Abdullah Demir Doç. Dr.

Yazar 7,3/10 · 7 Oy · 7 kitap · 12 okunma ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
7 puanlama · 9 alıntı
0 haber · 957 gösterim
12 okur kitaplarını okudu.
16 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Abdullah Demir'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Abdullah Demir'in Biyografisi

1970 yılında Havza'nın Aslançayır Köyü'nde doğdu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1995) mezunu olan yazar aynı üniversitede "Tophane Mahkemesi 7 Numaralı Şer'iye Sicil Defteri'nin İncelenmesi" isimli yüksek lisans teziyle bilim uzmanı (1998), "Ebussuud Efendi'nin Osmanlı Hukukundaki Yeri" adlı çalışmasıyla doktor oldu (2004). Askerliğini Kara Harp Okulu'nda hukuk öğretim elemanı olarak tamamladı. Evli ve iki çocuğu olan yazar, halen Zirve Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde Hukuk Tarihi anabilim dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.
yasinkayar, bir alıntı ekledi.
 18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 5/10 puan

"Adalet bir tüy kadar hafif ve bir kılıç kadar keskin olmalıdır."

Tarihte İlginç Davalar, Abdullah Demir (Yitik Hazine Yayınları)Tarihte İlginç Davalar, Abdullah Demir (Yitik Hazine Yayınları)
EMİNE KOÇ, bir alıntı ekledi.
01 Şub 11:51 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Dünyanın ilk standartlar kanunu ilk belediyeler kanunu ilk tüketiciyi koruma kanunu ve ilk gıda tüzükleri 2. Bayezid döneminde hazırlanmıştı.

Karınca Hakkını Arayınca, Abdullah DemirKarınca Hakkını Arayınca, Abdullah Demir
Mihemedê NOJDAR, bir alıntı ekledi.
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Aynı zamanda Ahmet Akgündüz'ün, Said Nursi'nin Seyyidliğine dair belgelerin gerçek olmadığını delilleri ile birlikte yayınlayacağız. Burdaki asıl maksadımız vesikaları tahrif etmeden gerçekleri ilgilenenlerin dikkatine sunarak rıza-yı ilahiyi kazanmaktır.

Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 9 - Gündönümü)Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 9 - Gündönümü)
Mihemedê NOJDAR, bir alıntı ekledi.
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Şecerede el-Geylani geçmektedir. Araplar hiçbir şekilde el-Geylani kelimesini kullanmazlar. El-Ceylani olarak telaffuz ederler.

Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 39 - Gündönümü)Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 39 - Gündönümü)
Mihemedê NOJDAR, bir alıntı ekledi.
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Düzenlemiş Sahte Belgeler
Mühürler bilgisayar çıkışlı olup yazıların tamamı aynı karakterdedir. Çünkü her bir mühür ayrı şahsa ait olmasına rağmen aynı yazı stili ve karakterleri taşımaktadır. Ayrıca "ye" harfi altına bilgisayar noktaları konulmuştur. Özellik itibariyle aynıdırlar ve hiçbirinde bir kayma bile olmamıştır.

Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 40 - Gündönümü)Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 40 - Gündönümü)
EMİNE KOÇ, bir alıntı ekledi.
31 Oca 11:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Selçuklularda sultanın bir görevi de halkın şikayetlerini dinlemek ve çare bulmaktı. Sultan haftanın belirli bir gününde halkın şikayetlerini dinler ve adaleti yerine getirirdi. Osmanlı Devleti'nde de görülen bu uygulamaya mezalim divanı adı verildi.

Karınca Hakkını Arayınca, Abdullah DemirKarınca Hakkını Arayınca, Abdullah Demir
Mihemedê NOJDAR, bir alıntı ekledi.
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Manevi seyyidlik
Nitekim Peygamberimiz Sav bir hadisinde, "Selman bendendir ve ehl-i beytimdendir." diye buyurmuştur. Hz. Selman Acem kavminden olduğu halde Hz. Peygamber onu kendi manevi ehl-i beytinden saymış ve ona sahip çıkmış. Bu da göstermektedir ki biyolojik seyyidliğin yanı sıra manevi seyyidlik de konusudur.

Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 5 - Gündönümü)Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 5 - Gündönümü)
EMİNE KOÇ, bir alıntı ekledi.
31 Oca 11:52 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

İslam devletlerinde hükümdarlar yılın belli bir gününde mahkemeye gider, kadı huzurunda ayakta durur ve kendisinden davacı olan kadı'nın verdiği karar uygulanırdı. Anadolu Selçuklu sultanları da senede bir gün mahkemeye gider, kadı huzurunda ayakta durur ve davacı kadı'nın vereceği kararı beklerdi.Orada hükümdarlığın haşmet ve azameti bir tarafa bırakılırdı.

Karınca Hakkını Arayınca, Abdullah DemirKarınca Hakkını Arayınca, Abdullah Demir
Mihemedê NOJDAR, bir alıntı ekledi.
11 Ara 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Said Nursî Daru'l Hikmet'il Îslamîye'ye verdiği terceme-i hal varakasında:"Bir sülale-i marufe'ye nisbetim yoktur." diyerek seyyid olmadığını ancak manevi ehl-i beytten olduğunu bazı eserlerinde ifade etmiştir.

Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 8 - Gündönümü)Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi, Abdullah Demir (Sayfa 8 - Gündönümü)

Abdullah Demir kitap incelemeleri

Mihemedê NOJDAR, Osmanlı Belgelerine Göre Said Nursi'nin Seyyidliği Meselesi'ni inceledi.
 11 Ara 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap sözde profesör Ahmet Akgündüz'ün ortaya attığı Said Nursi'nin soy ağacı belgelerine osmanlı arşivini olarak bakıp inceliyor.
Ahmet Akgündüz'ün başka bir kitabı sahte belge nedeniyle mahkeme kararı ile toplatılmıştır.
Böyle müfteri insanlar Prof olduğu için üstüne saygı görüyorlar malesef..

yasinkayar, Tarihte İlginç Davalar'ı inceledi.
18 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 5/10 puan

Okunabilecek bir kitap.Bölüm bölüm içinde bir sürü hikaye var özellikle Osmanlıda yaşanmış hikayeler ve kısa bir bölüm de yakın tarihle ilgili bir kaç bilgi veriyor.Okurken sıkılmazsınız ama üst düzeyde de bir kitap değil.

EMİNE KOÇ, Karınca Hakkını Arayınca'yı inceledi.
03 Şub 20:44 · Kitabı okudu · 5 günde · Puan vermedi

Osmanlı devletinde yargı hüküm kanun ve en önemlisi bunları işlerken bir karıncanın hakkını dahi gozetilmesini konu alan bir kitap.. peygamber efendimizin yolundan ayrılmadan hukuka uygudujlarini anlatıyor.. kimi yerde vay caninaa diyeceginiz yerler var...