Türk yada kürt, alevi yada sünni, laz yada çerkez, fener yada cimbom, biz puzzle’ız, biz anadolu’yuz, biz bölünemeyiz bak bu plaka yerli !

Zeynep A, bir alıntı ekledi.
 02 May 02:40 · Kitabı okuyor · 10/10 puan

Malazgirt'te Alparslan'ın üzerine yürüyen Bizans ordusunda bulunanların ortak adı "düşman"dı; Selçuklu ordusunun içinde yer alan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abaza, Arnavut vesaire gibi etnik unsurların ortak adı ise "kardeş"ti.

Biz Osmanlıyız, Yavuz Bahadıroğlu (Sayfa 9)Biz Osmanlıyız, Yavuz Bahadıroğlu (Sayfa 9)

çember
Doğar güneş mutlaka her kıtaya,
Islatır yağmur Afrikayı da.
Rüzgar eser Asyada da,
Mavidir gökyüzü her kara parçasında.
Lazın, Çerkezin, Kürdün de kanı kırmızıdır.
Biliyorsun gözyaşları da aynıdır.

Kürtçe, Türkçe, Çince, Ingilizce konuş ne fark eder,
Aşkın ırkı yoktur Arap da sever.

Hatırla, siyahinin de kırmızıdır kanı,
Ayrılıklarda her insan aynı duyguyu hisseder: Acı.

Sana göre ırkımız farklı 1 olamayız,
Irklar, dinler, görüşlar aslında aynı paydadayız.
Pişmanlık sadece bize has; çünkü insanız.

Pişmanım, insanım.
Aynı yağmurda ıslanalım.
Kürt, Türk, Laz, Çerkez birleşir tek payda da.
Irklar teferruat, aşk içimde budur hakikat.

Seni seviyorum çünkü insanım.
Unutma kırmızı, seninle aynı kanım.
Senle ben,
Aynı Güneşe bakıyor,
Aynı yağmurda ıslanıyor,
Ve aynı acıyı yaşıyor.

Ve içimde yanıyor ateşin;
Nerdesin?
İliklerimde daimi acı,
Diyorum: Bitmesin.
Yaralar bağlasa da gönlüm,
Ab-ı hayat sende
Gözlerinde gördüm.
Nidalarım duyulmazsa bir gün;
Bil ki ben öldüm.

Damla CAKIR, Elveda Güzel Vatanım'ı inceledi.
20 Şub 10:16 · Puan vermedi

Bir İttihat ve Terakki fedaisinin aşk ve vatan savaşını anlatan, her ne kadar tek yönlü düşünce biçimiyle anlatılmış olsada tarih bilgisi edinmek isteyenler için güzel bir roman.
Roman vatanımızın ne zorluklar çektiğini siyasi bir bakış açısıyla anlatmıştır.
Bu kitabı okuduktan sonra ölmüş bir imparatorluğun içinden yeni bir devlet kuran atalarımıza bir kez daha saygı duyup hayran kaldım. Ve son olarak bu vatanın her parçası için Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Laz, Çerkez demeden kan döken aziz askerlerimizi saygıla anıyorum, mekanları Cennet'tir inşallah..

Semrâ Sultân, bir alıntı ekledi.
12 Şub 17:28 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

MALAZGIRT'TE ALPARSLAN'IN üzerine yürüyen Bizans ordusunda bulunanların ortak adı "düşman"dı; Selçuklu ordusunun içinde yer alan Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Abaza, Arnavut vs. gibi etnik unsurların ortak adı ise "kardeş"ti...

Biz Osmanlıyız, Yavuz Bahadıroğlu (Sayfa 9)Biz Osmanlıyız, Yavuz Bahadıroğlu (Sayfa 9)

Bunu bir düşünün derim "ÖNEMLİ"
Yazdıklarım hiç bir şekilde siyasi içerik veya siyaset içermiyor.!!! 
Burada yazılanlar insanları veya tarafları kötülemek için yazılmadı.! 
Hatırlatma ve kim olduğumuz hakkında.

BİZ BİR MİLLETİZ 
Canım ülkem
Sana ne yaptılar böyle, bize ne yapmaya çalışıyorlar? Sen ki yedi cihana hükmetmiş sen ki dünyada barışı kardeşliği adeleti sağlayan bir ecdadın devamısın.

Üzülüyorum... Ülkemin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasal durum ile alakalı değil.

Nedeni bir ulusun bir milletin parçalanmasına, yok edilmeye çalışılmasında ve bu yolda da başarıyı neredeyse elde ettikleri için.

Görün bunu artık...
Bizi bir birimize kırdırıyorlar bizi bir birizimize vurup parçalayıp bölüyorlar. Bize sen olsun, sen busun, sen onlardansin, sen bunlardansin deyip bir birimizden nefret ettiriyorlar. Çok üzücü bir durum iki kardeşe sen doğudasın, sen batidasın deyip bir birizimizden uzak durduluyoruz nefret ettiriliyoruz ki biz etmiyoruz ettiriliyoruz. Nedeni birileri bunu istiyor diye rant sağlayıp ekmeklerine yağ sürüyor diye.

Biz bir milletiz biz bir ulusuz biz herşeyden önce kardeşiz biz (Türk, Kürt, Laz, Zaza, Çerkez, Arnavut, Alevi, Sünni, Hristiyan, Yahudi, Ermeni) si ile kardeşiz herşeyden önce biz insanız.

Biz ki onca savaştan onca acıdan onca yokluktan hep dik durup kazanan bir millettik.?

Biz nice savaşta bir birimize namusumuzu, ekmeğimizi her şeyinizi teslim Edip gözümüz arkada bile kalmadan bu vatan için nice savaşlar verip geri geldik. Geride kalanlarımızın hiç biri ne ac nede açıkta kaldı nede en ufak parçalarına bir leke getirildi yüz yıllarca birlikte olduk yaşaya bildik ne oldu bize biz böyle olduk.?

Biz ki aynı tastan ayni yemeği yiyip ayni taştan su içen aynı yatağa girip huzur içinde rahatlıkla sırtını bir birimize dayayan bir millettik ne oldu da bize biz böyle olduk.?

Bir milleti halkı (Türkiye'yi) bölme oyununu Azda olsa anlatmak istiyorum.

Bizi renklerden bölmeye başladilar. 
Kısaca anlatayım erkek kadın ayrımı yapmak icin. Kadını Erkekten uzaklaştırmak için ve farklılık yaratmak için renk verdiler bize Pembesi ile mavisi ile iki guruba böldüler ve bunu da başardılar kadınlar erkeklerden, erkeklerde kadınlardan ayrı kaldı.

Oysa ki bizim en güçlü yapımız kadın erkek ayrımı yapmadan onca mücadelede birlikte olup birlikte hareket ettiğimizden. "Hatırlayın" savaşlarda kadın kahramanlarımızı hatırlayın savaşta erkekler savasirken kadınlarımız arkamızda durdu silah, cephane ve iaşe taşıdırlar bize lojistik nedir gösterdiler. Dünyaya bir milletin kadınları sayesinde neler başardığını gösterdiler ve bundan korkup bölmeye basladilar. Kısa kesecem kusura bakmayın bu konu okadar derin ve uzun ki sadece kısa açıklamakla kaldığım için üzgünüm.

Sonra takımlardan böldüler. 
Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi tatlı hoş bir rekabet oluşturmak adında takımları var ettiler bize ve bunlarla aramızda rekabet, çekişme, tartışma yarattılar ve başarılı da oldular. Baktılar çok başarılı oluyir bu sistem gündemi bile değiştirmek için kullanmaya başladılar. En etkili yöntem oldu hatta. 

Bunudakısa kesecem kusura bakmayın ama bunu da iyi bilirsiniz TV başında Çekoslovakya'yı nasıl bölüp kendi istediklerini yaptıklarını. Hatırlayınız o bir gece de halk dizi ve takımlarının mücadelesini izlerken darbe yapıp sabah bambaşka ve ikiye bölünmüş bir ülkede uyandıklarını hatırlayınız nasıl başardıklarını.?

Bayraklardan ( bölgelerden, takımlardan, azınlıklardan ) böldüler bizi. 
Bizi kimlik savaşlarına soktular. Sen olsun, busun diye ayırdılar ve bize sen busun deyip temsil ettiğin bu deyip renkler içinde bayraklar verdiler ve bunu taşı dediler halbuki biz asırlarca birlik içinde kardeştik bizi kimse bölemedi parcalayamadilar ama bayraklar ile bir nebze böldüler. ( Bu ırk veya asimileze ediliyirsunuz diye dayattılar 60 kuşağını hatırlayın ) + ( Bir dönem vatan haini ilan edilenleri veya kahraman ilan edilenleri, şimdi o hainler ile kahramanlar rol değişti ne yazık bizi cehaletimiz ile vurdular )

Bizi partilerden ( siyasi liderlerden ) böldüler. 
Her birini bizim için birer lider kıldılar onlar bize hizmet etmekte zorunlu olan kişilerdir! biz hizmet ettik onlara birileri onlara yön verdi onlar bize yön verdi bizde onların her dediklerini yaptık. Halbuki onlar bizim dediklerimizi yapmak zorundaydılar. Bize hizmet etmek zorundaydılar. Bizim oylarımızın ve bizim seçimlerimizin tercihlerimiz ile bize hizmet etsinler diye biz getirdik onlari ve onlar bizi istedikleri gibi yönlendirmeye başladı aslında bizim onlari yönlendirmemiz lazımdı. Ne oldu da sistem böyle oldu.? (Siyasi parti ve liderlerine değinmiyorum yalnis anlaşılma olmasın sadece sistemin gerçek işleyişi hakkında bilgi veriyorum)

Bizim için var olan sistemlere biz köle olduk bağlandık onlar için çalıştık bir birimiz ile küsüp kırılıp kardeşliğimizi yok ettik

Eğitim evet eğitim yüzünden hepsi bir halkı bölmek parçalamak yok etmek için ne yapılması gerek biliyormusunuz evet eğitim yok etmek istiyorsan ilk önce eğitim sistemini parçala yok et cahilleştir ve onlara yeniden bilmediklerini kendi işine geldiği gibi ver ve senin doğrunu onların doğrusu olduguna inandir istediğin gibi yönlendir yaptır her istediğini. Sonra bir milleti bir ulusu kardeşleri istediğin gibi yönlendir yap ve istediğini al onların ruhu bile duymadan.

Biliyorum çok uzun oldu farkındayım kısa kesmek için özet geçmek için çalıştım ve anlatamadığım okadar çok şey var ki!

Bizler yani Sizler yeni nesil olarak biz gelecek olarak bir şeylerin farkında olalım. Biz bizi yok etmeye çalışanlara ders verelim biz aslımızı unutmadık biz KURTULUŞ SAVAŞINDA da 15 TEMMUZ da da biz bir olduğumuzu gösterdik. 

Bizi bölemediklerini kanıtladık (Türk, Kürt, Laz, Zaza, Çerkez, Arnavut, Alevi, Sünni, Hıristiyan, Yahudi, Ermeni) ile bir olduk. Aradan bir asır geçti kurtuluş savaşından sonra 15 temmuza kadar bizim birliğimizin yok olduğunu düşünüp üzerimize geldiler başardıklarını sandılar. Ama bizler birliğimizi, kardeşliğimizi unutmadığımızı bir daha gösterdik, bizi bölmeye çalışanlar da dünyaya da bizden bir daha korkmalarına neden olduk.

Sizden istediğim kim olduğumuzu ve ne olduğumuzu unutmayalım ve bir birimize uzak durmak yerine sarılmayı tercih edelim. Kim ne derse desin bizler kardeşiz bizler bir birliğiz tekiz.! Bizi biz eden içimizde bulunan renkler farklılıklar bizi büyük kılan bunlar farklılıkları bir arada bulundurup kardeşçe yaşaya bilmemizdir.

Ne olur birliğimize sahip çıkalım KURTULUŞ SAVASİNDA olduğu gibi 15 TEMMUZ'da OLDUGU gibi biz dünyaya ikidefa yok oldular dedikleri anda istediğimizi yapabilir dedikleri anda çok büyük dersler verdik en sonuncusu 15 TEMMUZ idi.

Ne olur bu kardeşliği birliği bozmayin bir birimize kusmeyelim. Herzaman birlik olduğunuzu kardeş olduğumuzu gösterelim. Biz dünyadan korkacağımıza dünya bizden korksun bunu defalarca gösterdik ve binlerce kez daha gösterelim.

Sevgi birlik kardeşlik en büyük güçtür bunu kullanmaktan çekinmeyin korkmayın

Hadi bizim kim olduğunuzu dünyaya gösterelim...

7nci Adamϟ™
.
.
.
.
.
Bu iletimi daha önce de paylaşmıştım bu sayfada yalnız sayfa bulamadığım için ve bulunduğum yerde bu hususta halen bu tarz kavgalar sürdüğünü gördüğüm den dolayı tekrar paylaşma gereği duyuyorum...

Sevgi ve saygı ile yaşayalım her zaman

Zeynep Can, bir alıntı ekledi.
26 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Rakı;
Örgüttür!
Peynir, rakı, kavun, PRK...
Bölücü değildir, birleştirici örgüttür.
Türk'ü de içer, Kürt'ü de, Laz'ı da, Çerkez'i de, Ermeni'si de, Yahudi'si de... Rumlar öyle meze yapar ki kardeşim, helali hoş olsun, Kıbrıs'ı veresin gelir.

Kadın, Yılmaz Özdil (Sayfa 289 - Kırmızı Kedi Yayınevi)Kadın, Yılmaz Özdil (Sayfa 289 - Kırmızı Kedi Yayınevi)

Bunu bir düşünün
.
Yazdiklarimin hiç biri siyasi içerik ve siyaset içermiyor ve hiç bir şekilde insanları tarafları kötülemek için yazılmadı. Hatırlatma anlamında ve unutmamamız için yazıldı.


BİZ BİR MİLLETİZ
Canım ülkem Türkiye'm
Sana ne yaptılar böyle, bize ne yapmaya çalışıyorlar? Sen ki yedi cihana hükmetmiş sen ki dünyada barışı kardeşliği adeleti sağlayan bir milletin devamisin

Çok üzülüyorum
Üzüntünün nedeni ülkemin içinde bulunduğu ekonomik ve siyasal durum ile alakali değil.
Üzüntümün nedeni bir ulusun bir milletin parçalandığı, nasıl yok edilmeye çalışıldığı ve bunda başarılı olmaya başladıkları için.

Bizi bir birimize kirdiriyorlar bizi bir bizimize vurup parçalayıp boluyorlar. Bize sen olsun sen busun sen onlardansin sen bunlardansin deyip bir birimizden nefret ettiriyorlar. Ki bunu bu sitede bile gördüm. Çok üzücü iki kardeş sen dogudansin ben batidayim, sen batidasın ben dogudayim diyip bir bizimizden uzak duruyoruz nefret ediyoruz ki biz etmiyoruz ettiriliyoruz. Nedeni birileri bunu istiyor diye rant sağlayıp ekmeklerine yağ sürüyor diye.

Biz bir milletiz biz bir ulusuz biz herşeyden önce kardeşiz biz (Türk, Kürt, Laz, Zaza, Çerkez, Arnavut, Alevi, Sünni, Yahudi, Ermeni) si ile kardeşiz herşeyden önce biz insanız.

Bizki onca savaştan onca acıdan onca yokluktan hep dik durup kazanan bir milletiz.

*** Biz nice savaşta bir birimize namusumuzu ekmeğimizi herseyinizi teslim Edip gözümüz arkada bile olmadan bu ülke için nice savaşlar verip geldik. Geride kalanlarımizin hiç biri ne ac nede açıkta kaldı nede en ufak parçalarına bir leke getirildi yüz yıllarca birlikte yasayabildik ne oldu bize böyle olduk.

*** Biz ki aynı tastan yemek yiyip su içen aynı yatağa girip huzur içinde rahatlıkla sırtını bir birimize dayayan bir millettik ne oldu bize

Bir milleti halkı (Türkiye'yi) bölme oyununu Azda olsa anlatmak istiyorum.

Bizi renklerden bölmeye basladilar. Kısaca anlatayım erkek kadın ayrımı yapmak icin. Kadını Erkekten uzaklaştırmak için ve farklılık yaratmak için renk verdiler pembesi ile mavisi ile iki guruba böldüler ve başardılar kadınlar erkeklerden erkeklerde kadınlardan ayrı kaldı

*** oysaki bizim en güçlü yapımız kadın erkek ayrımı yapmadan onca mücadelede birlikte olduğunuzdan birlikte hareket ettiğimizden hatırlayın savaşlarda kadın kahramanlarımızı hatırlayın savaşta erkekler savasirken kadınlarımız arkamızda durdu silah cephane ve iaşe tasidirlar bize lojistik nedir gösterdiler. Dünyaya bir milletin kadınları sayesinde neler başardığını gösterdiler ve bundan korkup bölmeye basladilar. Kısa kesecem kusura bakmayın bu konu okadar derin ve uzun ki sadece kısa açıklamakla kaldığım için üzgünüm

*** Sonra takımlardan bolduker. Birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi tatlı hoş bir rekabet oluşturmak adında takımları var ettiler ve bunlarla aramızda rekabet çekişme tartışma yarattılar ve başarılı oldular. Baktılar çok başarılı gündemi bile değiştirmek için kullanmaya başladılar en etkili yöntem oldu hatta. Bunuda kısa kesecem kusura bakmayın bunu iyi bilirsiniz TV başında Çekoslovakyayi nasıl bolup kendi istediklerini. Hatırlayınız o bir gece de halk dizi ve takımlarının mücadelesini izlerken darbe yapıp sabah baska bir ülkede uyandıklarını hatirlayiniz nasıl başardıklarını.???

****Bayraklardan ( bölgelerden, takımlardan, azınlıklardan ) böldüler. Bizi kimlik savaşlarına soktula bizi. Sen olsun busun diye ayırdılar ve bize sen busun deyip temsil ettiğin bu deyip renkler içinde bayraklar verdiler ve bunu taşı dediler halbuki biz asırlarca birlik içinde kardeştik bizi kimse bolemedi parcalayamadilar ama bayraklar ile bir nebze oldular.

***Bizi partilerden ( siyasi liderlerden ) böldüler. Her birini bizim için birer lider kildilar onları bize hizmet etmekte zorunlu olan kişilere biz hizmet ettik onlara birileri yön verdi onlar bize yön verdi bizde onların her dediklerini yaptik. Halbuki onlar bizim dediklerimizi yapmak zorundaydılar. Bize hizmet etmek zorundaydilar. Ne oldu da sistem böyle oldu ?

Bizim için var olan sistemlere biz köle olduk bağlandık onlar için çalıştık bir birimiz ile küsüp kırılıp kardeşliğimizi yok ettik

***Eğitim evet eğitim yüzünden hepsi bir halkı bölmek parçalamak yok etmek istiyorsan ilk önce eğitim sistemini parçala yok et cahillestir ve onlara yeniden bilmediklerini kendi işine geldiği gibi ver ve senin doğrunu onların doğrusu olduguna inandir istediğin gibi yönlendir yaptır her istediğini. Sonra bir milleti bir ulusu kardeşleri istediğin gibi yönlendir yap ve istediğini al onların ruhu bile duymadan.

Biliyorum çok uzun oldu farkındayım kısa kesmek için özet geçmek için çalıştım ve anlatamadığım okadar çok şey var ki!

Bizler yani Sizler yeni nesil olarak biz gelecek olarak bir şeylerin farkında olalım. Biz bizi yok etmeye çalışanlara ders verelim biz aslımızı unutmadık biz KURTULUS SAVAŞINDA da 15 TEMMUZ 2016 da biz bir olduğumuzu gösterdik. Bizi bolemediklerini kanıtladık (Türk, Kürt, Laz, Zaza, Çerkez, Arnavut, Alevi, Sünni, Yahudi, Ermeni) ile bir olduk. Aradan bir asır geti kurtuluş savaşından sonra 15 temmuza kadar bizim birliğimizi yok olduğunu düşünüp üzerimize geldiler başardıklarını sandılar. Ama bizler birliğimizi kardeşliğimizi unutmadığımizi bir daha gösterdik bizi bölmeye çalışanlarda dünyaya da bizden birdaha korkmalarina neden olduk.

Sizden istediğim kim olduğunuzu ne olduğunuzu unutmayın ve bir birimize uzak durmak yerine sarılmayı tercih edelim. kim ne derse desin bizler kardeşiz bizler bir birligiz bizi Biz eden içimizde bulunan renkler farklılıklar bizi büyük kılan bukadar farklılıkları bir arada bulundurup kardeşçe yasaya bilmemizdir.

Ne olur birliğimize sahip çıkalım KURTULUŞ SAVASİNDA olduğu gibi 15 TEMMUZDA OLDUGU gibi biz dünyaya ikidefa yok oldular dedikleri anda istediğimizi yapabilir dedikleri anda çok büyük dersler verdik en sonuncusu 15 TEMMUZ idi.

Ne olur bu kardeşliği birliği bozmayin bir birimize kusmeyelim. Herzaman birlik olduğunuzu kardeş olduğumuzu gösterelim. Biz dünyadan korkacagimiza dünya bizden korksun bunu defalarca gösterdik ve binlerce kez daha gösterelim.

Sevgi birlik kardeşlik en büyük güçtür bunu kullanmaktan çekinmeyin korkmayın
Hadi sizin kim olduğunuzu dünyaya gösterin
7™