• Biz nelerin üstesinden gelemedik, muhtemelen bununda üstesinden gelemeyiz.
 • Moda Kitap'ın başlattığı "Kitap isimlerini değiştir." tweet'ine eklenen yorumlar. Baş edemeyecekleri mizahi zeka tam olarak böyle bir şey.

  "Genç Werther'in Tamamları"
  "T A M A M Bovary.
  "Çavdar tarlasında TAMAMcılar"

  https://twitter.com/...902808133980161?s=19
 • 224 syf.
  Kadın beyni, erkek beyni kitabını okurken yazar şöyle diyordu; “Beynimizin sahip olduğu cinsiyet, biyolojik cinsiyetimizden farklıdır. Yani genetik anlamda erkeklerin çoğu erkek beynine, kadınların çoğu kadın beynine sahip olmakla beraber bunun tam tersi de söz konusu olmaktadır. Örneğin şuan okumakta olduğunuz bu kitabın yazarı da dişi beyinli bir erkektir. Sonuç olarak böyle bir durumda aşağıdaki resimde de gösterildiği üzere dört grup insan modeli karşımıza çıkmaktadır. '' Erkek beyinli erkekler'', '' Dişi beyinli erkekler'' , '' Erkek beyinli dişiler '' ve '' Dişi beyinli dişiler '' Ben tam sınırda kalan bir dişi beyinli kadın olarak yorum yapıcam kitap hakkında. Öncelikle kitabın yazarı olan Serkan Karaismailoğlu’nu Twitter,instagram,YouTube gibi sosyal medya hesaplardan takip eden biri olarak iletişim yolunu, izlemeyi ve dinlemeyi seven biriyim. Üslubunu çok seviyorum. Kitabında beyin ile ilgili tarihçeyi, Hipokrot ve Aristo’nun beyin ile ilgili yorumlarını, Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin insanlarla olan benzerliklerini ve yapılan bilimsel çalışmaları, testeronun beyin cinsiyetini nasıl etkilediğini kısacası erkek ve kadın beyinlerinin farklılıklarını bilimsel yoldan hiç sıkmadan gayet akıcı ve sade bir dil kullanarak anlatmış. Özellikle bilimsel konuşmaların yanına mizahı eklemesi ayrı bir tat vermiş. Hem eğlendiren hem öğreten bir kitap. Okurken güldüğüm nadir kitaplar arasında kalacak kendileri. Kadın-erkek herkesin okuması gereken bir kitap. Özellikle kendi cinsini karşı cinse göre üstün görenlerin hemen okuması gereken bir kitap “Siz izin vermedikçe hiç kimse ama hiç kimse hayalinizdeki ağacı kesemez.” (Sy:219)
 • 384 syf.
  ·Beğendi·9/10
  Sabah yatağınızdan kalktınız ve gününüz başladı.Bir gününüz nasıl geçiyor?Neler yapıyorsunuz?Neler kullanıyorsunuz?
  İşte bu kitap size bunları anlatıyor,ama bilmediğiniz ve tahmin edemeyeceğiniz bir şekilde ve ÖĞRETİYOR!

  Tarih öncesinden günümüze kullandığımız aletler nasıl yapıldı,nasıl evrildi,günlük hayatımızda yerlerini nasıl buldu?Ve hayatımızı nasıl kolaylaştırdı?

  Milyon yıl öncesinden günümüze,günlük hayatımızda yaptıklarımızı ve kullandığımız şeylerin nasıl bugünlere geldiğini son derece eğlendirici ve mizahi bir dille anlatıyor.Kitabı yazarken yazarımız lafını hiç esirgememiş,ayıp kelimeleride hoyratça hiç çekinmeden kullanmış :) ancak bu sizi inanın hiç rahatsız etmiyor.

  Kitap için ciddi bir araştırma ve zaman harcanmış öyle görünüyor,yazar çok kafa bir adam,yazdığı cümleleri sizi sıkmamak adına değişik esprilerle taçlandırmış ve kitabı okurken hem bilgilenmenizi,hemde eğlenmenizi sağlamış.

  Kitapta neler yokki (söylemeyeceğim :D hayatınızda neler varsa onlar var işte ;) ) OKU!

  Tekrar söyleyeyim Tarih Öncesinden,Taş Devrine,Antik Çağlardan,Ortaçağa ve Günümüze kadar verdiği bilgilerle zıp zıp zıplamış.

  Bilmediğiniz ve okudukça öğreneceğiniz ve zevk alacağınız bir dünya bilgi.(Neden böyle kitapları okullarda kullanmazlarki? )

  Kitabı iyiki almışım,çok zekice düşünülmüş ve çok zekice yazılmış bir eser.Tarih Öncesi,Mitoloji,Ortaçağ ve günümüzü ustaca harmanlamış ve lezzetli bir kurabiye tadında bir kitap çıkarmış ortaya.

  381.5 Sayfa,kitap çok kolay,eğlenceli ve zevkle okunuyor.Sallama,baştan savma bir kitap değil.

  Yazar Amca (amca derken 1982 doğumlu) Twitter'dada geyik yazıyormuş.Takip edilir.

  Kitap tavsiye edilir.Okuyunuz.

  Hepinize Tesekkur eder.Bol Kitaplı ve zevkli okumalı günler dilerim.