1000Kitap Logosu
Yamaç Erdoğan
TAKİP ET
Yamaç Erdoğan
@yamac_114
Yazar
Lisans Öğrencisi
Eskişehir
Konya, 2 Ocak 1993
163 okur puanı
27 Şub 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Bana göre insanlar hala sürüsel yönde hayvansal özelliklerini taşıyor. Bunu bilen tarikat liderleri, parti başkanları, örgütler, fenomenler ve ünlüler, kitleleri koyun sürüsü gibi peşlerine takıp yönetiyorlar. Liderleri için can verenler, partileri için malını mülkünü satanlar ve takımı için eve ekmek almayıp son parasını oraya yatıranlar var. Kimse fenomenlere kızmasın, onlar aklını kullanıp çalışmadan peşine taktıkları kitlelerin parası ile lüks hayat yaşıyorlar.
Yamaç Erdoğan
Yamaç Erdoğan
Bu hayatta dört bölüm insan var. Birinci bölüm insanlar doğuştan şansız olurlar. Hayatta kalabilirlerse fakirlik, sefalet, acı ve keder içinde hayatlarına devam ederler. İkinci bölüm insanlar ise iki çeşite ayrılır. Birinci çeşit; zengin ve lüks içinde doğar ama sonradan her şeylerini kaybedip fakirlik ve sefalet içinde yaşarlar. İkinci çeşit ise sefalet ve fakirlik içinde doğup sonradan zengin olurlar ve lüks içinde yaşarlar. Üçüncü bölüm insanlar; zenginlik ve lüks içinde doğarlar ve öyle yaşarlar. Bu düzen nesilden nesile gider. Dördüncü bölüm insanlar; Ne zengin ne de fakirdirler, sefalet içinde olmasalar da ferah içinde de yüzmezler. Peki siz hangi bölüm insanlardansınız ?
Yamaç Erdoğan
Yamaç Erdoğan
Bu devlet tüm halkın malı iken herkes her haktan yararlanamıyor. Kimisi devletin imkanı ile yurtdışında kurs ve burs alırken, kimisi iş bulabilirse fabrika köşelerinde kan ter içinde çalışıp vergi ödüyor. Şimdi diyeceksiniz çalışkan ve zeki olanlar bu haktan faydalanıyor ! Hayır öyle değil, en başta eğitim eşit değil. Devlet okulları her çocuğun becerisine göre eğitim vermesi gerekirken karmaşık bir eğitim veriyor. Zaten parası olan özel eğitim alarak o statükoları elde ediyor. Her insan çalışkan ve zekidir yeterki doğru eğitim verilsin.
Yamaç Erdoğan
Yamaç Erdoğan
El etek öpüp hanedana kul olmaya alışanlar, senin onlara verdiğin özgürlüğü anlayamazlar Atam. Sen sana verilmek istenen sultanlığı reddedip cumhuriyeti kurdun. Onu yaşatacak olan da bizleriz. Atam için rahat olsun. Fikirlerin ölümsüzdür, hep bizimle birlikte nesilden nesile yaşayacaktır.
Yamaç Erdoğan
Yamaç Erdoğan
1
...
246 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.