Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Popüler
Keşfet
Alışveriş
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Hekimlerin verem için söyledikleri burada da geçerlidir: Başlangıçta bu hastalığı iyileştirmek kolay ama teşhis etmek zordur, zaman geçtikçe başlangıçta teşhis ve tedavi edilmediği için hastalığı teşhis etmek kolaylaşır ama iyileştirmek zorlaşır. Devlet ,işlerinde de aynısı...
“Depresyon zengin hastalığı kızım! Bize gelmez. Biz kanser oluruz, verem oluruz, ülser oluruz...” “Öyle deme Ülker Abla,” dedim, “benim beyim iyi kazanıyor şükür. Ben girebilirim depresyona...”
1
“Depresyon zengin hastalığı kızım! Bize gelmez. Biz kanser oluruz, verem oluruz, ülser oluruz.”
Seray Şahiner
Sayfa 96 - Everest Yayınları
Yakın tarihimiz boyunca insanların ölümüne yol açmış başlıca hastalıklar; çiçek hastalığı, grip, verem, sıtma, veba, kızamık ve kolera hayvan hastalıklarının evrimleşmiş halidir, işin tuhafı bizim salgın hastalıklarımızın çoğunun nedeni olan mikropların büyük bir kısmı artık neredeyse yalnızca insanlarda görülür.
Karanlıktır Geceler'de Heceler Ve Dizeler, Pusu Kurmuş Maatemi Karanlık Sismik Sitem, Sağduyum'da Sanki Hançer Yemiş Ayak İzler, Bağrımız'da Tükenen Devası Olmayan Reçeteler, Atmosfer'de Soluksuz Kasırgaların Uykusuz Hastalığı Aşikar Derin Heder, Dörtbir...
23443
430 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.