Pastafaryan inancının eski ve yeni ahidinin birleşmiş kitabı. Henderson ve birkaç arkadaşının idari kurumlara yazdığı ve diğer pastafaryanlardan aldıkları mektuplar ve kadim zaman hikayeleri kitabın büyük bölümünü oluşturuyor. Bazen okuduklarınızı anlayamasanız da, ki aradaki kültür farklılıkları yapılmış esprileri anlamamızı zorlaştırıyor, kitap genel olarak güzel. Hicvin bir şeyleri nasıl değiştirebileceğine iyi bir örnek teşkil ediyor Pastafaryanlar..

Mustafa Adem, bir alıntı ekledi.
 28 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Haşa
Uçan Spagetti Canavarı, bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için huzur, değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için güç ve ikisi arasındaki farkı görebilmem için Makarna ver.RAmen

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 360 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 360 - 6:45)
Mustafa Adem, bir alıntı ekledi.
 27 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Haşa
Hükümetinizin eylemlerini etkin bir şekilde takip edin ve adaletsiz, anlamsız uygulamalara muhalefet edin. Yaşadığınız anlaşmazlıklarda medeni olun, çünkü bu tür şeyleri her zaman yaşayacaksınız, karşınızdaki kişi ile tartışırken makul olun, çünkü tartışmalar daima yaşamınızın bir parçası olacak. Size bunu illa Makarna, Sos ve Etten Oluşan Dev bir Topağın mı söylemesi gerekiyor? Kendinizi üstün bir varlık olarak kabul etmeniz için gerçekten de tarihsel bir kişiliğin başka bir maddeye dönüşmüş kanını mı içmeniz lazım? Açık konuşmak gerekirse tüm bu saçmalıklar Uçan Spagetti Canavarının tepesini biraz attırıyor. Bilge ve Göklerde Uçan Soslu Canavarınız size sakin olup dizginleri ele geçirmenizi emrediyor.

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (6:45)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (6:45)
Mustafa Adem, bir alıntı ekledi.
 27 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Haşa
Gerçek inananlarım, buraya kadar saydıklarım, kolay lokmalardır. Sizleri, bir araya getirip Makarnavi Uzantılarımla dokunduğum Pastafaryanlar olarak, beşi son derece aşikar, diğer beşi ise besbelli aptalca olan on kuralın ötesine geçmeye davet ediyorum. İhtiyaç sahibi, sizden daha azına sahip olan, hasta olan genç ya da yaşlı, yardıma muhtaç insanlar gördüğünüzde, onlara bir şekilde yardım edin. İmkanlarınız yetersiz olsa bile, elinizde olanı paylaşın. Çünkü diğer pek çok din tam da bu noktada sınıfta kaldı. Her zaman daha iyisini yapmaya çalışın ve başkalarına örnek olun. Bilim Olarak Öğretilen Her Şeyin Yaratıcısı Olan Kıvrımlı Tanrınız, size böyle emrediyor.

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (6:45)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (6:45)
Mustafa Adem, bir alıntı ekledi.
 25 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi

Haşa
Gelişigüzel Sıralanan Emirler Değil, Öneriler

1. Ben Uçan Spagetti Canavarıyım. Benden başka hiçbir canavarı tanımayacaksınız. Adının baş harfinin büyük harfle yazılmasını hak eden tek canavar Benim! Diğer canavarlar büyük harfi hak etmeyen sahte canavarlardır.

2. Öldürmek, yalan söylemek, aldatmak, çalmak vs. gibi yanlış olduğu zaten bilinen şeyleri yapmayacaksınız. Bu kuralları illa taşlara mı kazımamız gerekiyor?...

Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 93 - 6:45)Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi'nin Dua Kitabı, Bobby Henderson (Sayfa 93 - 6:45)