Giriş Yap
... biz, insanın kendinde efsanevi bir yaratma kapasitesi bulunduğuna inandığı, fakat ne yaratacağını bilmediği bir zamanda yaşıyoruz.
Reklam
Hayallerinize sahip olmaya layık olduğunuzu düşündüğünüz de onlar gerçekleşirler en derin arzularınız gerçekleriinize dönüşür. Neyi düşünüyor ne Şükran duyarsanız onu çağırırsınız hayatınızda ne kadar çok sevgi ve şükran varsa o kadar çok yaratma gücünüz vardır çünkü kendinize verdiğiniz değer istediğiniz şeyleri hayatınıza çekmenizi sağlar ve hayalleriniz gerçekleşir. Ne olursa olsun koşulsuz bir şekilde sevildiğinizi bilirsiniz eğer çok büyük bir güce sahip olursunuz.
Babalar ve Oğullar (1862)
''Babalar ve Oğullar, Turgenyev'in en iyi romanlarından biri olmakla kalmaz, 19. yüzyılın en parlak romanlarından da biridir. Turgenyev istediği şeyi, yaratılan kişinin kendi içgörü yoksunluğunu doğrulayan, bir yandan da göstermelik bir sözde-toplumcu tip olarak kalmayacak genç bir Rus erkek roman kişisi yaratma niyetini gerçekleştirmeyi başarmıştır. Hiç kuşkusuz, Bazarov güçlü biri ve yirmi yaşlarının ötesine geçebilse (onu tanıdığımızda okulunu yeni bitirmiş bir öğrencidir) romanın ekseni olmanın ötesinde, büyük bir olasılıkla önemli bir toplumcu düşünür, tanınmış bir doktor ya da etkin bir devrimci olurdu. Ama Turgenyev'in doğası ile sanatının ortak bir güçsüzlüğü vardı; erkek roman karakterlerinin, onlar için kurduğu varoluş durumu içerisinde zafere ulaşmalarını sağlayamıyordu.''
Crayola ve hayal gücü (görüntü yaratma kabiliyeti) bir ço­cuksanız mutlu olmanıza yeter. Pastel boyalar, olağanüstü şey­ler. Petrol bazlı balmumu, biraz boya, biraz bağlayıcı madde, çok karmaşık değil.
Reklam
Ehl-i sünnet âlimleri yaratmayı Allah'a has özel bir fiil olarak değerlendirmişlerdir. Mu'tezile'ye göre yaratma; "yoktan var etme, örneksiz yaratma, ortaya çıkarma" anlamlarından ziyade, insan merkezli "yapma, yerine getirme, bir plan ve takdire uygun hareket etme" anlamlarına gelmektedir.
2
1000
10bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42