A. Vahap Kaya

Yazar 6,3/10 · 12 Oy · 5 kitap · 40 okunma ·  3 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

3 okur beğendi.
12 puanlama · 6 alıntı
0 haber · 1.853 gösterim
40 okur kitaplarını okudu.
50 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

A. Vahap Kaya'nın Biyografisi

(A. Vahap Kaya, 24 Mart 2013-30 Mart 2013 tarihleri arasında 1000Kitap'ta haftanın yazarı seçildi.)
A. Vahap KAYA (d. 2 Nisan 1969, İdil) Eğitimci, yazar. İlk eserini1998 yılında yazdı. 2003 yılında yayımlanan Cehennem Benim adlı yapıtı J. P. Sartre ve Mevlana’yı buluşturmuştur.

Yaşamı

A.Vahap Kaya; 1969 yılında İdil’de doğdu. Evli ve 1 çocuk babası olan A. Vahap KAYA Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde üç yıl okudu. 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesindeki öğrenimini İnönü Üniversitesinde tamamladı. 1998 yılında toplumsal değişme açısından liderlik kavramı üzerine yaptığı araştırmada Atatürk, Hitler ve Humeyni’nin liderlik özelliklerini anlatan “Karizmanın Şiddeti” kitabı yayınlandı. 1999 de “Bir İntiharın Önsözleri”ni yazdı. 2003 yılında farkı bir teknik çalışma ile J. P. Sartre ve Mevlana’yı buluşturan “Cehennem Benim” adlı romanı ve aynı yıl Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği üzerine bir deneme olan “Yumuşak Karizma” çalışmasının basımı yapıldı. Değişik kurumlarda yaptığı felsefe öğretmenliğini Antalya Erünal Sosyal Bilimler Lisesinde devam ettirmektedir.

A. Vahap Kaya'nın Kitapları Kitap Ekle

1. Cehennem Benim (Mevlana Dergahından Bir Filozof Sartre)
7,0/ 10  (4 Oy) ·  14 Okunma
0,0/ 10  (0 Oy) ·  7 Okunma
Eyüp Ç., bir alıntı ekledi.
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Çığlık, yıllarca biriken sessizliğe meydan okumaydı. Yıllar öncesinde olsa diz çöker, ağlardım. Beynimde yer eden anılara, tutkulu zamanlara kusarak çığlık atıyordum.

Kadın Tuzaktır, A. Vahap KayaKadın Tuzaktır, A. Vahap Kaya
Muhibb-i Kitap, bir alıntı ekledi.
 04 Nis 2017 · 6/10 puan

....onun yolu, ahlaki temizlenme yoluydu. Temizlenme işi, insan varlığından hareket ederek, Allah' a götüren bir yolculuğun sonucuydu. Yolculuk, sonu olan varlığın daha yaşarken sonsuzluğa atlayışıydı. Fenadan, yok olmadan, bekaya ebedi hayata ulaşma sıçrayışıydı.
.... terk elbisesini giymek bunları gerektiriyordu.

Cehennem Benim, A. Vahap KayaCehennem Benim, A. Vahap Kaya
Palandökenli, bir alıntı ekledi.
11 Eki 2017 · Kitabı okuyor

Esram
Sokağın orta yerinde durdum. Görmeyi umut ettiğim varlık, birazdan balkona çıkıp el sallayacakmış gibi, üçüncü kattaki balkona öylece baktım.

Kadın Tuzaktır, A. Vahap KayaKadın Tuzaktır, A. Vahap Kaya
Gökhan AKSOY, bir alıntı ekledi.
08 Mar 21:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayallerimin renkli tarafını kaybettiğimi anlıyorum. Günlerdir saçlarım okşanmıyor. Sen bir kez daha tutkum oluveriyorsun. İlk kez yenilmiş bir savaşçının dağ gibi büyüyen kahrı gibi bu sevda her yanımı kaplıyor. Hala senden koptuğuma inanamıyorum. Belki de bensiz olarak mutlusun ve ben mutluluğa ortak olamıyorum. Yoksun. Yeryüzünün en çabuk unutulan insanı olmanın duygusuna kapılıyorum. Öfkeleniyorum.

Bir İntiharın Önsözleri, A. Vahap Kaya (Sayfa 12 - Sis Yayıncılık)Bir İntiharın Önsözleri, A. Vahap Kaya (Sayfa 12 - Sis Yayıncılık)
Muhibb-i Kitap, bir alıntı ekledi.
 02 Mar 2017 · 6/10 puan

" Kalplerdeki mührü kırmanın kolay olmadığını burada bulunanların tamamının bildiği gibi senin de bunun için inanç geliştirmen gerekiyor. Bu inanç şimdilik ruhunun derinliklerinde, ama sabrının sayesinde onu hepimize göstereceğine şahitlik ederim. "

Cehennem Benim, A. Vahap Kaya (Sayfa 89)Cehennem Benim, A. Vahap Kaya (Sayfa 89)

A. Vahap Kaya ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Henüz yorum eklenmedi.