1000Kitap Logosu
Dilan
Dilan
Dilan
TAKİP ET
Dilan
@unilereozgurluk
Öğrenci
Tıp Fak.
24 Ağustos
3745 okur puanı
31 Tem 2017 tarihinde katıldı.
206
Kitap
3
İnceleme
3.377
Alıntı
323
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
iltifat değil bu TACİZ.
"cinsel tacizle iltifat arasında ince bir çizgi vardır. Sevgi ve beğeni ifade eden cümlelerden sonra karşı taraf açık ve net bir karşılık vermedikçe, devam eden beyanlar cinsel taciz olabilir. Sürekli olan bu beyanlar karşı tarafça cevaplandırılmıyorsa, bu artık cinsel tacizdir. Olağanın ötesinde ısrarcı davranışlarda bulunmamak, kişiyi istenmeyen bakış ve mimiklerle rahatsız etmemek gerekir. Sevdiğini söylemenin de bir sınırı ve adabı vardır. İletişim kurarken dikkatli olmak gerekir. Ne söylenildiği kadar, nasıl söylenildiği de önemlidir." Av. Cesim Parlak
21
915
Dilan
bir alıntı ekledi.
Kendi kendine yalan söyleyip yalanını ciddiye alan insan sonunda ne kendinde ne de çevresinde gerçeği seçemez olur, böylece hem kendisine hem çevresine saygısızlık eder. Saygının olmadığı yerde sevgi de kaybolmaya başlar.
Fyodor Dostoyevski
Sayfa 51 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
36
Dilan
bir alıntı ekledi.
İşten, çeşit çeşit acı ve en çok da sürekli haksızlıktan, kişisel ve dünyevi günahlardan ezilmiş olan basit, alçakgönüllü Rus ruhu için en büyük ihtiyaç, teselli, kutsal bir varlık, bir ermiş bulup önünde secdeye kapanmaktır.
Fyodor Dostoyevski
Sayfa 33 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
48