıyorsa eğer onu korumalıyız ama benim çok yaygın kulladığım bir ifade var. "Ölü yatırım" vicdanlıca sorun bu her konuda aynı hayatınızda olmasa birşey kaybetmiyeceğiniz ama yinede onu korumak için sorumluluk hissettiğiniz ve sırtınıza yük ettiğiniz kaç adet düşünce, eşya, insan kısacası herşey var. Bir düşünün peki neden bunları tutuyorsunuz hayatında durun bir torba laf ettim cevabını da veriyim elbet, çünkü kendinizden nefret ediyorsunuz, kendinizi eksik ve yetersiz görüyorsunuz onca boş şeyi aklında tutuyor kimin ne dediğine sizin hakkınızda yerli yersiz onca lafı kelime kelime aklınızda tutuyor ama kendinizin kendiniz hakkında ne düşündüğü ne kadarında haklı olduğunuzu hiç sorgulamıyorsunuz bu yüzden mutlu değilsiniz içinizde koca bir kaos kendinizle büyük bir savaşınız var ama geçin aynanın karşısına ve gördüğünüz o insana şunu söyleyin ne kadar hatada yapsan ve ne kadar eksikde olsan her sabah yine seni görüceğim. Bunu hiç unutmayın, mutluluğun sırrı başkasında başka birşeyde değil kendinizi affetmenizde saklı.
 • Cevaplarınız önemlidir düşünce deneyime katılan herkese şimdiden teşekkürler 👍
 • Ben bu hayattan ne ara geçtim
  Nerde kaldı çocuksu hayallerim
  Nerde bıraktım umudumu
  Kimdi beni benden eden
  Çok özledim yaşamayı
  Gökyüzü mavi
  Dolu dolu nefes almayı
  Anlat beyazımsı siyah kuş
  Kimler kırdı kanatlarını
  Ve sen divane gönül
  Bu kaçıncı savaşındı.
  Anlat bana deli rüzgar
  Korkuyorum esip gürlemekden
  Karavana geçen şu ömürden
  Söylesin biri artık
  Bu yalnızlık
  Sonu dipsiz batık
  Ve ben susunca
  Anlayın
  Koca bir yürekli adam
  Geçip gidiyor bu hayattan

  F.T.
Ne Mutlu Türküm Diyene...
Botunun Bastığı Heryer
Erkek
46 okur puanı
17 Tem 2017 tarihinde katıldı.
2019
0/6
0%
0 kitap
0 sayfa
5 alıntı
8 günde 1 kitap okumalı.

Şu anda okuduğu kitap

 • Kuyucaklı Yusuf

Okuduğu kitaplar 7 kitap

 • Kürk Mantolu Madonna
 • Nutuk
 • Beyoğlu'nun En Güzel Abisi
 • Dönüşüm
 • Hannibal Doğuyor
 • Madam Bovary
 • Kazaklar

Okuyacağı kitaplar 4 kitap

 • Kendine İyi Davran Güzel İnsan
 • Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok
 • Psikanaliz Üzerine Vakalar
 • Fedailerin Kalesi Alamut

Kütüphanesindekiler 2 kitap

 • Beyoğlu'nun En Güzel Abisi
 • Dönüşüm

Beğendiği kitaplar 4 kitap

 • Nutuk
 • Beyoğlu'nun En Güzel Abisi
 • Hannibal Doğuyor
 • Kazaklar