A. Vahap Kaya

Yazar 6,3/10 · 12 Oy · 5 kitap · 40 okunma ·  3 beğeni
Eyüp Ç., bir alıntı ekledi.
21 Eki 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Çığlık, yıllarca biriken sessizliğe meydan okumaydı. Yıllar öncesinde olsa diz çöker, ağlardım. Beynimde yer eden anılara, tutkulu zamanlara kusarak çığlık atıyordum.

Kadın Tuzaktır, A. Vahap KayaKadın Tuzaktır, A. Vahap Kaya
Muhibb-i Kitap, bir alıntı ekledi.
 04 Nis 2017 · 6/10 puan

....onun yolu, ahlaki temizlenme yoluydu. Temizlenme işi, insan varlığından hareket ederek, Allah' a götüren bir yolculuğun sonucuydu. Yolculuk, sonu olan varlığın daha yaşarken sonsuzluğa atlayışıydı. Fenadan, yok olmadan, bekaya ebedi hayata ulaşma sıçrayışıydı.
.... terk elbisesini giymek bunları gerektiriyordu.

Cehennem Benim, A. Vahap KayaCehennem Benim, A. Vahap Kaya
Palandökenli, bir alıntı ekledi.
11 Eki 2017 · Kitabı okuyor

Esram
Sokağın orta yerinde durdum. Görmeyi umut ettiğim varlık, birazdan balkona çıkıp el sallayacakmış gibi, üçüncü kattaki balkona öylece baktım.

Kadın Tuzaktır, A. Vahap KayaKadın Tuzaktır, A. Vahap Kaya
Gökhan AKSOY, bir alıntı ekledi.
08 Mar 21:46 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayallerimin renkli tarafını kaybettiğimi anlıyorum. Günlerdir saçlarım okşanmıyor. Sen bir kez daha tutkum oluveriyorsun. İlk kez yenilmiş bir savaşçının dağ gibi büyüyen kahrı gibi bu sevda her yanımı kaplıyor. Hala senden koptuğuma inanamıyorum. Belki de bensiz olarak mutlusun ve ben mutluluğa ortak olamıyorum. Yoksun. Yeryüzünün en çabuk unutulan insanı olmanın duygusuna kapılıyorum. Öfkeleniyorum.

Bir İntiharın Önsözleri, A. Vahap Kaya (Sayfa 12 - Sis Yayıncılık)Bir İntiharın Önsözleri, A. Vahap Kaya (Sayfa 12 - Sis Yayıncılık)
Muhibb-i Kitap, bir alıntı ekledi.
 02 Mar 2017 · 6/10 puan

" Kalplerdeki mührü kırmanın kolay olmadığını burada bulunanların tamamının bildiği gibi senin de bunun için inanç geliştirmen gerekiyor. Bu inanç şimdilik ruhunun derinliklerinde, ama sabrının sayesinde onu hepimize göstereceğine şahitlik ederim. "

Cehennem Benim, A. Vahap Kaya (Sayfa 89)Cehennem Benim, A. Vahap Kaya (Sayfa 89)