Simurg (ϜϓſϞ), bir alıntı ekledi.
22 May 09:42

Şu esnaf, şu tüccar, şu işçi, şu atölye sahibi, şu memur camiden çıkıp işlerine dönecekler birazdan; soyan soyacak, soyulan soyulacak! Namazla, mevlitle mi değiştirecektin dünyayı!

Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat TürkaliYalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali
Canan demirer, Bir Gün Tek Başına'yı inceledi.
 06 May 23:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Mavi karanlık ve yalancı tanıklar kahvesi kitaplarından sonra bu kitabı okumamak olmazdı. Çok Çok beğenerek okuduğum harika bir eser. Okurken gerçekten usta bir kalemi okumanın zevkine varıyorsunuz. Vedat Türkali Kesinlikle tavsiyemdir. Okuyunca ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Güven ve kayıp romanlar kitaplarıda sırada.

Dılda Delal, bir alıntı ekledi.
31 Mar 17:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Gününde korkmasını bilmeyen, sonunda rezil olur!"

Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 268)Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 268)
ESRA KISA, bir alıntı ekledi.
20 Ara 2017

Aptalca uzaktan bakıyoruz bugün; soyguncu egemenler, halkı o yanından vurup sandıkta dolandırır da devletin başına sarıkla otururlarsa bir gün, şaşmayın!

Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 290 - Ayrıntı Yayınları)Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 290 - Ayrıntı Yayınları)
ESRA KISA, bir alıntı ekledi.
07 Ara 2017

Başka biriyle acı paylaşmak sıcaklık kazandırıyor demek.Sevgiye dayanıyor çünkü.

Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 111 - Ayrıntı Yayınları)Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 111 - Ayrıntı Yayınları)
ESRA KISA, bir alıntı ekledi.
05 Ara 2017

Bir kadına böylesine bağlılıkla yaşanan güzellik devrimci için engelse, asıl devrimcilik korkup uzak durmak değil, gereğinde alnının akıyla geçebilmekti o sınavı. Böyle bir deneyimin esrikliğini aşma özverisi göstermiş biri, onu hiç tatmamışlarla bir tutulabilir miydi?

Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 61 - Ayrıntı Yayınları)Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 61 - Ayrıntı Yayınları)
ESRA KISA, bir alıntı ekledi.
05 Ara 2017

Meslek dediğin ne ?Büyük yağmadan kırıntı koparmak için bir şeyler belleyeceksin yani !

Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 56 - Ayrıntı Yayınları)Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 56 - Ayrıntı Yayınları)
Zeynep Y., Yalancı Tanıklar Kahvesi'ni inceledi.
11 Kas 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · 6/10 puan

Yalancı tanıklar kahvesinde ve mavi karanlıkta umduğum lezzeti bulamadım. Birgün tek başına daha başarılıydı gerek anlatım gerek psikolojik analizler gerekse dönemi yansıtması bakımından. Sade kahve gibiydi tatsız tuzsuz sonu itibariyle belirsiz.

seher, bir alıntı ekledi.
09 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

......dinsel felsefe tartışmalarına kalkışmayın halkla. Allah’ın varlığı, yokluğu dalaşmalarına bulaşmayın sakin! Halkı yitirirsiniz. Allah’ına dokunmayın yoksulun! Allahlı, Allahsız soygunun değişmediğini gösterin! Asıl bilinç budur. Bunu yapamıyorsanız, zevzeklikten öteye gidemiyorsunuz demektir!

Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 258)Yalancı Tanıklar Kahvesi, Vedat Türkali (Sayfa 258)