Avustralya, 1946. Yüzlerce kadın uzun bir yolculuğa çıkmak üzere. Onları İngiltere'de yepyeni bir hayat bekliyor. Nişanlılarına ya da kocalarına kavuşmayı iple çeken bu kadınların tek ortak noktaları, savaş zamanında kalplerini Avustralya'da konuşlanmış İngiliz askerlerine kaptırmış olmaları. Ama bu yolculuğun hayatlarını sonsuza dek değiştireceğinden hiçbirinin haberi yok. Yine de ortada bir gerçek var : Bazen önemli olan varılacak nokta değil yolculuğun kendisidir.. Oldukça duygusal kalbe dokunan bir kitap. Bu kitabı okuyunca duygudan duyguya koşacağınız bir lunaparka girmiş gibi oluyorsunuz.

beliz şendur nural, Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz'i inceledi.
25 Şub 13:52 · Kitabı okudu · 5 günde · 5/10 puan

sensen önce ben kitabındandan sonra biraz sıkıcı bir kitap .Sürekli gemi ortamında yaşananlar yavaş ilerleyen bir konu.Sürekleyici değil .Yine de diğer kitaplarını okumayı düşünüyorum.

Gülcan, bir alıntı ekledi.
04 Şub 22:29 · Kitabı okuyor · İnceledi · 10/10 puan

Mektup
“Aramıza giren kilometrelerin, kıtaların, uçsuz bucaksız okyanusların içinden birbirimize uzanan bir yol bulmamızın imkanı yok zannederken, karşılaşınca kadere inanmamak olmaz.”

Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz, Jojo Moyes (Sayfa 14 - Pegasus)Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz, Jojo Moyes (Sayfa 14 - Pegasus)
Gülcan, Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz'i inceledi.
04 Şub 22:26 · Kitabı okuyor · 10/10 puan

Yazarın okuduğum 7. kitabı. Diğer kitapları gibi oldukça güzel yazılmış. İlahi bakış açısı kullanılmış. Tarzını sevenler beğenirler bu kitabı da. Ayrıca savaş zamanını anlatmış ve belgelere dayandırmış. Oldukça etkileyici olduğunu düşünüyorum. Tarihi romantik bir kitap diyebilirim.

Gülcan, bir alıntı ekledi.
04 Şub 19:58 · Kitabı okuyor · İnceledi · 10/10 puan

Gözlerimi kapatıyorum şimdi. Dünyanın öteki ucunda seninle yan yana uyanacağım ...

Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz, Jojo MoyesÜstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz, Jojo Moyes
Zahide Karaman, Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz'i inceledi.
09 Oca 00:59 · Kitabı okudu · 120 günde · Beğendi · 7/10 puan

İnsanların göründükleri kadar aydınlık bir dünyaya ait değilde kapalı kapta yaşıyormuşcasına hissettiren bir kitap. Sonunu merakla bekliyorum...

EMİNE KOÇ, Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz'i inceledi.
08 Oca 06:38 · Kitabı okudu · 8 günde · Puan vermedi

300 sayfayı 6 güne yayip 150 sayfayı tek günde okuyan canlıya emine denir :))
JoJo abla doğrusu başlarda hayal kırıklığına uğradım. Yarım bırakmayıp tamamlamak için bırakmadım kitabı. Lakin son sayfaları güzeldi. Konusu asker eşlerinin deniz yolculuğunda başından geçenler... Açıkçası film olarak güzel bir konu olabilir.

EMİNE KOÇ, bir alıntı ekledi.
07 Oca 19:01 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Hala tüm cevaplara sahip olanlar,sorularla hiç karşılaşmamış olanlardır.

Üstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz, Jojo MoyesÜstümüzde Gökyüzü Altımızda Deniz, Jojo Moyes