Sezer Gençer, bir alıntı ekledi.
20 Oca 15:08 · Kitabı okuyor

Doğal bir içtenlik olmazsa amacınız gerçekleşmez. Çünkü Tanrı yardım etmez. İçtenlik, amacınızın canı ve ruhudur.

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 45)Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 45)
Sezer Gençer, bir alıntı ekledi.
12 Oca 20:37 · Kitabı okuyor

Ben bu destana başlamadan önce, babamdan duyduğum anılar vardı. Babam anlatmaya başlayınca annem sessizce ağlardı.

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 18)Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 18)
Emir Türk, Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok'u inceledi.
05 Ara 2017 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Osman Paşa'nın zor dönemlerde ki sıkıntıların üstesinden nasıl geldiğini, bana göre asker psikolojisini en iyi anlatan kitap. Okumayan çok şey kaçırır.

Kitapları Fazla Seven Kadın, bir alıntı ekledi.
03 Ara 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi

Türk askeri sabır ve tahammülü dolayısıyla dünyanın en dayanıklı askeridir.

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 176 - İnkılâp kitabevi)Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 176 - İnkılâp kitabevi)
Kitapları Fazla Seven Kadın, bir alıntı ekledi.
03 Ara 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi

Bugünkü durumu mu merak ediyorsunuz?
Kaldır başını kan uykusundan!
UNUTULANLAR DIŞINDA YENİ BİR ŞEY YOK...

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 349 - İnkılâp kitabevi)Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 349 - İnkılâp kitabevi)
BG, Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok'u inceledi.
12 Kas 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ömrüm bu kitabı okuyarak geçti, sürekli açıp birkaç sayfa okutup kapatıyorum. Kaç kere baştan sona okudum hatırlamıyorum bile .. Ömrümün geri kalanı da bu kitabı okutarak gecicek.

Esra Yasin, bir alıntı ekledi.
02 Kas 2017

Karşı taraf gibi düşünmeyi öğrenmek yetmez, izlemek daha hızlı düşünmeyi öğrenmek gerekir. Aksi halde, bu askerler kendilerini, ortalıkta görünmeyen bir düşmanı kovalarken bulurlar..

Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 119)Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok, Osman Pamukoğlu (Sayfa 119)

Osman Pamukoğlu'nun, Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığını'nı yaptığı 95-95 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetleri ve Hükümetin PKK ile silahlı mücadelede nasıl bir konsept değişikliği yaptığı ve bu yeni konseptin uygulayıcılarından olarak; Hakkari ve çevresindeki yurtiçi-yurtdışı kamplarına, münferit gezen PKK gruplarına karşı hangi operasyonları nasıl düzenleyip tatbik ettiklerini anlatan 2003 yılında yazılmış bir hatıra kitabıdır.

Üslubu asker üslubundadır. Belagati yüksek olup yazar dönem içerisinde kendi değerini göstermekten imtina etmemekle beraber kibirli de değildir. TSK içerisindeki askerlik ile ilgili kurallardan, değişmez kabul edilen ilkelerden, yapılanmadan ve kurumlardan yeri geldikçe de şikayetini dile getirmektedir. Buna örnek olarak en başta karakol denilen kurumun teşkilatlanması, askerlik türleri ve süresi verilebilir.

Ayrıca yazar gayri nizami harp dediği savaş türünün muhteva ve çerçevesini kavramış, alınması gereken tedbirler ve tatbik edilmesi gereken operasyonların bu konsepte göre yeniden gözden geçirilmesi gerektiğinin altını çizmiştir. Ayrıca bu uyarıyı soyut olarak da bırakmamış tek tek altbaşlıklara da inerek hangi hususta ne yapılması gerektiğini de belirtmiştir.

Yazar PKK meselesinde kimlerin dost kimlerin düşman olduğunu da adeta kral çıplak dercesine söylemekten de geri kalmamıştır. Barzani aşiretinin tutumu, Ankara'daki siyasilerin Barzani meselesinde nasıl gaflet içerisinde oldukları, yine siyasilerin risk alamamaları, dirayet göstermemeleri, pasif ve uyuşuk olmaları, atamalardaki plansızlık ve özensizlik, ve özellikle (o tarih için) 10 yıl boyunca bu sorunun ciddiye alınmaması sonucu meselenin nasıl arapsaçına döndüğü ve halk desteğinin iki iktidar yaratılmasına izin verilerek kaybedildiğini teker teker anlatmıştır.

Yazar bir asker olmasına rağmen meseleyi her alandan okuyabilmektedir. İki sene boyunca gecesini gündüzüne katarak, uyku, yeme içme, ısınma, aile gibi temel ihtiyaçlarını asgariye indirerek günbegün PKK ile mücadele etmesine ve mücadelenin tarihinde daha önce ve daha sonra hiç ulaşılamayacak kadar başarılı bir sonuç almasına rağmen bu meselenin artık "çözülemez" olduğunu bilmekte ve Tugayı ile beraber yaptıkları işi "Türk milletinin onurunu korumak adına şövalyelik yapmak" olduğunu söyleyebilmektedir. Yazara göre bu mesele ancak ve ancak halkın, milletin ısrarı ve dirayeti; hesap sorması ile çözülebilecektir.

Can Azmaz, Unutulanlar Dışında Yeni Bir Şey Yok'u inceledi.
 03 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Türkçe öğretmenimin okuyup özetini dönem ödevi olarak vermemizi istediği için başlamış olduğum bir kitaptı. Osman Pamukoğlu paşa ile o zaman tanışmıştım. Askerlik mesleğini seçmem de etken olan paşanın hatıraları ile dolu bu kitapta 90'lı yıllarda ülkemize hain saldırılarla terörist faaliyetlerde bulunan Pkk ile girilen operasyonlar anlatılmaktadır.